Pobieranie i konfigurowanie VMware Workstation 16 [Guide]

Udostępnij teraz w social media:

Czy potrzebujesz uruchomić VMware Workstation Pro 16 na swoim komputerze z systemem Ubuntu, ale nie wiesz, jak to zrobić? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, ponieważ pokazujemy, jak zainstalować VMware Workstation Pro 16 na Ubuntu.

Uwaga: VMware Workstation Pro 16 wygaśnie po 30 dniach testowania, jeśli nie kupisz licencji na oprogramowanie. Aby uzyskać więcej informacji na temat zakupu licencji oprogramowania dla VMware Workstation Pro 16, kliknij to łącze tutaj.

Pobierz VMware Workstation Pro 16

Aby zainstalować VMware Workstation Pro 16 na Ubuntu, musisz go najpierw pobrać. Pobieranie jest wymagane, ponieważ aplikacja nie jest dystrybuowana bezpośrednio przez Ubuntu.

Aby pobrać VMware Workstation Pro 16 na komputer z systemem Ubuntu, zacznij od przechodząc do strony „Pobierz VMware Workstation Pro” w witrynie firmy VMware. W witrynie znajdź przycisk „Stacja robocza 16 Pro dla systemu Linux”.

Bezpośrednio pod przyciskiem „Stacja robocza 16 Pro dla systemu Linux” znajduje się przycisk „Pobierz teraz”. Kliknij go myszą. Po kliknięciu tego przycisku aplikacja VMware Workstation Pro 16 zostanie pobrana na komputer z systemem Ubuntu.

  Jak uzyskać zniżkę edukacyjną firmy Apple na komputerze Mac lub iPadzie

Usiądź wygodnie i poczekaj, aż pobieranie się zakończy. Plik ma rozmiar około 500 MB, więc proces pobierania może zająć trochę czasu, szczególnie w przypadku osób, które mają wolne połączenie internetowe.

Po zakończeniu pobierania otwórz okno terminala na pulpicie Ubuntu, naciskając Ctrl + Alt + T.na klawiaturze. Po otwarciu okna terminala użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W katalogu „Downloads” użyj polecenia chmod, aby zaktualizować uprawnienia nowo pobranego pliku instalatora VMware Workstation Pro 16. Uprawnienia muszą zostać zaktualizowane, w przeciwnym razie aplikacja nie będzie mogła poprawnie zainstalować się w systemie Ubuntu.

chmod +x VMware-Workstation-Full-16.*.x86_64.bundle

Gdy uprawnienia są aktualne, VMware Workstation Pro 16 jest gotowa do zainstalowania w systemie Ubuntu. Aby rozpocząć instalację, przejdź do następnej części przewodnika.

Instalowanie VMware Workstation Pro 16 na Ubuntu

Instalacja VMware Workstation Pro 16 na Ubuntu różni się od innych programów. W przeciwieństwie do innych aplikacji, VMware nie jest łatwym do zainstalowania pakietem DEB, Snap lub Flatpak. Zamiast tego użytkownicy muszą zainstalować plik „pakietu”.

Pliki pakietów nie są aż tak trudne do zniesienia w systemie Linux, ale nowi użytkownicy mogą być onieśmieleni nieznanym typem plików. Aby rozpocząć instalację, uruchom instalator. Aby to zrobić, wykonaj poniższe polecenie.

sudo ./VMware-Workstation-Full-16.*.x86_64.bundle

Po uruchomieniu powyższego polecenia zobaczysz, że terminal zaczyna instalować VMware na twoim komputerze. Instalacja powinna być szybka, ale to nie jedyna rzecz, którą musisz zrobić, aby aplikacja działała w systemie Ubuntu.

  Jak sprawdzić dokument Microsoft Word pod kątem plagiatu

Po uruchomieniu instalatora terminala naciśnij klawisz Win na klawiaturze w systemie Ubuntu, aby otworzyć pole wyszukiwania. W polu wyszukiwania wpisz „VMware Workstation” i kliknij aplikację, która pojawi się pod tą nazwą.

Po wybraniu ikony „VMware Workstation” pojawi się graficzny interfejs użytkownika „Witamy w VMware Workstation”. W tym interfejsie użytkownika zobaczysz „Umowę licencyjną użytkownika końcowego”. Znajdź „Akceptuję warunki umowy licencyjnej” i kliknij przycisk „Dalej”, aby kontynuować.

Po wyrażeniu zgody na pierwszą umowę zobaczysz kolejną umowę. Tak jak poprzednio, znajdź opcję „Akceptuję warunki umowy licencyjnej” i kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Po dwóch umowach, na które VMware prosi Cię o wyrażenie zgody, zobaczysz komunikat „Czy chcesz sprawdzić dostępność aktualizacji produktu podczas uruchamiania?” Zaznacz to pole, jeśli chcesz widzieć aktualizacje VMware Workstation Pro 16 za każdym razem, gdy uruchamiasz aplikację w systemie Ubuntu.

Poza stroną z aktualizacjami produktu firma VMware poinformuje Cię o swoim „Programie poprawy jakości obsługi klienta VMware”. Jeśli chcesz dołączyć do tego programu, wybierz opcję „Tak”. Jeśli nie, wybierz „Nie” i kliknij „Dalej”, aby kontynuować.

  VPNRanks jest domem dla najlepszych recenzji i rankingu VPN

Na ostatniej stronie instalacyjnego GUI VMware Workstation Pro 16 zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza produktu. W tym momencie wprowadź klucz produktu VMware Workstation Pro 16 zakupiony na Vmware.com i naciśnij przycisk „Zakończ”, aby zakończyć instalację.

Jeśli nie masz klucza produktu, nie martw się! Nadal możesz używać VMware Workstation Pro 16 na Ubuntu. Po prostu kliknij „Chcę wypróbować VMware Workstation 16 przez 30 dni” i kliknij „Zakończ”, aby zamknąć instalator.

Po kliknięciu przycisku „Zakończ” Ubuntu poprosi o podanie hasła. Wprowadź hasło w monicie i naciśnij klawisz Enter, aby kontynuować.

Po wprowadzeniu hasła aplikacja VMware Workstation Pro 16 otworzy się na pulpicie Ubuntu i będzie gotowa do użycia. Cieszyć się!

x