Otrzymuj powiadomienia Chrome na pulpicie po zakończeniu pobierania plików

W zeszłym roku, w wielu wydanych wersjach Firefoksa, wersja 20 zawierała jedną z moich ulubionych funkcji; odnowiony menedżer pobierania. Firefox zawsze powiadamiał użytkowników o zakończeniu pobierania, ale nowy menedżer pobierania ułatwił dostęp do plików. Chrome ma pasek pobierania, który umożliwia wyświetlanie postępu pobierania, otwieranie pliku lub folderu, w którym został zapisany. Jeśli pamiętasz, Chrome dodał powiadomienia na Twoim pulpicie, które są powiązane z Twoim urządzeniem z Androidem w zakresie map i pogody, ale mogą być używane przez inne aplikacje i rozszerzenia do wysyłania alertów. To właśnie robi Download Notifier. Jest to powiadomienie na pulpicie, kierowane przez własny system powiadomień Chrome, który ostrzega o zakończeniu pobierania i umożliwia otwarcie folderu, do którego został pobrany plik.

Po zainstalowaniu rozszerzenie powiadomi Cię o ostatnio pobranym pliku. Jeśli klikniesz „Pokaż w Finderze”, otworzy się okno Eksploratora Windows lub Findera (na Macu) z wybranym pobranym plikiem.

Całość układa się całkiem dobrze z innymi kartami w wyskakującym okienku powiadomień i można go odrzucić, klikając przycisk zamykania w prawym górnym rogu.

Pobierz alert powiadomienia

Download Notifier dodaje również przycisk obok paska adresu URL, który po kliknięciu otwiera stronę pobierania. Przycisk pokazuje również, ile plików jest aktualnie pobieranych. Rozszerzenie prawie obejmuje pliki do pobrania, niezależnie od tego, czy pracujesz w tym samym oknie Chrome, które obsługuje pobieranie, czy też całkowicie przełączyłeś się na inne okno lub aplikację. Dla niektórych przycisk może nie być zbyt przydatny, ale tak jak w przypadku wszystkich rozszerzeń Chrome, można go ukryć.

Podoba mi się funkcja Download Notifier, ponieważ w pewnym stopniu naśladuje funkcję Firefoksa, którą bardzo lubię, ale także dlatego, że rozszerzenie dobrze wykorzystuje powiadomienia Chrome. Rozszerzenie ma jednak swoje wady; jeśli klikniesz nazwę pliku w powiadomieniu, sam plik się nie otworzy i to jest jedna rzecz, na której jestem naprawdę rozczarowany. Rozszerzenie robi jeszcze jedną rzecz; wyłącza pasek pobierania. Jeśli go zainstalujesz, żegnasz się z paskiem pobierania i funkcją „kliknij, aby otworzyć pobrany plik”. Na szczęście nadal możesz przeglądać postęp pobierania z ikony paska zadań Chrome, chociaż jest to mniej przydatne, ponieważ nie możesz określić rozmiaru pliku bez odwiedzania strony Pobieranie. Rozszerzenie ma miejsce na ulepszenia, ale jest na dość dobrym początku.

Zainstaluj powiadomienie o pobieraniu z Chrome Web Store

x