Opanuj wizualne opowiadanie historii dzięki Lucidchart

Lucidchart to doskonałe narzędzie do tworzenia diagramów do wizualizacji danych, planowania i podejmowania lepszych decyzji biznesowych.

W tym konkurencyjnym świecie niezbędne stało się wyróżnianie się w tłumie, niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy firmą.

Jeśli więc chcesz zrozumieć, jak radzi sobie Twoja firma, projekty, procesy i ludzie, możesz tworzyć diagramy i schematy blokowe oraz nakreślać swoje pomysły.

Powodem jest to, że wizualizacje są bardziej skuteczne i zrozumiałe niż zwykłe słowa.

Wejdź do Lucidchart – potężnego narzędzia, które pomoże Ci tworzyć skuteczne diagramy. Platforma jest nie tylko bogata w niesamowite funkcje, ale także łatwa w użyciu i bezpieczna.

W tym artykule dowiesz się, czy zapewnia to, co obiecuje.

Zaczynajmy!

Lucidchart: przegląd

Lucidchart to inteligentne rozwiązanie do tworzenia diagramów, za pomocą którego można tworzyć niesamowite diagramy, szkice, profesjonalne schematy blokowe i inne projekty. Pomoże Ci zebrać zespół, wizualizować dane i efektywnie z nimi współpracować.

Aplikacja pomaga zespołom różnej wielkości z różnych dziedzin, takich jak IT, inżynieria, edukacja, sprzedaż i inne. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym projektantem, czy zespołem, bez względu na to, jak duży lub mały, możesz wykorzystać Lucidchart do tworzenia projektów. Jest pomocny w burzy mózgów, zarządzaniu projektami, tworzeniu produktów i nie tylko.

Lucidchart zawiera ciekawe funkcje i możliwości, które pomogą Ci na każdym kroku. Pomoże przekształcić Twoje pomysły w rzeczywistość, jednocześnie koncentrując się na swoich celach, podejmując lepsze decyzje i budując zrównoważoną przyszłość.

Użytkowników Lucidchart jest wielu, od 99% firm z listy Fortune 500 po startupy. Niektórzy z głównych użytkowników to Google, Amazon, NASA, HP, Atlassian, NBC i Okta.

Funkcje Lucidchart

Uniwersalna platforma Lucidchart oferuje następujące potężne funkcje:

# 1. Ulepszone tworzenie diagramów

Usprawnij pracę zespołową, wykorzystując efektywne tworzenie diagramów za pomocą czatu w edytorze, współtworzenia w czasie rzeczywistym, wspólnych kursorów i komentarzy dotyczących kształtów. Niektóre dodatkowe funkcje edycji i projektowania obejmują:

  • Przeciągnij i upuść: przeciągnij i upuść elementy, aby łatwo tworzyć projekty.
  • Inteligentna podszewka: aby efektywnie tworzyć połączenia między różnymi kształtami i utrzymywać je we właściwym wyrównaniu, użyj inteligentnych linii.

#2. Stylizuj kształty z łatwością

Być może pomyślałeś o kolorach i czcionkach do swoich projektów. Zamiast więc cofać się i aktualizować każdy kształt z osobna, co zmniejszyłoby produktywność, możesz wybrać styl linii, numer czcionki, rozmiar i kolor z „Właściwości”, które można znaleźć na górze edytora.

Zrób to przed przeciągnięciem i upuszczeniem dowolnego kształtu na płótnie. Spowoduje to automatyczne zastosowanie stylizacji do każdego kształtu. Ponadto możesz zmienić formatowanie lub czcionkę szablonu, wybierając „Wybierz”, a następnie „Wszystkie kształty”. Możesz teraz stylizować swój diagram tak, jak lubisz.

Aby narysować inteligentną linię, przeciągnij ją nieco poza krawędź, aby uzyskać efekt halo na niebiesko. Teraz zwolnij przycisk myszy i zobacz inteligentną linię utworzoną między dwoma kształtami.

#3. Skróty klawiszowe

Użyj niektórych skrótów klawiaturowych, aby przyspieszyć swoją pracę. Wyświetl je, klikając F1 lub wybierając „Pomoc”, a następnie „Skrót klawiszowy” w edytorze. Niektóre ze skrótów to:

  • Dokonaj precyzyjnych korekt kształtu, wybierając żądany kształt, a następnie przytrzymując „Shift”. Teraz użyj klawisza strzałki, aby delikatnie przesuwać kształty i uzyskać pożądany kształt.
  • Powiększ lub pomniejsz diagram, nad którym pracujesz, przytrzymując spację, a następnie przewijając w górę/w dół za pomocą myszy. Jest to świetna funkcja podczas pracy z większymi diagramami.

