Udostępnij teraz w social media:

Czy firma Microsoft zamierza usunąć Panel sterowania z systemu Windows 10? W ten sposób na niektórych stronach pojawiają się najnowsze wiadomości. Ale to po prostu nieprawda. Oto, co się dzieje – i co tak naprawdę dzieje się w Panelu sterowania.

Pożegnaj się z ekranem systemu (prawdopodobnie)

W nowej wersji testowej systemu Windows 10 firma Microsoft usunęła stronę System z Panelu sterowania.

Ta zmiana pojawiła się w Insider Preview kompilacja 20161, wydany 1 lipca 2020 r. Prawdopodobnie pojawi się w stabilnych wersjach systemu Windows 10 około listopada 2020 r. lub maja 2021 r.

Ekran System w Panelu sterowania systemu Windows 10.

Strona Ustawienia> System> Informacje w aplikacji Ustawienia zawiera wszystkie te same informacje. Dostępny jest nowy przycisk „Kopiuj”, który umożliwia skopiowanie informacji o urządzeniu do schowka w celu łatwego kopiowania i wklejania.

Strona System jest bardzo widoczną częścią klasycznego Panelu sterowania, ale jej utrata nie będzie zbyt głęboka. Wszystkie jego informacje można znaleźć na odpowiedniej stronie w aplikacji Ustawienia. Za każdym razem, gdy aplikacja próbuje otworzyć stronę Panelu sterowania systemu, system Windows automatycznie otworzy zamiast tego Ustawienia> System> Informacje.

Sprawdź -   Jak naprawić białe miniatury zdjęć w aktualizacji Windows 10 Creators Update

Ustawienia systemu Windows 10> System> Ekran Informacje ”. width = ”650 ″ height =” 325 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p><h2 role =To jedna strona, a nie cały panel sterowania

Tak, strona System zniknie – prawdopodobnie. Warto zauważyć, że Microsoft czasami usuwa rzeczy na korzyść aplikacji Ustawienia i przywraca je podczas procesu tworzenia. Microsoft testuje tę zmianę.

Ale strona System to nie cały panel sterowania. A jedna strona Panelu sterowania zamieniana na równoważną stronę ustawień nie oznacza, że ​​cały Panel sterowania zniknie w najbliższym czasie.

Panel sterowania jest nadal wypełniony przydatnymi ustawieniami

Panelu sterowania nie można usunąć w najbliższym czasie, ponieważ zawiera wiele przydatnych ustawień, których nie można znaleźć w aplikacji Ustawienia.

Nawet zadania, które mają ekrany w aplikacji Ustawienia – takie jak konfiguracja wyświetlacza w Ustawieniach> Wyświetlacz – mają łącza prowadzące do Panelu sterowania w celu uzyskania bardziej zaawansowanych ustawień i informacji.

Tak, firma Microsoft powoli przenosi ustawienia z Panelu sterowania do interfejsu ustawień. Microsoft robi to od lat – trwa to wiecznie i prawie na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Oto, co Brandon LeBlanc z firmy Microsoft, starszy menedżer programu Windows Insider, napisał w poście na blogu Windows Insider ogłaszając zmianę:

Będzie więcej ulepszeń, które jeszcze bardziej przybliżą Ustawienia do Panelu sterowania. Jeśli polegasz na ustawieniach, które obecnie istnieją tylko w Panelu sterowania, prześlij opinię i daj nam znać, jakie to ustawienia.

W tym tempie zabicie panelu sterowania zajmie dziesięciolecia

Ustawienia ekranu blokady w Ustawieniach komputera w systemie Windows 8.1.Aplikacja Ustawienia komputera w systemie Windows 8.

Microsoft powoli, powoli, powoli przenosi ustawienia z Panelu sterowania do aplikacji Ustawienia.

Naprawdę, Microsoft porusza się tutaj z absolutnie lodowatą prędkością – Windows 8 zawierał interfejs „Ustawienia komputera” oprócz Panelu sterowania i został wydany w 2012 roku. To było osiem lat temu. Windows 8 był z pewnością w fazie rozwoju przez kilka lat – w końcu Windows 7 został wydany w 2009 roku – więc Microsoft prawdopodobnie od dziesięciu lat pracuje nad nowoczesnym zamiennikiem Panelu sterowania.

Dobrze, udawajmy, że Windows 8 nigdy się nie wydarzył. W końcu to właśnie chce zrobić Microsoft.

Windows 10 został wydany w 2015 roku, więc minęło pięć lat od stabilnej wersji systemu Windows 10. Nadal nie jesteśmy blisko posiadania pojedynczego interfejsu ustawień. W 2020 roku minęło pięć lat i mówimy o usunięciu jednego ekranu z Panelu sterowania na rzecz aplikacji Ustawienia.

W tym tempie będzie cudem, jeśli Microsoft może nawet rozważyć usunięcie Panelu sterowania z systemu Windows przed rokiem 2030.

Proszę, podaj nam jeden interfejs ustawień!

Właściwie opowiadamy się za tym, aby Microsoft ograniczał Panel sterowania.

Poczekaj, spróbujmy jeszcze raz: uważamy, że system Windows 10 powinien mieć jeden interfejs ustawień, jak każdy inny rozsądnie zaprojektowany system operacyjny. Obecny system, w którym niektóre ustawienia są rozproszone w aplikacji Ustawienia, a inne w Panelu sterowania, jest absurdalny. To niedorzeczne odkąd Microsoft wprowadził aplikację Ustawienia komputera w Windows 8 w 2012 roku.

Niezależnie od tego, jaki to interfejs, nie przeszkadza nam to. Nowoczesny panel sterowania przeprojektowany tak, aby mógł działać za pomocą dotyku, ze wszystkimi ustawieniami, które ma klasyczny panel sterowania? Byłoby świetnie. Aplikacja Ustawienia, która jest równie potężna iw pełni funkcjonalna jak Panel sterowania? To też jest w porządku. Ale wybierzmy jeden, aby ludzie nie musieli używać obu!

Cała rozmowa o odchodzeniu Panelu sterowania jest rozpraszająca. Przy powolnym postępie w aplikacji Ustawienia programiści systemu Windows 10 nie mogli jej usunąć w najbliższym czasie, nawet gdyby chcieli.

Będziemy mieć wiele ostrzeżeń, zanim Microsoft usunie Panel sterowania z systemu Windows 10 i nie stanie się to w najbliższym czasie.