Pobierz funkcję drzemki Androida Marshmallow w starszych wersjach Androida


Żywotność baterii to jeden z głównych czynników, które bierzemy pod uwagę przy zakupie smartfona. Wszystkie smartfony, jeśli chodzi o ich marketing, mają śmiesznie długą żywotność baterii na jednym ładowaniu, ale zawsze jest to dalekie od prawdy. Żywotność baterii zależy od tego, jakich aplikacji używasz w telefonie i jak długo z nich korzystasz. Zależy to również od tego, które aplikacje pozwolisz działać w tle i jak bardzo obciążają baterię, gdy działają w tle. Android Marshmallow wprowadził nową funkcję o nazwie „Doze”, która pomaga oszczędzać baterię poprzez wyłączenie odświeżania aplikacji w tle. Ta funkcja jest w pełni zautomatyzowana i nie możesz zdecydować, kiedy ją włączyć lub wyłączyć. Jedyne, co możesz zrobić, to wykluczyć niektóre aplikacje z funkcji Doze. Jeśli masz starszą wersję Androida, starszą niż Marshmallow, i chciałbyś skorzystać z tej funkcji, Doze to bezpłatna aplikacja na Androida, która załatwia sprawę. Nie musisz mieć zrootowanego urządzenia, aby aplikacja działała.

Zainstaluj aplikację i uruchom ją. Aplikacja włącza się automatycznie, podobnie jak funkcja Marshmallow. Umożliwia dodawanie aplikacji do białej listy, dzięki czemu będą one nadal działać w tle, gdy urządzenie przejdzie w tryb drzemki. Warto wspomnieć, że powinieneś zachować białą listę aplikacji System Android, ponieważ tak robi oficjalna funkcja Marshmallow.

drzemaćdrzemka-biała lista

Sama aplikacja będzie działać w tle i włączać tryb drzemki, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Różnica między aplikacją a funkcją zaimplementowaną w Android Marshmallow polega na tym, że możesz ją włączać i wyłączać według własnego uznania.

Jeśli chodzi o funkcje, robi to, co ma na celu naśladowanie, ale zdecydowanie jest miejsce na ulepszenia. Jestem zaskoczony, że nie ma tu funkcji harmonogramu, aby użytkownik mógł zautomatyzować, gdy urządzenie przechodzi w tryb drzemki. Funkcja harmonogramu może pozwolić użytkownikowi ustawić przedział czasowy dla przejścia w tryb drzemki lub limit baterii, po którym tryb powinien zostać aktywowany. To powiedziawszy, dla każdego, kto chce uzyskać tę funkcję na starszym urządzeniu lub takim, które jeszcze nie otrzymało aktualizacji, Doze to bardzo czysta, dobrze zaprojektowana aplikacja, która załatwi sprawę.

Zainstaluj Doze ze sklepu Google Play