#4. Powiększone płótno

Lucidchart pozwala tworzyć większe diagramy jednym kliknięciem. W tym celu wystarczy wybrać przycisk pełnoekranowy znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz, że wszystkie panele znikną w edytorze i pozostanie tylko powiększone płótno, abyś mógł tworzyć swoje projekty.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do funkcji, Przybornika lub paska Właściwości, po prostu najedź kursorem na miejsce, w którym zwykle się pojawia, aby ją aktywować.

#5. Kontenery

Diagramy obejmują wiele kroków, elementów, pomysłów i ludzi, dlatego mogą się komplikować. Dlatego ważne jest, aby je uporządkować i ułatwić ich czytanie.

Tutaj stosuje się tory pływackie lub kontenery. Pojemnik to sprytny kształt, a każdy pojemnik oznacza inną osobę i jej obowiązki. Możesz łatwo umieścić kształty na odpowiednim torze zamiast używać zbyt wielu kolorów do oznaczania osób i kroków.

#6. Akcje kształtu

Możesz dodać dodatkowe szczegóły do ​​swoich diagramów, ale nie powinno to sprawić, że diagram będzie wyglądał na przytłoczony tekstem. Dzięki akcjom kształtu możesz umieszczać potrzebne informacje na diagramach, jednocześnie zachowując ich przejrzystość i szybkość czytania.

W tym celu wybierz kształt i kliknij ikonę błyskawicy w „Właściwościach”. Teraz wybierz czynność, którą chcesz dodać do swojego kształtu, na przykład przełączanie, ukrywanie lub pokazywanie warstw, łącze do innej strony, witryny, wiadomości e-mail itp.

Funkcja łączenia danych umożliwia także dodawanie większej liczby warstw do elementów wizualnych. Możesz importować zestawy danych z plików CSV, arkuszy kalkulacyjnych Excel, Arkuszy Google itp., aby tworzyć oparte na danych i wydajne wizualizacje.

#6. Współpraca

Możesz zasięgnąć opinii swojego zespołu lub przełożonych w celu ulepszenia swoich diagramów. Będzie to wymagało komunikowania się z nimi i przedstawiania diagramów przed nimi. Wszystko to jest możliwe w Lucidchart bez konieczności przeskakiwania do poczty e-mail i zabijania czasu przez przełączanie aplikacji i czytanie długich wątków.

Lucidchart oferuje funkcję komentowania, w której ludzie mogą dodawać komentarze do diagramu, kształtu lub dokumentu. W tym celu wystarczy wybrać opcję „Komentarz” z Docka, a następnie kliknąć znak „+”. Można to również zrobić za pomocą @mention, które może ostrzegać osoby, dla których jest podane. Ponadto dostępna jest opcja czatu ułatwiająca komunikację.

Ponadto możesz skorzystać z funkcji notatek, jeśli chcesz na stałe dołączyć swoją opinię lub przemyślenia do danego kształtu. W tym celu kliknij kształt prawym przyciskiem myszy, wybierz „Dodaj notatkę”, a następnie napisz myśl. Notatka zostanie podświetlona szarą ikoną.

#7. Tryb prezentacji

Prezentacja jest ważnym elementem w projektowaniu. Po otrzymaniu informacji zwrotnej od zespołu i sfinalizowaniu diagramu kolejnym etapem jest przedstawienie go, aby służył celowi, dla którego został zaprojektowany.

Lucidchart ma tryb prezentacji, którego można użyć do podzielenia diagramu na wiele dopracowanych slajdów i zaprezentowania ich jeden po drugim, zamiast prezentowania wszystkiego na raz. Tryb prezentacji pomoże Ci stworzyć historię wokół diagramu i zapewni lepszą kontrolę.

Aby go włączyć, znajdź ikonę slajdów w prawym doku i kliknij ją, a następnie „+ slajd”. Zobaczysz żółte pole na płótnie, a wszystko zawarte w tym polu zostanie dodane do slajdu. Teraz kliknij „Present”, aby zobaczyć prezentację.

#8. Publikować

Niech świat zobaczy Twój diagram, publikując go publicznie. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Udostępnij”, a następnie „Publikuj”.

Możliwe jest również wygenerowanie linku „tylko do przeglądania”, wybierając pełny adres URL dokumentu. Umożliwi każdemu przeglądanie dokumentu, jeśli ma link, ale nie będzie go edytować. A jeśli chcesz, żeby ktoś to edytował, nadaj mu odpowiednie uprawnienia.

#9. Schematy blokowe

Schematy blokowe są skutecznymi sposobami przedstawienia pomysłu lub planu i zapewniają lepszą przejrzystość. Lucidchart pozwala tworzyć schematy blokowe zarządzania projektami, które mogą znacznie zmniejszyć wymagania dotyczące tekstu.

