Omiń ograniczenia rządowe i bądź bezpieczny

Kuba nie jest znana z wolności Internetu, dlatego przed rozpoczęciem podróży należy zainstalować VPN na swoich ulubionych urządzeniach. Gdy to zrobisz, możesz skutecznie odzyskać kontrolę nad swoją prywatnością w Internecie, blokując zarówno szpiegów rządowych, jak i hakerów. Dziś pomagamy wybrać najlepszą VPN dla bezpiecznego korzystania z Internetu na Kubie.

Kuba ma jeden z najsurowszych zestawów przepisów dotyczących cenzury internetowej na świecie. Niezależnie od tego, czy podróżujesz do kraju, czy mieszkasz w tym kraju, upewnij się, że ograniczenia rządowe nie będą miały negatywnego wpływu na dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu. Najlepszym sposobem na to jest VPN.

Dziś pokażemy Ci, co czyni dobrą sieć VPN, którym dostawcom możesz zaufać, i przyjrzymy się bliżej stanowi swobód internetowych na Kubie.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak wybrać dobrą sieć VPN

Szybkie wyszukiwanie usług VPN ujawni absolutnie ogromną różnorodność wyboru. Jednak pod odważnymi twierdzeniami i skomplikowaną terminologią tylko kilku dostawców VPN jest w stanie dotrzymać słowa, aby chronić prywatność w Internecie, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. Zawęziliśmy ten zatłoczony rynek do garstki najlepszych firm, stosując następujące kryteria:

 • Silne szyfrowanie – gdy jesteś na Kubie, rząd może łatwo sprawdzić Twoje niezaszyfrowane transfery danych. Prywatne rozmowy, nawyki online i inne mogą być zagrożone. Sieci VPN pomagają, szyfrując dane w sposób, który ukrywa Twoje działania online, wiadomości i tożsamość.
 • Brak logowania – ścisłe zasady braku logowania zapewnią, że dostawca VPN nie rejestruje żadnych danych osobowych podczas przeglądania Internetu.
 • Szybkie prędkości – VPN, którego używasz, może spowolnić twoje połączenie, dlatego ważne jest, aby wybrać dostawcę o dużej szybkości połączenia. Wybierz usługę wysokiej jakości, a podczas korzystania z Internetu nigdy nie będziesz mieć do czynienia z opóźnieniami, niskimi prędkościami pobierania i buforowaniem filmów / muzyki.
 • Oprogramowanie przyjazne dla użytkownika – łatwość użycia jest kluczowa, szczególnie jeśli chcesz korzystać z VPN w różnych systemach operacyjnych. Poszukaj zgodności między platformami; aplikacje, które ułatwiają uruchomienie VPN; interfejs intuicyjny dla użytkowników na wszystkich poziomach.

Co z darmowymi VPNami?

Możesz mieć ochotę zaoszczędzić kilka dolców, wybierając darmową sieć VPN. Przed podjęciem tej decyzji należy jednak pamiętać o jednej uniwersalnej prawdzie dotyczącej usługi online: jeśli produkt jest oferowany bezpłatnie, jesteś nim. Powszechną praktyką w przypadku bezpłatnych usług jest bombardowanie Cię reklamami i ograniczanie możliwości ich oferty. Prowadzi to do ogólnie nieprzyjemnych wrażeń tylko po to, aby uzyskać mniej niż przeciętne przepisy dotyczące prywatności – jeśli w ogóle coś otrzymasz.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak Onavo Protect sprzedaje swoich użytkowników

Co gorsza, pokazano wiele bezpłatnych sieci VPN, aby uczynić Cię mniej bezpiecznym, zbierając dane użytkownika i sprzedając je licytantowi, który zaoferował najwyższą cenę. Inni wciąż zostali przyłapani na rekrutowaniu nieświadomych użytkowników do bycia częścią botnetu. Najlepsi dostawcy oferują Ci to, czego nie może zapewnić bezpłatna sieć VPN: spokój ducha. I naprawdę, kto może na to wycenić?

Zalecane sieci VPN dla Kuby

Następujący dostawcy VPN są wiarygodni i bezpieczni dla użytkowników na Kubie:

1. ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN to solidny wybór dla użytkowników na wszystkich poziomach doświadczenia. Nie ma znaczenia, czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem VPN, czy kompletnym debiutantem IT: ExpressVPN zawiera łatwe w instalacji, intuicyjne aplikacje, które są proste w obsłudze – i kompatybilne z macOS, Windows, Linux, Android, a nawet niektóre konsole do gier i telewizory smart. Aplikacje są zaskakująco przyjazne dla użytkownika, pomimo tego, jak potężny jest ExpressVPN. Ze względów bezpieczeństwa 256-bitowe szyfrowanie AES ExpressVPN chroni twoje dane tak dobrze, że złamanie ich zajęłoby superkomputerowi miliony lat. Ponadto zasada braku logowania zapewnia, że ​​nie pozostawisz kluczowych informacji w rękach swojego dostawcy usług internetowych, rządu lub cyberprzestępców.

