Odtwarzacz multimedialny z szeroką gamą rozszerzeń innych firm

Istnieje mnóstwo programów, których możesz użyć do zarządzania biblioteką muzyczną, ale to dlatego, że masz do dyspozycji wiele opcji, które sprawiają, że podjęcie decyzji o wyborze odtwarzacza multimedialnego jest trudne. Nightingale to jeden z takich odtwarzaczy multimedialnych typu open source, który umożliwia odtwarzanie plików muzycznych i wideo na komputerze. Ale właśnie na to pozwala większość odtwarzaczy multimedialnych, prawda? Więc Nightingale wyróżnia się z tłumu dzięki szerokiej gamie rozszerzeń innych firm, które dodatkowo poprawiają jego funkcjonalność. Na przykład istnieje rozszerzenie, które umożliwia przesyłanie strumieniowe z SoundCloud. Jest też jeden, którego możesz użyć do scrobblowania Last.fm. I więcej!

Interfejs Nightingale nie jest czymś oszałamiającym, ale mimo to wygląda całkiem nieźle. I zarządza każdym plikiem multimedialnym na komputerze w prosty i intuicyjny sposób. Interfejs użytkownika aplikacji składa się z paska odtwarzania u góry, paska bocznego po lewej stronie, który umożliwia dostęp do podsekcji, takich jak biblioteka multimediów, rozszerzenia i listy odtwarzania, lista plików muzycznych w środku oraz pasek tekstu po prawej stronie, który automatycznie pobiera teksty aktualnego utworu z internetu.

Korzystanie z Nightingale jest proste i nieskomplikowane. Ale najpierw powiem ci, jak dodać swoją muzykę do bazy danych Nightingale. Program umożliwia dodawanie pojedynczych plików lub całych folderów. Ponadto możesz importować istniejące biblioteki i listy odtwarzania iTunes w celu bezproblemowej migracji.

Po zaimportowaniu biblioteki muzycznej reszta to prosta procedura odtwarzania utworu za pomocą kliknięcia i odtwarzania. Nightingale może bez problemu obsługiwać większość formatów audio i wideo, w tym MP3 i MP4, dwa powszechnie używane formaty multimedialne.

Jednak główną siłą Nightingale jest szeroka gama rozszerzeń (wtyczek) innych firm. Te wtyczki umożliwiają strumieniowe przesyłanie muzyki z usług internetowych, takich jak Last.fm i / lub SoundCloud, a w niektórych przypadkach nawet pobieranie niekomercyjnej muzyki z obsługiwanych usług. Aby uzyskać dostęp do określonej usługi, wystarczy kliknąć jej wtyczkę w sekcji Radio na pasku bocznym. Na przykład, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo SoundCloud, po prostu kliknij jego wtyczkę, a otworzy się w nim w głównym panelu pośrodku. W tym miejscu możesz wyszukiwać, dodawać i słuchać swoich ulubionych piosenek umieszczonych w serwisie.

Nightingale_Add ons

Jedną z interesujących funkcji, które znalazłem w Nightingale, jest wbudowana przeglądarka internetowa. Zgadza się, pełnoprawna przeglądarka internetowa, która umożliwia surfowanie po ulubionych witrynach internetowych. Dostęp do tego można uzyskać, klikając Plik> Nowa karta na pasku menu. Stamtąd możesz po prostu wpisać adres witryny w pasku adresu URL, aby przejść do witryny.

Nightingale_Browser

Zawsze podobała mi się funkcja mini odtwarzacza iTunes, która ułatwia pomijanie utworów podczas korzystania z innych programów. Na szczęście Nightingale oferuje również opcję przejścia na miniodtwarzacza. Aby przełączyć się na miniodtwarzacz, wystarczy wybrać tę opcję z menu Widok. Miniodtwarzacz zawiera elementy sterujące odtwarzaniem następnego, podglądu, odtwarzania / wstrzymania, suwak głośności i pasek informacji o utworze. Nightingale umożliwia także konfigurowanie i używanie skrótów klawiszowych do sterowania nią, nawet gdy aplikacja jest zminimalizowana lub nieostra, co jest kolejnym miłym akcentem.

Nightingale_mini

Dzięki wielu funkcjom, wbudowanym integracjom internetowym i mnóstwu rozszerzeń innych firm, Nightingale jest zdecydowanie jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych. Działa na Windows, Mac OS X i Linux.

Pobierz Nightingale

x