Udostępnij teraz w social media:

Mozilla Firefox to przeglądarka internetowa typu open source, co oznacza, że ​​każdy może pobrać jej kod źródłowy, zmodyfikować go i stworzyć własną, niestandardową wersję. Różne projekty, utrzymywane przez małych, a nawet indywidualnych programistów, wykorzystały Firefoksa i wydały własne warianty, aby zoptymalizować jego wydajność lub zaoferować dodatkową funkcjonalność. Pale Moon to jeden z tak bardzo ambitnych projektów dla systemów Windows i Linux, który znany jest z dużej wydajności. Przeglądarka obsługuje wiele optymalizacji zaplecza, dzięki czemu jest szybsza niż stabilna wersja Firefoksa. Członek forum XDA-Developers, cyansmoker, był zajęty wprowadzaniem przeglądarki Pale Moon na Androida przez ostatnie kilka miesięcy, a teraz udostępnił jej pierwszą wersję, którą każdy może pobrać i używać.

Sprawdź -   Jak zainstalować obsługę urządzeń mobilnych Apple bez iTunes w systemie Windows 10

Pale Moon jest w pełni open source, podobnie jak jego odpowiednik na komputery stacjonarne. Przeglądarka oparta jest na Firefoksie i oferuje wszystkie jej funkcje. Zasadniczo skupiony na szybkości i wydajności, Pale Mood również wygląda całkiem przyzwoicie. W tym celu interfejs użytkownika jest intuicyjny i łatwy w nawigacji. Możesz łatwo dodawać zakładki do stron internetowych, na przykład uruchamiać prywatną kartę, aby zapobiec zapisywaniu czegokolwiek na urządzeniu, a także przełączać się między wersjami witryn mobilnych i stacjonarnych za pomocą jednego kliknięcia.

Warto tutaj wspomnieć, że Pale Moon zyskał dużą bazę użytkowników na platformach Windows i Linux. Podobnie jak wersja na komputery stacjonarne, warianty Androida obsługują również dodatki z biblioteki Mozilla Add-Ons, umożliwiając rozszerzenie jej funkcjonalności z istniejących narzędzi.

Sprawdź -   Czy potrzebujesz oprogramowania antywirusowego na swój komputer?

Screenshot_2014-07-25-15-59-26

Brakuje tego, że Pale Moon jest dalekie od pełnego wydania. Obecna kompilacja jest uważana za wersję Alpha, dlatego możesz napotkać sporadyczne problemy z wydajnością, a także usterki i błędy. Mimo to aplikacja jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju i może nie działać na każdym urządzeniu. Prawdopodobnie zależy to od architektury procesora, więc tylko niektóre urządzenia powinny być w stanie go uruchomić, takie jak te z Cortex-A8, Cortex-A15 i Krait-300.

Screenshot_2014-07-25-15-59-37Screenshot_2014-07-25-15-59-51

Program Pale Moon jest całkowicie darmowy do pobrania i używania, ale nie jest jeszcze dostępny w Google Play. Wczesne wersje pozostaną na razie w MEGA (link podany poniżej), skąd możesz sideload na swoje urządzenie. Niemniej jednak, dlaczego by go nie zainstalować i nie spróbować?

Sprawdź -   Co oznacza „IRL” i jak go używasz?

Pobierz przeglądarkę Pale Moon

przez: XDA-Developers