Za pomocą Lucidchart możesz narysować dowolny diagram i proces, odzwierciedlający Twoje ustrukturyzowane procesy i wielkie pomysły. Zapewni to wyrównanie i przejrzystość dla twoich zespołów i członków na temat projektu oraz pomoże ci podejmować lepsze decyzje w różnych obszarach.

#10. Mapa konta lub organizacji

Przewijanie niekończących się wierszy z kontaktami tekstowymi na koncie Salesforce sprawi, że trudno będzie Ci określić role i osoby w Twojej firmie. W takim przypadku możesz połączyć konto Salesforce z kontem Lucidchart i bezproblemowo tworzyć mapy lub plany kont wirtualnych. W rezultacie możesz łatwo:

  • Opracuj mapę dla swojego konta, przeciągając kontakty z konta Salesforce i upuszczając je na Lucidchart.
  • Wizualizuj kluczowych decydentów oraz inne powiązane osoby i procesy.
  • Aktualizuj i synchronizuj swoje konto.

#11. Szablony

Lucidchart oferuje setki szablonów, z których możesz czerpać inspirację i wybierać dla swoich projektów. Te szablony pomogą Ci szybko rozpocząć pracę bez inwestowania czasu w tworzenie wszystkiego od zera. Lucidchart oferuje szablony dla:

  • Wykres drzewa genealogicznego
  • Wdrażanie nowego użytkownika
  • Hosting aplikacji internetowych
  • Wykres piramidy
  • Schemat pokrewieństwa
  • Szkielet Instagrama
  • Schemat szkolenia produktowego
  • Mapy interesariuszy

#12. Jasna skala

Skorzystaj z narzędzia do wizualizacji w chmurze — Lucidscale, aby wyświetlić i zrozumieć własne środowisko chmurowe. Umożliwi to przeglądanie ważnych informacji o zarządzaniu chmurą w kontekście i sprawdzanie, czy elementy są niezidentyfikowane lub osierocone. Może to prowadzić do zmniejszenia kosztów i ryzyka.

Poza tym możesz filtrować modele i badać pewne elementy, takie jak bazy danych, bramy i instancje w środowisku chmurowym.

#13. Integracja

Firmy wykorzystują różne rodzaje narzędzi i technologii w swoim stosie technologicznym w zależności od swoich potrzeb. Właśnie dlatego Lucidchart współpracuje z wieloma firmami i platformami oprogramowania. Pozwoli to użytkownikom zintegrować go z wieloma rozwiązaniami programowymi i korzystać z nich bez przełączania kart. Niektóre z bardzo przydatnych integracji Lucidchart obejmują:

  • Usługi sieciowe Amazon (AWS)
  • Zapier
  • Google
  • Luźny
  • Siły sprzedaży
  • Cięty
  • Nawigator sprzedaży LinkedIn
  • Atlassian
  • jive
  • BambooHR
  • GitHub

#14. Bezpieczeństwo

Zagrożenia online rosną każdego dnia, szkodząc organizacjom i użytkownikom pod względem pieniędzy, danych i reputacji. Dlatego podczas korzystania z sieci konieczne jest korzystanie z bezpiecznych systemów i oprogramowania.

Dzięki Lucidchart nie musisz się zbytnio martwić, ponieważ jest on przeznaczony do zabezpieczania danych i powstrzymywania zagrożeń. Uznaje, że dane klientów są bardzo cennym zasobem, który wymaga ochrony. Zapewnia technologie, metody, praktyki i zasady bezpieczeństwa klasy branżowej.

Lucidchart wykorzystuje 256-bitowe szyfrowane połączenie sieciowe przez TLS 1.2 w celu ochrony danych przesyłanych między serwerami Lucid a urządzeniami użytkowników. Ponadto wykorzystuje szyfrowanie AES-256 w celu ochrony poufności danych. Lucid korzysta również z kluczy kryptograficznych dostarczanych przez usługi zarządzania kluczami firmy Amazon.

Lucidchart posiada certyfikat:

  • SOC 2 Typ II
  • FedRAMP w toku
  • PCI
  • Tarcza Prywatności UE-USA i Szwajcaria
  • ISO 27001

#15. Prywatność

Lucidchart nie rości sobie prawa własności do Twoich danych i szanuje Twoją prywatność, obiecując, że nigdy nie udostępni publicznie Twoich danych bez Twojej zgody. Możesz zachować swoje prawa (takie jak prawa własności intelektualnej) do swoich danych i plików.