ExpressVPN zapewnia jedne z najszybszych połączeń, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w naszych testach, dzięki potężnej i ekspansywnej sieci serwerów (ponad 3000 węzłów w 94 krajach na całym świecie). Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do dobrej telewizji na Netflix i Hulu z Kuby, ExpressVPN zapewnia niezawodny dostęp do ogromnej różnorodności adresów IP w celu łatwego dostępu do bibliotek treści obcych. Uzupełniając pakiet, ExpressVPN nakłada zerowe ograniczanie przepustowości, ograniczenia przepustowości lub zakazy dla typów plików. Są również bardzo mile widziane funkcje przełącznika wycieku i zabicia DNS, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo twoich informacji przez cały czas.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje American Netflix, iPlayer, Hulu
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Surowe zasady braku dzienników dotyczące danych osobowych
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Maksymalnie 3 połączenia jednocześnie
 • Nieco droższe niż konkurencja.

2. NordVPN

nordvpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_782_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

NordVPN ma do zaoferowania ogromną liczbę funkcji związanych z bezpieczeństwem, dzięki czemu jest optymalny do użytku na Kubie. Biorąc pod uwagę sytuację polityczną na Kubie, użytkownicy z przyjemnością dowiedzą się, że NordVPN ma 256-bitowe zabezpieczenia klasy wojskowej, których żaden komputer na ziemi nie może złamać. Towarzyszy temu silna zasada zerowego logowania, która obejmuje historię przeglądania, żądania DNS, rekordy IP i wiele innych. Dzięki NordVPN możesz czuć się bezpiecznie wiedząc, że Twoje informacje nie będą widoczne dla osób trzecich – i to nie wszystko. Aplikacja jest wyposażona we wbudowany przełącznik zabijania, który wyłącza połączenie, jeśli połączenie VPN zostanie zerwane – nawet jeśli tylko na chwilę.

Oprócz bezpieczeństwa, NordVPN ma jedną z największych sieci w branży z ponad 5500 serwerami w 59 krajach. Połączenia są szybkie, bezpieczne i mają niewielkie opóźnienia we wszystkich obszarach. Uzyskaj zoptymalizowane połączenia dla swojego przypadku użycia, gdy łączysz się z jednym z wielu specjalnych serwerów NordVPN, dedykowanych do cebuli przez VPN, anti-DD0S, podwójnego VPN, P2P i innych.

Intuicyjne oprogramowanie NordVPN jest dostępne na wszystkich głównych platformach, a także na niektórych. Ta sieć VPN z pewnością jest pełna dodatków, ale nigdy nie będziesz mieć problemów z ich korzystaniem dzięki inteligentnemu, zorientowanemu na użytkownika projektowi i pomocnej obsłudze klienta.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Najlepszy wybór budżetu
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Zero wycieków: IP / DNS / WebRTC
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być zawodne
 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

3. CyberGhost

cyberghost "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_855_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

CyberGhost jest idealny, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z VPNami i szukasz czegoś prostego do wykonania zadania. Usługa jest również odpowiednia dla doświadczonych użytkowników, którzy chcą dużych prędkości, kuloodpornego bezpieczeństwa i dużej sieci serwerów. Jeśli odwiedzasz Kubę lub mieszkasz na niej, CyberGhost pomoże Ci przesyłać strumieniowo filmy HD z Netflix, Hulu, Youtube i wielu innych witryn bez opóźnień i komunikatów o błędach. Aby rozpocząć, wystarczy pobrać, zainstalować i otworzyć CyberGhost i wybrać profil VPN, który odpowiada Twoim potrzebom – wystarczy jedno kliknięcie. Po dokonaniu wyboru oprogramowanie przydzieli Cię do serwera i zoptymalizuje połączenie pod kątem przesyłania strumieniowego, gier lub innych celów, w których korzystasz z Internetu.

