Oglądaj filmy tygodnia z iTunes na pasku menu w systemie macOS

iTunes to nie tylko muzyka i podcasty. Apple rozszerzył swoją początkową ofertę muzyczną o filmy i programy telewizyjne. Możesz kupować i wypożyczać najpopularniejsze tytuły, choć w przeciwieństwie do muzyki nie wszystko jest warte 0,99 $. Dobrą wiadomością jest to, że iTunes co tydzień oferuje określony zestaw filmów do wypożyczenia za jedyne 0,99 USD za film. To bardzo przypomina aplikację Apps Gone Free w iOS App Store, z wyjątkiem tego, że film jest wypożyczany po obniżonej cenie. Jeśli masz problemy z nadążaniem za dostępnymi filmami tygodnia iTunes, pobierz Filmy tygodnia.

Filmy tygodnia iTunes

Filmy tygodnia to bezpłatna aplikacja dla systemu macOS dostępna w sklepie Mac App Store. Działa na pasku menu i umożliwia przeglądanie wszystkich filmów aktualnie zawartych w ofercie filmu tygodnia. Uruchom aplikację i kliknij ikonę aplikacji na pasku menu.

Aplikacja może wyświetlać filmy tygodnia w iTunes ze sklepów w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Chinach, Irlandii, Włoszech, Japonii, Meksyku, Holandii i Hiszpanii. Aby zmienić sklepy, kliknij przycisk koła zębatego w prawym dolnym rogu okna aplikacji i przejdź do Sklepu.

Nie możesz kupować filmów z Filmami tygodnia. Aplikacja służy jako łatwy dostęp do katalogu filmów tygodnia iTunes i nic więcej. Możesz kliknąć przycisk kup, aby otworzyć stronę iTunes filmu w Safari (lub w domyślnej przeglądarce). W Safari możesz zobaczyć ocenę zgniłych pomidorów i kliknąć przycisk Kup, aby otworzyć ją w iTunes.

Warto wspomnieć, że film tygodnia może się różnić w zależności od regionu. Jeśli mieszkasz w innym regionie, określonym na podstawie Twojego Apple ID, wypożyczenie filmu może być niemożliwe za 0,99 USD.

Aplikacja ma kilka załamań interfejsu użytkownika; przewijanie w oknie nie jest największe i możesz mieć problemy z wyświetleniem następnego lub poprzedniego filmu. Dodatkowo przycisk kupna jest również ucięty w oknie. Nadal możesz go kliknąć, ale oczywiście jest miejsce na ulepszenia.

Obowiązują regionalne ograniczenia

Nie jest jasne, jak często Filmy tygodnia sprawdzają dostępność nowych / nowych filmów w ofercie, ale można bezpiecznie założyć, że będą sprawdzane co najmniej raz w tygodniu. Jest oczywiste, że jeśli te zniżki do wypożyczania filmów nie są dostępne w Twoim regionie, nie będziesz mógł ich wypożyczyć. Ponownie, twój Apple ID określa twój region. Jeśli masz określony identyfikator Apple ID dla jednego z obsługiwanych sklepów, zaloguj się do niego, a następnie wypożycz film. Aby dokonać zakupu, będziesz potrzebować karty kredytowej skonfigurowanej dla tego konkretnego identyfikatora Apple ID.