Lucidchart jest zgodny z RODO i CCPA i wykorzystuje dozwolone ramy (takie jak standardowe klauzule umowne) do przesyłania danych klientów do USA z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i EOG. Ponadto podprocesy Lucid wykorzystują Wiążące Reguły Korporacyjne lub SCC do wykonywania transferów danych. Ponadto Lucid posiada certyfikat Tarczy Prywatności UE-USA.

Przypadki użycia Lucidchart

Lucidchart zapewnia wszystko, co potrzebne do wizualizacji złożonych pomysłów z większą przejrzystością, szybkością i współpracą, bez względu na cel korzystania z tej platformy. Oto niektóre z przypadków użycia Lucidchart:

Tworzenie map procesów biznesowych

Możesz łatwo tworzyć mapy procesów biznesowych, korzystając z intuicyjnej funkcji przeciągania i upuszczania Lucidchart. Pomoże Ci wykryć nieefektywności, które możesz poprawić i sprawić, by Twoje procesy znów były wydajne. Ponadto dość łatwo jest aktualizować mapy wraz ze zmianą procesów biznesowych, ponieważ Lucidchart jest elastyczny i adaptacyjny.

Dostosowanie do przepływów użytkowników

Korzystając z kreatora schematów blokowych Lucidchart, możesz tworzyć schematy blokowe przedstawiające obecny i przyszły stan Twojej firmy oraz miejsce, w którym znajdują się użytkownicy. Daje różne perspektywy na przepływy użytkowników i jakie zmiany byłyby dla nich najlepsze.

W ten sposób możesz podejmować lepsze decyzje dla użytkowników, porównując dwa schematy blokowe. Po sfinalizowaniu najlepszej ścieżki kontynuuj i dostosuj swoje cele do ścieżki przynoszącej korzyści użytkownikom, a ostatecznie Twojej firmie.

Planowanie i organizacja zespołów scrumowych

Zaplanuj i zorganizuj swoje zespoły scrumowe i członków według ich lokalizacji, zestawów umiejętności, kluczowych kompetencji itp. Ułatwia to przypisywanie ludzi do najlepszych obszarów, w których mogą najlepiej wykorzystać swój potencjał. Pomaga również dopasować zespoły do ​​aktualnych strategii biznesowych.

Mapowanie przepływów danych

Twórz mapy i wizualizuj, jak dane przepływają i przekształcają się w różnych procesach biznesowych. W ten sposób możesz wyraźnie zwizualizować pochodzenie danych, sposób ich przechowywania i lokalizację, do której się przemieszczają. Ponadto do diagramów można dodawać informacje w czasie rzeczywistym i uzyskać dokładne zrozumienie procesów i systemów.

cennik

Lucidchart ma coś dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy masz startup, małą firmę czy przedsiębiorstwo. Jego plany cenowe są następujące:

# 1. Bezpłatny

Ten plan nic Cię nie kosztuje. Możesz zacząć za darmo bez karty kredytowej. Zawiera następujące funkcje:

  • 100 szablonów
  • 60 kształtów dla każdego dokumentu Lucidchart
  • 3 edytowalne dokumenty Lucidchart

Ten plan jest najlepszy dla osób o mniejszych potrzebach.

#2. Indywidualny

Plan indywidualny kosztuje 7,95 USD. Zawarte w nim funkcje to wszystko z planu bezpłatnego oraz:

  • Nieograniczona liczba elementów na dokument
  • Nieograniczone edytowalne dokumenty Lucidchart
  • Tryb prezentacji
  • Szablony premium i biblioteki kształtów
  • Pojemność pamięci 1 GB

Ten plan jest odpowiedni dla osób o rosnących potrzebach lub start-upów i małych firm poszukujących niedrogich planów i przyzwoitych zestawów funkcji.

#3. Zespół

Plan kosztuje 9 USD za użytkownika i zawiera wszystkie funkcje planu indywidualnego oraz:

Najlepiej sprawdza się w rozwijających się firmach.

#4. Przedsiębiorstwo

Skontaktuj się z działem sprzedaży, aby otrzymać ofertę na podstawie swoich wymagań. Plan posiada wszystkie funkcje planu Team plus:

Wniosek: czy Lucidchart jest tego wart?

Jednym słowem tak!

Lucidchart ma nienaganny zestaw funkcji, które pozwolą Ci z łatwością tworzyć profesjonalne diagramy. Ma ogromną bibliotekę szablonów, kształtów i elementów, które pomogą Ci przedstawić swoje pomysły, wizualizować dane i podejmować lepsze decyzje.

Korzystanie z Lucidchart jest łatwiejsze zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, a jego plany cenowe są odpowiednie dla osób indywidualnych i różnych firm.

Śmiało, wypróbuj Lucidchart, aby samemu poczuć jego moc.

Możesz także zapoznać się z najlepszym oprogramowaniem do tworzenia pięknych wykresów Gantta dla swoich projektów