01/26/2022

Pisz notatki i synchronizuj je z Dropbox lub Google Drive [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Myślę, że mogę z całą pewnością stwierdzić, że istnieje wiele różnych sposobów prowadzenia notatek na Androidzie. Na przykład Google Keep to naprawdę fajna aplikacja, jeśli szybko coś zapisujesz. Poza tym dobrze synchronizuje się z Twoim kontem Google. Evernote zapewnia najlepszą jakość notatek na różnych platformach. Ale nie każdy chce bawić się mnóstwem funkcji, które Evernote rzuca na ciebie, a niektórzy ludzie wolą prostotę niż złożoność, jeśli chodzi o tworzenie i zapisywanie notatek. Jeśli szukałeś sposobu na pisanie notatek na urządzeniu z Androidem, które synchronizują się z Twoim Dropbox lub Google Drive, to Sync Notes może być odpowiednim narzędziem dla Ciebie. Chociaż ma dość prosty interfejs, szybko prowadzi do tego, czego chcesz.

Sprawdź -   Jak wysyłać wiadomości audio na Instagramie

Synchronizacja notatek nie robi wielu rzeczy iw żadnym wypadku nie jest konkurentem Evernote. Aplikacja jest raczej zaprojektowana tak, abyś mógł szybko zapisywać rzeczy i synchronizować je z chmurą. Nie oznacza to, że aplikacja Sync Notes nie zapisuje notatek lokalnie na Twoim urządzeniu. W rzeczywistości możesz uzyskać dostęp do swoich zadań, rzeczy do zrobienia lub innych notatek zarówno w trybie online, jak i offline.

Interfejs użytkownika jest dość prosty. Na ekranie głównym znajduje się lista wszystkich notatek. Możesz dotknąć jednej z nich, aby otworzyć ją w edytorze notatek. Nowe notatki można szybko utworzyć, dotykając przycisku plusa. Dostępna jest ikona lupy, która umożliwia dostęp do funkcji wyszukiwania w celu znalezienia określonego elementu z listy.

Sprawdź -   Jak zmusić system macOS do używania kodeków aptX lub AAC dla słuchawek Bluetooth

Synchronizuj Notes_Editor

Ekran edycji notatek nie ma wielu opcji, ale te, które tam są, działają tak, jak powinny. Możesz na przykład łatwo określić rozmiar czcionki, a także zmienić kolor tła płótna na zwykły, żółty, pomarańczowy i kilka innych. Synchronizuj notatki pozwala także określić typ czcionki. Gdy chcesz zapisać nową notatkę od zera, aplikacja umożliwia wpisanie jej niestandardowego tytułu i głównej notatki w polu Temat. Gdy wrócisz, aplikacja automatycznie ją zapisze.

Naciśnij i przytrzymaj element na liście, aby wyświetlić opcje usuwania, zapisywania lub eksportowania notatki. Dostępne opcje eksportu, jak wspomniano wcześniej, obejmują Dropbox i Dysk Google.

Synchronizuj Notes_ThemeSynchronizacja Note_Długie dotknięcieSynchronizuj Notes_Dropbox

Wszystkie notatki są oznaczone datą, która jest automatycznie ustawiana przez samą aplikację. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest dodanie etykiet do swoich notatek. Każda etykieta jest oznaczona kolorem i pomaga szybko i łatwo zidentyfikować notatki. Niektóre etykiety, takie jak Praca, Pomysły i Osobiste, są wstępnie zdefiniowane, ale możesz także tworzyć etykiety niestandardowe i wybrać własny kod koloru.

Sprawdź -   Jak sprawdzić swoje konta i hasła na iPhonie lub iPadzie

Kolejną fajną małą funkcją jest możliwość zablokowania aplikacji hasłem, co pozwala chronić wszelkie poufne informacje, które mogłeś przechowywać przed wścibskimi oczami. Funkcję blokady można włączyć na ekranie ustawień Sync Notes.

Synchronizuj Notes_SidebarSynchronizuj menedżera Notes_LabelSynchronizuj etykietę Notes_New

Synchronizacja notatek jest dostępna jako bezpłatna aplikacja w Google Play. Możesz go pobrać, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj notatki synchronizacji ze Sklepu Play

x