Opanuj przełącznik Alt + Tab w systemie Windows 10 dzięki tym sztuczkom

Alt + Tab pozwala przełączać się między otwartymi oknami, ale to nie wszystko. Przełącznik Alt + Tab ma inne przydatne, ale ukryte skróty klawiaturowe. Te wskazówki dotyczą zarówno systemu Windows 10, jak i 7.

Standardowe użycie Alt + Tab jest dość proste. Po prostu naciśnij Alt + Tab, przytrzymaj klawisz Alt, a następnie naciskaj klawisz Tab, aby przewijać otwarte okna. Zwolnij klawisz Alt, gdy zobaczysz kontur wokół żądanego okna.

Alt + Tab w odwrotnej kolejności

Przełączanie się między oknami za pomocą Alt + Tab w systemie Windows 10.

Alt + Tab zwykle przesuwa się do przodu, od lewej do prawej. Jeśli przegapisz żądane okno, nie musisz naciskać klawisza Tab i ponownie przeglądać całą listę. To działa, ale działa wolno – szczególnie jeśli masz otwartych wiele okien.

Zamiast tego naciśnij Alt + Shift + Tab, aby poruszać się między oknami w odwrotnej kolejności. Jeśli korzystasz z Alt + Tab i przejdziesz przez żądane okno, naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift, a następnie stuknij Tab raz, aby wrócić w lewo.

Wybierz Windows za pomocą klawiszy strzałek

Możesz wybierać okna w Alt + Tab za pomocą klawiszy strzałek. Naciśnij Alt + Tab, aby otworzyć przełącznik i trzymaj wciśnięty klawisz Alt. Zamiast naciskać klawisz Tab, użyj klawiszy strzałek na klawiaturze, aby podświetlić żądane okno, a następnie zwolnij klawisz Alt, naciśnij klawisz Enter lub naciśnij klawisz spacji.

Użyj myszy do przełączania i zamykania okien

Kliknij czerwony znak X, aby zamknąć okno w przełączniku Alt + Tab w systemie Windows 10.

Możesz także użyć myszy z przełącznikiem Alt + Tab. Naciśnij Alt + Tab, przytrzymaj klawisz Alt i kliknij okno, do którego chcesz się przełączyć.

Używając myszy, zauważysz bonus: „x” pojawia się w prawym górnym rogu miniatury okna po najechaniu na nią kursorem. Kliknij „x”, aby zamknąć okno aplikacji. To szybki sposób na zamknięcie wielu okien.

Alt + Tab bez przytrzymywania klawisza Alt

Przełącznik Alt + Tab zwykle zamyka się po zwolnieniu klawisza Alt. Ale jeśli chcesz użyć Alt + Tab bez przytrzymywania klawisza Alt przez cały czas, możesz. Naciśnij klawisze Alt + Ctrl + Tab, a następnie zwolnij wszystkie trzy klawisze. Przełącznik Alt + Tab pozostanie otwarty na ekranie.

Możesz użyć klawisza Tab, klawiszy strzałek lub myszy, aby wybrać żądane okno. Naciśnij Enter lub spację, aby przełączyć się do podświetlonego okna.

Zamknij przełącznik Alt + Tab bez przełączania

Możesz zamknąć przełącznik Alt + Tab w dowolnym momencie, zwalniając klawisz Alt, ale spowoduje to przełączenie do aktualnie wybranego okna. Aby zamknąć przełącznik Alt + Tab bez zmiany okien, naciśnij klawisz Escape (Esc) na klawiaturze.

Aktywuj stary przełącznik Alt + Tab

Klasyczny szary przełącznik Alt + Tab w systemie Windows 10.

Pamiętasz stary przełącznik Alt + Tab w stylu Windows XP? Nie miał żadnych podglądów miniatur okien, tylko ikony i tytuły okien na szarym tle. Możesz nadal widzieć ten przełącznik Alt + Tab w systemie Windows 10 ze względu na zgodność podczas grania w niektóre gry.

