Oto pełna lista ilości XP zdobywanych za każdą akcję w Pokèmon Go

Zdobywanie kolejnych poziomów w Pokèmon Go staje się coraz trudniejsze z każdym kolejnym poziomem. Kiedy zaczynasz, potrzebujesz tylko 1000 XP, 2000 XP, 3000 XP itd., Aby przejść na następny poziom. To tak proste, że nigdy nie zabraknie Ci Pokéballów między poziomami. Wymagane PD do awansowania rosną z każdym poziomem. Zanim osiągniesz poziom 20, potrzebujesz 50000 PD, aby dostać się na poziom 21. Możesz to zrobić, po prostu grając w grę we własnym, spokojnym tempie i zbierając XP, gdy je zdobywasz, albo możesz podejść do sprawy o tym. Prawie wszystko, co robisz w Pokèmon Go, daje ci XP, ale nie wszystko. Aby szybciej awansować, celuj w działania w grze, które zapewnią ci najwięcej XP. Oto pełna lista wszystkich czynności, które możesz wykonać w grze, oraz ilość zdobywanych PD za każdą z nich.

Akcja
Zdobyte PD
Łapanie nowego Pokémona
500
Łapanie Pokémona, którego złapałeś wcześniej
100
Łapanie Pokémona doskonałym rzutem
100
Łapanie Pokémona wielkim rzutem
50
Łapanie Pokémona ładnym rzutem
10
Rzucanie Krzywej Piłki
10
Zwiedzanie Pokèstop
50
Wylęganie jaja o długości 2 km
200
Wylęganie jaja o długości 5 km
500
Wylęganie 10-kilometrowego jajka
1000
Transfer Pokémona do Profesor Willow
0
Ewolucja nowego Pokémona po raz pierwszy
1000
Ewolucja Pokémona
500
Włączanie Pokémona
0
Dodawanie przynęty do Pokèstopa
0
Trenuj Pokémona na siłowni (wygrana bitwa)
10
Pokonaj jednego Pokémona w walce na siłowni
150
Pokonaj dwa Pokémony w walce na siłowni
250
Pokonaj trzy Pokémony w walce na siłowni
350
Pokonaj wszystkie pokemony na siłowni
50
Uzyskiwanie oceny
0
Zdobycie nowego medalu
0
Zapisać się do siłowni
0
Używanie mikstury
0
Korzystanie z programu Revive
0
Używanie super mikstury
0
Używanie kadzidła
0
Inkubacja jajka
0
Dołączanie do zespołu
0

Patrząc na stół, możesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby zdobyć XP, gdy brakuje Ci zasobów, takich jak Pokéballs, lub gdy jesteś w pobliżu Pokèstopu lub siłowni. Powyższa tabela wymaga nieco wyjaśnienia lepszych punktów zdobywania XP.

Możesz zdobyć XP za wiele rzeczy naraz. Typowym tego przykładem jest łapanie Pokémona za pomocą „ładnego”, „wielkiego” lub „doskonałego” rzutu. Oprócz zdobywania XP za złapanie Pokémona, otrzymujesz również XP za rzut. Jeśli wylądujesz „ Niezłym ” kulą zakrzywioną, otrzymasz również dodatkowe 10XP. Podsumowując, maksymalne PD, które możesz zdobyć za złapanie Pokémona, którego już złapałeś, to 210XP.

Pierwsze działania, tj. Ewolucja Pidgey’ego lub Rattaty, przyniosą ci więcej XP niż wtedy, gdy rozwiniesz którykolwiek z nich po raz drugi. Po pierwszej unikalnej ewolucji otrzymasz 500XP za każdą ewolucję. Ważniejsze jest to, że otrzymujesz taką samą liczbę XP niezależnie od tego, czy rozwijasz Abra, czy Pidgey. Pidgey oczywiście potrzebuje mniej cukierków, aby ewoluować i odradza się jak szalony, więc powinieneś się na nim skoncentrować, jeśli chcesz szybciej awansować.

Jeśli nigdy nie dołączysz do siłowni, walka w bitwach nadal ma swoje zalety. Za wygranie pojedynczej bitwy otrzymasz 150XP, a za każdego dodatkowego Pokémona pokonanego na tej samej siłowni otrzymasz 100XP więcej niż w poprzedniej wygranej bitwie. Ponownie, są one sumowane, aby suma była większa. To dość łatwy sposób na zdobycie większej ilości XP, zwłaszcza jeśli masz dużo mikstur i wskrzeszeń, których chcesz użyć.

Wreszcie istnieje element w grze zwany Lucky Egg, który podwoi wszystkie zdobyte PD przez trzydzieści minut. Jeśli masz Lucky Egg, dobrze jest wiedzieć, jakie działanie wykonać, gdy jest ono aktywne.

Miłego zdobywania kolejnych poziomów.

x