Osiem najlepszych czytników RSS dla systemu Windows 10

Rich Site Summary (RSS) to format źródła internetowego, który umożliwia użytkownikom dostęp do stale zmieniającej się zawartości sieci Web z ich subskrybowanych witryn. Te kanały można odczytać za pomocą czytników kanałów lub oprogramowania do agregacji wiadomości.

Dla tych z nas, którzy masowo konsumują treści, znalezienie odpowiedniego czytnika RSS ma kluczowe znaczenie. Najlepsze czytniki RSS powinny być wydajne, czytelne i wygodne w użyciu. Omówiliśmy już, jak dodawać i czytać kanały RSS w przeglądarce Firefox dla Androida. W systemie Linux możesz hostować swój własny system RSS. Jednak w przypadku systemu Windows możesz przekształcić kanały RSS w biuletyny e-mail lub możesz wypróbować te narzędzia, które przetestowaliśmy – ponieważ zidentyfikowaliśmy 8 najlepszych czytników RSS dla systemu Windows 10.

RSS Central

RSS Central wygląda świetnie pod względem projektu – co, jak zobaczysz na tej liście, jest dość rzadkie. W pewien sposób zainspirowany Pocztą Windows pod względem obecności i funkcjonalności, RSS Central umożliwia załadowanie całej strony internetowej (formatowanie i wszystko), a następnie otwarcie jej w osobnej przeglądarce internetowej. Poza tym wyświetla kanały informacyjne Atom i RDF oraz oferuje szybki system wielokrotnego pobierania, który prawie natychmiast łączy subskrybowane kanały. Co nie mniej ważne, RSS Central zawiera również narzędzia do wyszukiwania artykułów, przełącznik statusu przeczytanych / nieprzeczytanych i opcje udostępniania wiadomości e-mail.

FeedDemon

FeedDemon twierdzi, że jest najpopularniejszym czytnikiem RSS dla systemu Windows. Chociaż ich interfejs, który wygląda jak z późnych lat 90-tych, możemy zobaczyć, dlaczego tak twierdzą. FeedDemon pozwala na oznaczanie artykułów w celu późniejszego szybkiego wyszukiwania, będzie monitorować słowa kluczowe dla Ciebie (jeśli pojawią się w nowej publikacji, pojawią się w Twoim kanale) oraz ułatwia przeszukiwanie kanałów i pobieranie treści na dowolne obsługiwane urządzenie multimedialne – czyli całkiem fajne.

Dobre wieści

Projekt może nie być punktem sprzedaży GreatNews. Wygląda bardzo podobnie do Edytora rejestru systemu Windows, który pod żadnym względem nie jest krzykliwy, ale możemy powiedzieć na pewno, że jest wydajny. Masz panel pełen słów kluczowych z menu rozwijanym, które pomaga w dalszym gromadzeniu informacji. Kliknięcie wpisu spowoduje natychmiastowe załadowanie strony docelowej z podstawowym formatowaniem i obrazami. Możesz przeglądać całą witrynę bez konieczności opuszczania okna. Możesz wyróżniać wiadomości, zapisywać i porządkować (według etykiet), a także przeglądać je tak szybko, jak to tylko możliwe.

Gotowość

Inną aplikacją wymienioną w Sklepie Windows jest Gotowość. Zaawansowana konstrukcja sprawia, że ​​czytanie jest przyjemnym doświadczeniem. Jedną z funkcji, która naszym zdaniem była świetna, było to, że Readiy jest dokładnie osadzony w ekosystemie Windows. Jeśli więc zmierzysz połączenie lub ograniczysz przepustowość dla aktualizacji, zawartość nie zostanie automatycznie odświeżona – oznacza to, że będziesz musiał to zrobić ręcznie, więc po prostu kliknij ikonę odświeżania i voila. Dostępna zawartość otwiera się w aplikacji, ale na osobnym ekranie. W naszych testach ładowanie niektórych stron trwało trochę długo.

FeedReader

Feedreader to wysoce funkcjonalne narzędzie do agregacji danych osobowych. Aktualizuje się automatycznie i stale powiadamia użytkownika o zbieraniu danych. Trzeba przyznać, że powtarzające się powiadomienia (które ignorują twój schemat dźwiękowy) starzeją się, zwłaszcza gdy subskrybujesz wiele kanałów. To powiedziawszy, dzieli Cię tylko kilka kliknięć od ciszy. Strony otwierają się z pełnym formatowaniem w aplikacji i można je otworzyć w przeglądarce za pomocą przycisku w prawym górnym rogu.

Czytnik Fedory

Czytnik Fedory dodaje warstwę prostoty do czytników RSS, zmniejszając bałagan. Ten czytnik ładuje zamierzoną stronę przy użyciu domyślnych czcionek systemu Windows z minimalnym formatowaniem koncentrującym się na tekście (w tym hiperłączach) i obrazach. Takie podejście ma swoje zalety, ponieważ użytkownicy tabletów z systemem Windows będą mogli korzystać z ulubionych treści w natywnym formatowaniu systemu Windows. Wadą jest to, że będziesz musiał wrócić do menu, aby przeczytać następny wpis, ale nie jest to duży kłopot, jeśli Twoje listy są zoptymalizowane.

Czytnik JetBrains Omea

Czytnik JetBrains Omea wygląda jak starsza wersja programu Microsoft Outlook, ale nie ma to związku z jego wydajnością. Chociaż JetBrains Omea nie ładuje treści z oryginalnym formatowaniem, możesz mieć pewność, że ich nie złamie – pozostawi je bardzo czytelne. Na pierwszy rzut oka sama liczba zakładek może wydawać się onieśmielająca, ale służą one dodatkowej funkcjonalności i nie wpływają na wydajność.

NextGen Reader

NextGen Reader jest jedynym czytnikiem RSS na liście, który ładuje tylko fragmenty stron internetowych i wymaga kliknięcia „Czytaj teraz”, aby załadować całą stronę. Z tego powodu czasy ładowania są prawie natychmiastowe, dzięki czemu przeglądanie jest dość wydajne. Chociaż jeśli wolisz czytać wszystkie wpisy w subskrybowanym kanale, będziesz musiał załadować każdy post, co może być przełomem. Dodatkowo możesz natychmiast udostępniać dowolne posty na Twitterze i Facebooku z poziomu aplikacji.

x