Możesz również otworzyć stary przełącznik Alt + Tab za pomocą ukrytego skrótu klawiaturowego. Naciśnij i przytrzymaj lewy lub prawy klawisz Alt, dotknij i zwolnij drugi klawisz Alt na klawiaturze, a następnie naciśnij klawisz Tab. Pojawi się stary przełącznik, ale tym razem tylko raz – następnym razem, gdy naciśniesz Alt + Tab, zobaczysz standardowy, nowy przełącznik Alt + Tab.

Klasyczny przełącznik nie pozwala na używanie myszy ani klawiszy strzałek. Jednak obsługuje Ctrl + Shift + Tab, aby przechodzić przez okna w odwrotnej kolejności i możesz nacisnąć Esc, aby je zamknąć.

Jeśli naprawdę kochasz ten stary przełącznik Alt + Tab – a nie jesteśmy pewni, dlaczego miałbyś to robić – możesz wrócić do niego, zmieniając wartość „AltTabSettings” w rejestrze systemu Windows. Będzie wtedy zawsze pojawiać się po naciśnięciu Alt + Tab.

Przełączaj się między kartami zamiast systemu Windows

Przełączanie się między kartami za pomocą Ctrl + Tab w Google Chrome.

To nie jest sztuczka na klawiaturze Alt + Tab, ale jest tak podobna i ważna, że ​​musimy ją uwzględnić. W prawie każdej aplikacji, która oferuje wbudowane karty, możesz użyć Ctrl + Tab, aby przełączać się między kartami, tak jak używasz Alt + Tab do przełączania się między oknami. Przytrzymaj klawisz Ctrl, a następnie stuknij kilkakrotnie Tab, aby przełączyć się na kartę po prawej stronie.

Możesz nawet przełączać karty w odwrotnej kolejności (od prawej do lewej), naciskając Ctrl + Shift + Tab. Istnieje również wiele innych skrótów klawiaturowych do pracy z kartami.

Użyj widoku zadań z Windows + Tab

Interfejs widoku zadań w systemie Windows 10.

Okay, ten technicznie też nie jest skrótem Alt + Tab, ale wysłuchaj nas. Windows + Tab to podobny skrót klawiaturowy do Alt + Tab. Otwiera interfejs Widok zadań, który oferuje widok miniatur otwartych okien, a nawet wielu pulpitów, na których można je rozmieścić. Obejmuje również oś czasu systemu Windows, ale możesz ją wyłączyć, jeśli wolisz.

Po naciśnięciu Windows + Tab możesz zwolnić oba klawisze i użyć myszy lub klawiszy strzałek, aby wybrać okno. Aby przenieść okno na inny pulpit wirtualny, przeciągnij je myszą na ikonę na pulpicie u góry ekranu.

Jest to ten sam interfejs, który otwiera się po kliknięciu przycisku Widok zadań po prawej stronie ikony Cortana na pasku zadań. Jednak skrót klawiaturowy może być wygodniejszy.

Przynajmniej jest to bardziej przydatne niż stara funkcja „Flip 3D” w systemach Windows 7 i Vista. To bardziej przypominało demo techniczne dla 3D w systemie Windows niż przydatny przełącznik okien.

Zainstaluj zastępczy przełącznik Alt + Tab

Alt + Tab Terminator w systemie Windows 10.

Możesz także zamienić wbudowany przełącznik Alt + Tab w systemie Windows na inny zamiennik Alt + Tab. Na przykład NTWind’s free Alt + Tab Terminator oferuje potężniejszy, konfigurowalny przełącznik Alt + Tab. Ma większy podgląd okien i wbudowaną funkcję „Zakończ”, która pozwala zamknąć źle działające aplikacje. Jeśli szukasz czegoś innego, spróbuj.

Alt + Tab Terminator to następca VistaSwitcher, którą rekomendowaliśmy w przeszłości.