Odtwarzaj muzykę z dowolnego folderu lub biblioteki muzycznej w przeglądarce Firefox


Jakiś czas temu napisaliśmy post o tym, jak odtwarzać lokalną muzykę w Google Chrome. Pliki muzyczne to tylko jeden z wielu typów plików, które można otwierać, w tym przypadku odtwarzać, w przeglądarce bez konieczności stosowania jakichkolwiek wtyczek. Przeglądarki nie są jednak najbardziej funkcjonalnymi odtwarzaczami multimedialnymi, więc kolejkowanie plików lub tworzenie list odtwarzania nie jest możliwe. Tu właśnie pojawiają się dodatki. Lokalny odtwarzacz muzyki to dodatek do Firefoksa, który może czytać wszystkie pliki muzyczne w dowolnym folderze lub bibliotece i umieszczać je w kolejce do odtwarzania. Możesz odtworzyć jeden utwór lub pozwolić, aby dodatek odtworzył je wszystkie. Sam odtwarzacz jest bardzo prosty i brakuje mu funkcji pętli i odtwarzania losowego.

Po zainstalowaniu, lokalny odtwarzacz muzyczny doda przycisk płyty winylowej obok paska adresu URL. Kliknij, aby otworzyć odtwarzacz i wybrać katalog. Domyślnie dodatek ustawi C: UserYourUserName jako katalog.

local_music_player_ff

Kliknij w polu wprowadzania katalogu, gdzie katalog będzie już wybrany. Otworzy się pole wyszukiwania umożliwiające wybranie innego. W zależności od rozmiaru katalogu, dodatek przeskanuje go w poszukiwaniu plików muzycznych i wyświetli listę wszystkich znalezionych w nim utworów w ciągu kilku sekund. Kliknij przycisk odtwarzania obok utworu, aby go odtworzyć. Jeśli włączysz opcję „Automatycznie odtwórz następny utwór w kolejce”, dodatek będzie odtwarzał następny utwór z listy bez konieczności interweniowania. W dowolnym momencie możesz wstrzymać lub zatrzymać utwór. Za każdym razem, gdy utwór się zmieni, na pulpicie pojawi się powiadomienie informujące, który nowy utwór jest odtwarzany.

local_music_player_list

Jednym z obszarów, w których lokalny odtwarzacz muzyki mógłby zostać ulepszony, jest interfejs użytkownika. To bardzo proste i nie ma w tym nic złego, ale regulacja głośności nie wskazuje, jak wysoka lub niska jest muzyka. Paski wskazujące poziom pozostają białe, a Ty tylko odgadujesz, jak głośna jest głośność. Możesz klikać paski, aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność, ale znowu nie będziesz wiedział, czy będziesz głośniej czy ciszej.

Dodatek nie zapętla utworów w kolejce po ich uruchomieniu. Nawet jeśli funkcja pętli dla pojedynczego utworu nie zostanie dodana, funkcja pętli dla utworów w kolejce byłaby dobrym dodatkiem.

Zainstaluj lokalny odtwarzacz muzyczny dla przeglądarki Firefox