Udostępnij teraz w social media:

Program Windows Insider wypuszcza nowe kompilacje do dwóch różnych kanałów lub pierścieni. Szybki pierścień jest pierwszym, który otrzymuje nową kompilację, podczas gdy wolny pierścień często będzie musiał czekać dni, a nawet tygodnie, aby uzyskać tę samą kompilację. Nowe kompilacje, gdy będą dostępne, powinny pobierać się automatycznie. Oprócz aktualizacji jedynym sposobem sprawdzenia, czy dostępna jest nowa wersja, jest odwiedzenie bloga firmy Microsoft dla systemu Windows 10 lub śledzenie odpowiedniej osoby na Twitterze. Jeśli żadna z tych opcji Ci nie odpowiada, możesz po prostu skorzystać z przepisu IFTTT, aby skonfigurować alerty w telefonie. Mamy na to tylko przepis i pokażemy Ci, jak zrobić własny.

Sprawdź -   Jak dodać niestandardową rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10

Jeśli szukasz przepisu, który możesz po prostu dodać do swojego konta IFTTT, masz rację tutaj. Za każdym razem, gdy użytkownik Twittera @@ donasarkar, szef programu Windows Insider, tweetuje o nowej kompilacji z hashtagiem #WindowsInsider, otrzymasz alert na swój telefon. Aby otrzymać alert, musisz mieć zainstalowaną aplikację IFTTT na telefonie.

Istnieją jeszcze dwa przepisy stworzone przez użytkownika Reddit, bazilion, które ostrzegają Cię na Skype, kiedy @Donasarkar tweetuje o nowej wersji, i kiedy Blog Windows został zaktualizowany o nowy wpis zawierający słowa Windows Insider Build w tytule. Możesz dodać jedną z tych dwóch opcji, aby otrzymywać alerty w Skypie.

Jeśli te alerty nie są tego rodzaju, których szukasz, tj. Wolisz powiadomienia e-mail zamiast alertów Skype lub IFTTT, możesz stworzyć swój własny przepis IFTTT.

Sprawdź -   Jak ustawić inną tapetę dla wielu monitorów w systemie Windows 10

Aby to zrobić, zaloguj się do IFTTT i zacznij tworzyć nowy przepis. Wybierz Twittera jako kanał wyzwalający. Z listy działań wyzwalających wybierz „Nowy tweet z wyszukiwania”. Wprowadź następujący parametr wyzwalacza;

#windowsinsiders build from:donasarkar

Następnie wybierz kanał akcji. Tutaj możesz wybrać, co chcesz; SMS na Androida, Gmail i Slack to tylko niektóre z dostępnych opcji. Zapisz swój przepis i aktywuj go, aby zacząć otrzymywać powiadomienia.