Pobierz pliki APK aplikacji na Androida ze sklepu Google Play na komputer

Pobieranie aplikacji na Androida na komputer ze sklepu Google Play nigdy nie było łatwym procesem. Google ma dość surowe zasady, które uniemożliwiają użytkownikom pobieranie aplikacji na inne urządzenie lub komputer, który nie jest urządzeniem z Androidem. Android pozwala na sideloadowanie pliku APK aplikacji i instalację z tego miejsca, ale te pliki APK są zwykle hostowane w witrynach innych firm. W listopadzie 2013 roku sprawdziłem APK Downloader, usługę internetową, która umożliwia pobieranie aplikacji z Google Play na komputer poprzez wskazanie adresu URL. Raccoon to podobna aplikacja, która pozwala zrobić to samo bezpośrednio z pulpitu. Aplikacja oparta na języku Java wymaga danych logowania do konta Google i umożliwia bezproblemowe pobieranie wszystkich bezpłatnych aplikacji na komputer.

download-apk

Nie daj się zwieść prostemu interfejsowi Raccoona. Program jest dość potężny w tym, co robi. Aby korzystać z tego programu, będziesz potrzebować najnowszej wersji Java Runtime na swoim komputerze, którą możesz pobrać z oficjalnej strony Java. Następnie możesz pobrać Raccoon bezpośrednio ze strony internetowej programisty. To przenośna aplikacja dostępna w wariantach JAR i EXE.

Po uruchomieniu Raccoona pojawi się okno podstawowe, które zawiera trzy pola wejściowe pośrodku: Nazwa użytkownika, Hasło i Identyfikator Androida. Będziesz potrzebować ważnego konta Google Play i (opcjonalnie) identyfikatora Androida, aby uruchomić Raccoona. Jeśli nie masz identyfikatora Androida, możesz po prostu zostawić to pole puste, a Raccoon automatycznie utworzy dla Ciebie pseudo ID.

Raccoon_Zaloguj się

Po zalogowaniu się Raccoon umożliwi Ci pobranie dowolnej aplikacji ze Sklepu Play, która jest połączona z regionem Twojego konta. Nie pozwala jednak na pobieranie żadnych płatnych aplikacji. Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest skopiowanie linku do Sklepu Play aplikacji, którą chcesz pobrać. Na przykład, jeśli chcesz pobrać aplikację Facebooka, otwórz jej stronę w Sklepie Play, a następnie skopiuj link z paska adresu URL i wklej go w polu wyszukiwania Raccoon. Możesz też po prostu wpisać Facebook, a narzędzie wyświetli odpowiednie sugestie, chociaż opcja adresu URL może być znacznie wygodniejsza.

Po wyświetleniu odpowiednich wyników Raccoon podaje szczegółowe informacje o rozmiarze aplikacji, dacie publikacji, cenie, łącznej liczbie instalacji i ocenie oraz umożliwia otwarcie strony Google Play, wyświetlenie uprawnień i / lub pobranie pliku APK.

Raccoon_Main

Raccoon pobiera każdą aplikację do tworzonego przez siebie archiwum do folderu, z którego uruchamiasz aplikację. Archiwum jest w zasadzie folderem pobierania, który może zawierać wiele wersji pobranych aplikacji i może automatycznie aktualizować wszystkie zawarte aplikacje zgodnie z programistą. Oto zrzut ekranu przedstawiający pobieranie aplikacji Facebook do archiwum.

Raccoon_Download

Krótko mówiąc, jeśli chcesz pobrać APKS z Google Play na swój komputer, to Raccoon jest z pewnością jedną z lepszych opcji, które masz do tego.

Pobierz Raccoon