Otrzymuj ostrzeżenie, gdy używasz aparatu lub mikrofonu [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Wspaniałą rzeczą w Androidzie jest to, że jest otwarty. Niezbyt dobrą rzeczą w Androidzie jest to, jak jest otwarty. Czasami jest to miecz obosieczny. Jeśli będziesz trzymać się bezpiecznych aplikacji, wszystko będzie dobrze, ale Sklep Google Play jest zaśmiecony fałszywymi aplikacjami, które są złymi podróbkami lub złośliwymi aplikacjami. CameraMicAlert to aplikacja na Androida, która informuje Cię, kiedy używasz tylnej lub przedniej kamery lub mikrofonu. Telefony z Androidem, w przeciwieństwie do laptopów, nie mają wskaźnika świetlnego, który pokazuje, czy aparat jest używany, dlatego taka aplikacja może uratować życie.

Kamera lub mikrofon jest używany

Ściągnij CameraMicAlert ze sklepu Google Play. Uruchom aplikację i zezwól jej na dostęp do kamery i mikrofonu. Wymaga również specjalnego dostępu do użytkowania. Aplikacja będzie stale działać w tle.

  Blokada czatu uniemożliwia dostęp do Facebooka, Messengera i Whatsapp [Android]

Gdy Twój mikrofon i / lub kamera są używane przez aplikację, otrzymasz powiadomienie, że kamera lub mikrofon lub oba są używane. Aplikacja dodaje powiadomienie do paska stanu, które wskazuje, czy kamera jest używana, czy nie.

CameraMicAlert może nie tylko wykryć, czy Twoja kamera lub mikrofon jest używany, ale może również powiedzieć, która kamera, tj. Z przodu, czy z tyłu, jest używana.

Przetestowaliśmy aplikację za pomocą standardowej aplikacji Aparat, przeniesionej aplikacji aparatu Google HDR + i Snapchata. We wszystkich trzech przypadkach aplikacja była w stanie dokładnie wykryć, kiedy używana była kamera i mikrofon. CameraMicAlert nie tylko ostrzega, kiedy kamera nagrywa. Informuje, kiedy kamera jest używana, tj. Jeśli otrzymujesz informację zwrotną z kamery w wizjerze kamery, aplikacja potraktuje ją jako używaną kamerę i ostrzeże Cię o tym samym.

  Addappt przybywa na Androida; Synchronizuj informacje kontaktowe ze znajomymi

Ograniczenia

Aplikacja została przetestowana przy użyciu bezpiecznych, zweryfikowanych aplikacji. Złośliwa aplikacja, która próbuje uzyskać dostęp do aparatu lub mikrofonu, może nie być tak łatwa do wykrycia, a my nie mieliśmy pod ręką żadnej aplikacji do przetestowania. To powiedziawszy, nie oznacza to, że aplikacja jest bezużyteczna. Wykrywa, czy sprzęt, tj. Kamera lub mikrofon w urządzeniu jest używany, czy nie, i to właśnie uruchamia alert.

Złośliwa aplikacja może mieć sposoby, aby uniknąć wykrycia, ale wymagałoby to przede wszystkim bardzo wyrafinowanej aplikacji. CameraMicAlert jest rozsądnym zabezpieczeniem przed zwykłą złośliwą aplikacją i może okazać się dobrym środkiem odstraszającym również przed bardziej wyrafinowanymi. W każdym razie posiadanie aplikacji na urządzeniu nie zaszkodzi.

  Znajdź poziom hałasu w swoim otoczeniu za pomocą telefonu Android

x