Otrzymuj alert po włączeniu / wyłączeniu Caps Locka w systemie macOS


Klawisz Caps jest niepewnie umieszczony między klawiszami Shift i Tab. Oba są często używane. Klawisz Caps również znajduje się mniej więcej obok klawisza z literą A. Wszystkie trzy są używane dość często, ale tego samego nie można powiedzieć o klawiszu Caps. Jeśli często przypadkowo naciskasz klawisz Caps na klawiaturze Apple, dowiesz się o tym dopiero, gdy zaczniesz pisać. Captin to bezpłatna aplikacja dla systemu macOS, która wyświetla alert HUD i dźwiękowy po włączeniu / wyłączeniu Caps. Aplikacja jest bogata w funkcje z ikoną Docka i ikoną paska menu, która wskazuje stan klawisza Caps. Oto jak to działa.

Pobierz i zainstaluj Captin. W systemie macOS Sierra musisz przejść do Preferencji systemowych, aby go otworzyć, ponieważ pochodzi od niezidentyfikowanego programisty.

Po uruchomieniu Captin doda przycisk do paska menu, który zmieni kolor na zielony, gdy Caps Lock jest włączony.

captin-menu-bar

Za każdym razem, gdy włączysz lub wyłączysz Caps, otrzymasz również alert HUD. Ten alert HUD będzie również towarzyszył alarmowi dźwiękowemu.

captin

Captin pozwala dostosować kolor, jego przycisk na pasku menu obraca się, wskazując stan włączenia klawisza Caps Lock. Pozwala także wyłączyć przycisk paska menu i alerty dźwiękowe z jego preferencji. Dodatkowo możesz ustawić Captin tak, aby uruchamiał się przy logowaniu i zarządzać przejrzystością alertu HUD.

captin-settings

Captin to nie tylko niezwykle przydatne narzędzie; jest również bardzo konfigurowalny. Prawie wszystko, czego nie lubisz w tej aplikacji, można wyłączyć lub zmienić. Nie ma ustawienia, które pozwala ustawić, jak długo alert HUD pozostaje na ekranie, ale nie pozostaje na ekranie zbyt długo i nie zakłóca przepływu pracy.

Captin to estetyczny jeden z najlepszych sposobów, aby uzyskać alert po włączeniu / wyłączeniu Caps Lock.

Pobierz Captin