Z ponad 5900 serwerami w 90 krajach na całym świecie, CyberGhost ma wysokie prędkości pobierania i małe opóźnienia niezależnie od wybranego kraju. Wszystkie serwery są wyposażone w 256-bitowe szyfrowanie AES, które chroni wszystkie dane. Polityka zerowego logowania do usługi jest również tugh, bez absolutnie żadnych zapisów twoich adresów IP, zapytań DNS, historii przeglądania; nawet twój adres e-mail. Lekka aplikacja działa na różnych platformach, w tym Windows, macOS, Linux, Android i iOS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, Amazon Prime, YouTube, Hulu
 • Torrentowanie dozwolone
 • Wszechstronny i przyjazny dla użytkownika
 • Surowe zasady braku dzienników
 • Obsługa czatu na żywo (24/7).
Cons

 • Wykryto wyciek WebRTC
 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

4. PrivateVPN

privatevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/11/1573486415_445_Jak-to-dziala-i-jak-go-ominac.jpg

PrivateVPN może nie być najbardziej masywną siecią VPN na naszej liście, ale jest jedną z najlepiej zaokrąglonych. Potężne 256-bitowe szyfrowanie blokuje każdy pakiet danych opuszczający urządzenie, zapewniając ochronę na poziomie przemysłowym w stosunku do hakerów, dostawców usług internetowych i wszystkich innych osób, które mogą próbować brutalnie wkroczyć do Twojej firmy. Solidne zasady braku logowania pozwalają na spokojne przeglądanie, wiedząc, że twoja aktywność nigdy nie może zostać wykorzystana do zidentyfikowania cię. Lekkie oprogramowanie jest dostępne w większości systemów operacyjnych, od Windows do MacOS, Android, Linux i innych.

Poza tymi podstawowymi ofertami będziesz zachwycony najbardziej spójnym dostępem do witryn do przesyłania strumieniowego, które znajdziesz wszędzie. W rzeczywistości PrivateVPN wystawia się na zamówienie, aby z łatwością odblokowywać katalogi treści Netflix z najbardziej pożądanych krajów (tak, w tym ze Stanów Zjednoczonych). Co więcej, przy 99% dostępności, nigdy nie będziesz musiał się martwić, że VPN zawiedzie Cię, gdy potrzebujesz dostępu do bezpłatnego i otwartego Internetu z Kuby. Szczególne zainteresowanie użytkowników kubańskich stanowi przełącznik dławienia anty-ISP, który pomaga pokonać sztuczne ograniczenia prędkości, tak często narzucane przez dostawców usług internetowych na całym świecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

5. PureVPN

purevpn "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_244_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

PureVPN to kompleksowa usługa zaprojektowana z myślą o pełnym bezpieczeństwie cybernetycznym. Oprócz nie do zdobycia 256-bitowego szyfrowania AES, usługa ma filtr antyspamowy, ochronę anty-DDoS, filtrowanie aplikacji, a nawet zaporę NAT. Polityka zerowego logowania jest dokładna, bez zapisów niczego, co mogłoby pomóc w zidentyfikowaniu cię w jakikolwiek sensowny sposób w zdobywaniu sklepów. Pomiędzy zobowiązaniem PureVPN do zapewnienia bezpieczeństwa danych i tożsamości, a dużą siecią serwerów obejmującą ponad 2000 węzłów w 140 krajach, usługa jest silna na wszystkich swoich podstawach.

PureVPN obsługuje szeroką gamę platform, w tym Windows, Mac, Android, Android TV, iOS, a nawet Firestick – i pozwala podłączyć do 5 urządzeń jednocześnie. Oferuje również rozszerzenia przeglądarki, które są jeszcze łatwiejsze w użyciu i równie bezpieczne i szybkie jak aplikacja VPN. Jeśli chcesz niezawodnej i bezpiecznej usługi podczas wizyty na Kubie, daj PureVPN spojrzenie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Kuba i Internet

Chociaż większość Kubańczyków ma teraz dostęp do Internetu, ograniczenia rządowe nadal ograniczają mieszkańców do swobodnego dostępu do wszystkich stron wolnego świata. Chociaż lokalny mobilny Internet jest nadal ograniczony dla mieszkańców i podróżników w całym kraju, jest ich kilka Ponad 500 lokalizacji Wi-Fi w całym kraju oraz tysiące innych połączeń przewodowych.

W przeciwieństwie do większości innych krajów, na Kubie obowiązuje konstytucyjny zakaz wszelkich niezależnych mediów prywatnych. Chociaż nowe pokolenie dziennikarzy i artystów stara się ominąć ten zakaz, grozi im ciągła groźba potencjalnej kary. Powodem, dla którego rząd kubański jest tak surowy w stosunku do treści pokazywanych mieszkańcom, jest to, że chcą jak najmniej dyskusji politycznej – szczególnie krytyki na temat Kuby – jak to możliwe. W tym celu nie mają nic przeciwko poświęceniu wolności mieszkańców w Internecie, aby mieć większą kontrolę nad mediami, które konsumują. Strony internetowe są blokowane, dane są rejestrowane i nic, co robisz w Internecie na Kubie, jest naprawdę prywatne.

