Pobierz wykrywanie słów-kluczy Google Now w Apex, Nova, TouchWiz i Sense

Po wypuszczeniu Androida 4.4 KitKat na Nexus 5, Google zdecydował się porzucić program uruchamiający AOSP na rzecz jego zupełnie nowego Launchera Google Now, oferującego ścisłą integrację z Google Now, wraz z wykrywaniem słowa-klucza „OK Google”, aby uruchomić wyszukiwanie głosowe Google Now na ekranie głównym bez konieczności dotykania telefonu. Choć ta funkcja jest niesamowita, jest ograniczona specjalnie do programu uruchamiającego Google Now i nie działa z żadnym innym programem uruchamiającym (w tym programem uruchamiającym AOSP), nawet na KitKat. Jeśli jednak korzystasz z programów uruchamiających Apex, Nova, Samsung TouchWiz lub HTC Sense, możesz teraz uzyskać podobną funkcję wyszukiwania głosowego Google Now aktywowaną głosem bezpośrednio na ekranie głównym dzięki funkcji Active Searching autorstwa XDA-Developers Senior Member sam_0829.

Po zainstalowaniu aplikacji musisz określić program uruchamiający, aby włączyć funkcję wykrywania słów-kluczy. Aby to zrobić, uruchom Aktywne wyszukiwanie i przejdź do jego Ustawień za pomocą menu.

Aktywne wyszukiwanie w systemie Android 1 Aktywne wyszukiwanie dla Androida 2

Tam wybierz wybrany program uruchamiający z Apex, Nova, TouchWiz i Sense. Możesz także wybrać słowo-klucz aktywacyjny z dostępnych opcji, takich jak „Wake Up” (domyślne), „Hey Buddy” i „Hello Friend” (niestety, na razie nie ma tu „OK Google”, być może z powodu ograniczeń wynikających z praw autorskich). Wreszcie, rozpoznawanie głosu w trybie offline do uruchamiania aplikacji i wykonywania połączeń itp. Można również przełączać w ustawieniach.

Aktywne wyszukiwanie dla Androida 4 Aktywne wyszukiwanie dla systemu Android 3

Po skonfigurowaniu wszystkiego zgodnie z własnymi upodobaniami wróć do głównego ekranu aplikacji i dotknij dużego niebieskiego przycisku, aby uruchomić usługę. Aplikacja ma stałe powiadomienie, które zapobiega jej zabiciu lub wstrzymaniu w tle, chociaż aktywnie nasłuchuje słowa-klucza tylko wtedy, gdy jesteś na ekranie głównym, aby oszczędzać baterię. Śmiało i wypowiedz wybrane słowo-klucz; powinieneś zobaczyć wyskakujący interfejs wyszukiwania głosowego Google Now. A gdy zostanie wypowiedziane bez połączenia Wi-Fi lub połączenia danych, rozpoznawanie głosu offline działa zgodnie z oczekiwaniami.

Aktywne wyszukiwanie dla Androida 5 Aktywne wyszukiwanie dla Androida 6 Aktywne wyszukiwanie dla Androida 7

W tej chwili Aktywne wyszukiwanie jest dostępne tylko w XDA-Developers jako plik APK, który możesz przesłać na swoje urządzenie jak każdy inny plik APK. W obecnie dostępnej bezpłatnej wersji jesteś ograniczony do korzystania z aplikacji tylko z Apex Launcherem, a silnik offline nie jest dostępny. Chociaż deweloper planuje przenieść zarówno darmową wersję, jak i w pełni funkcjonalną wersję darowizny do Play Store w ciągu tygodnia. Do tego czasu pobaw się darmową wersją, przechodząc do wątku XDA za pośrednictwem poniższego linku.

Pobierz pakiet Active Searching APK od XDA-Developers

x