Oto nieszkodliwy figiel, w który możesz zagrać w prima aprilis

Prima aprilis jest tuż za rogiem, a to oznacza, że ​​powinieneś spodziewać się żartu. Podobnie, w tym roku powinieneś także spróbować udanego dowcipu, pod warunkiem, że jest on nieszkodliwy i sprawi komuś tylko niewielką irytację lub lekki dyskomfort. Jeśli chodzi o nieszkodliwe figle biurowe, zawsze możesz przykleić trochę papieru do spodu myszy optycznej, ale jeśli szukasz nieco bardziej ambitnego, ale nadal nieszkodliwego dowcipu, zdecydowanie zalecamy ten dowcip z napędem CD / DVD, który był w pobliżu od wieków.

Zanim pokażemy, jak zrobić ten żart, radzimy zrobić to na własne ryzyko. Jeśli cel tego żartu zdecyduje się rzucić ekranem po pokoju w frustracji, nie będziemy za to odpowiedzialni.

Aby wykonać ten żart, musisz mieć dostęp do komputera drugiej osoby przez pięć minut bez żadnych świadków w pobliżu. Przygotuj dowcip we własnym systemie. Otwórz Notatnik i wklej w nim następujący tekst. Zapisz plik pod dowolną nazwą i rozszerzeniem VBS. Skopiuj ten plik do nieco niejasnej lokalizacji na komputerze drugiej osoby i gotowe.

Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
wscript.sleep 600000
do
if colCDROMs.Count >= 1 then
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
End If
wscript.sleep 120000
loop

Co dwie minuty ich napęd CD / DVD będzie się otwierał. Jeśli chcesz, aby druga osoba była bardziej oczywista, z którą się bawi, możesz dołączyć wyskakujący komunikat, który po odrzuceniu otworzy dysk. Aby to zrobić, w pierwszym wierszu wprowadź następujące polecenie;

MsgBox("Happy April Fools' Day!")

Żart trwa tak długo, jak długo druga osoba nie odkryje, że to scenariusz. Jeśli celem twojego dowcipu jest ktoś, kto zna się na pisaniu skryptów, nie będzie to dla ciebie zbyt zabawne. Co najwyżej dostaniesz przewrót oczami, w takim przypadku wypróbuj papier na dole sztuczki myszy.

Na koniec, jeśli zdecydujesz się na żart swoim znajomym w prima aprilis, upewnij się, że jest on zabawny, a nie upokarzający, traumatyczny lub fizycznie szkodliwy.

x