Wszystko to oznacza, że ​​korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi na Kubie może potencjalnie ujawnić niektóre lub wszystkie działania online. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo w Internecie i zapobiec przedostawaniu się danych osobowych do rządu, możesz użyć sieci VPN do maskowania swojej lokalizacji i szyfrowania danych. Usługa wysokiej jakości sprawi, że wszystkie Twoje dane pozostaną anonimowe – i nie będziesz przechowywać dzienników tego, co robisz online. W tym artykule omówimy zalety korzystania z VPN i pomożemy wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto korzystać z VPN na Kubie?

Teraz, gdy lepiej rozumiesz infrastrukturę Kuby i politykę publiczną w odniesieniu do Internetu, możesz zauważyć, że istnieje ogromna potrzeba prywatności i bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu w tym kraju. Główne zalety korzystania z VPN do osiągnięcia tego celu obejmują możliwość…

Dostęp do zablokowanych międzynarodowych stron internetowych

Przy ograniczonym dostępie do Internetu na Kubie musisz pokonać krajowy filtr cenzury, aby swobodnie surfować po Internecie. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do większości Internetu, natychmiast otrzymasz wiadomość z informacją, że ta strona internetowa jest zablokowana – albo dostaniesz pustą stronę. Nawet jeśli uda ci się przejść przez ten filtr cenzury, pojawia się pytanie o krajowe biblioteki treści. Na przykład, jeśli spróbujesz oglądać większość programów telewizyjnych w serwisie Netflix przy użyciu kubańskiego adresu IP, przekonasz się, że nie są one dostępne poza USA, Wielką Brytanią, Kanadą i UE. To samo dotyczy strumieniowych gier sportowych, muzyki i innych.

Czy nadal możesz uzyskać dostęp do zablokowanej strony internetowej na Kubie? Tak, jeśli korzystasz z VPN, aby ominąć krajowy filtr i uzyskać obcy adres IP. Na przykład Islandia i Kanada mają jedne z najbardziej liberalnych przepisów dotyczących Internetu na świecie, a korzystanie z VPN pozwoliłoby ci surfować po sieci tak, jakbyś tam był, a nie na Kubie. Ta „cyfrowa relokacja” pomoże ci swobodnie przeglądać sieć. Alternatywnie, możesz chcieć uzyskać amerykański adres IP, aby uzyskać dostęp do Netflix i Hulu, lub brytyjski adres IP, aby oglądać BBC iPlayer i tak dalej. Kiedy masz VPN, możesz – a nie rząd kubański – wybrać, co robisz online.

Zablokuj swoje dane

Użytkownicy kubańscy mogą się martwić, jeśli chodzi o ochronę ich prywatności. Zazwyczaj podczas łączenia się z Internetem dostawca usług internetowych lub usługodawca internetowy może śledzić całą Twoją aktywność online i przekazywać te informacje rządowi lub innym firmom. Zważywszy na ścisłą kontrolę rządową na Kubie, ochrona się przed tego rodzaju narażeniem jest ważna, gdy jesteś w tym kraju. Na szczęście dla Ciebie wysokiej jakości VPN może anonimizować dane, szyfrując je i uniemożliwiając dostęp osobom trzecim.

Gdy łączysz się z serwerem proxy VPN, w rzeczywistości udostępniasz to połączenie innym klientom Twojego dostawcy. Oznacza to, że połączenie każdego użytkownika ma ten sam współużytkowany adres IP, co uniemożliwia ISP, rządom, hakerom ani nikomu innemu śledzenie twoich żądań dalej niż sam serwer. Poza tym serwerem twoje połączenie jest całkowicie szyfrowane przez szyfrowanie, co praktycznie uniemożliwia włamanie się i odczytanie. Te dwa czynniki razem dają ci możliwość latania całkowicie pod radarem większości form cenzury, filtrowania i nadzoru – i zapewniają niezrównany poziom bezpieczeństwa cybernetycznego w tym procesie.

Wniosek

Korzystanie z VPN pozwala kubańskim odwiedzającym i mieszkańcom anonimowo surfować po Internecie, uzyskując dostęp do stron internetowych, które w innym przypadku byłyby blokowane przez rząd. Dzięki usługom na tej stronie będziesz mógł przesyłać strumieniowo i przeglądać zawartość tak, jakbyś był w dowolnym miejscu na świecie, biorąc pod uwagę, że wybrana sieć VPN ma serwery w tej lokalizacji. Po prostu zarejestruj się w jednej z VPN, które omówiliśmy powyżej, i możesz już iść.

Czy miałeś doświadczenie z VPN na Kubie? Jeśli tak, czy masz jakieś sugestie lub doświadczenia do podzielenia się? Zostaw nam komentarz poniżej i daj nam znać.

x