Podziel wiadomość e-mail programu Outlook na dwa oddzielne okienka

Jeśli otrzymałeś długą wiadomość e-mail – lub ją piszesz – program Outlook umożliwia podzielenie wiadomości w pionie na dwa okienka, dzięki czemu nie trzeba dużo przewijać, aby odwołać się do różnych części wiadomości.

Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z długą wiadomością e-mail pełną odpowiedzi od różnych osób, od razu zdasz sobie sprawę, jak przydatna jest ta mała funkcja. Możesz użyć górnego okienka, aby zachować widoczność starszej części konwersacji, aby móc się do niej odwoływać, używając dolnego okienka do wpisywania odpowiedzi. I oczywiście to tylko jedno użycie. Na pewno znajdziesz wiele innych.

Aby podzielić wiadomość, kliknij w okienku odczytu lub kliknij dwukrotnie wiadomość, aby ją otworzyć, a następnie kliknij Ctrl + Alt + S. Spowoduje to umieszczenie poziomego paska rozdzielającego na środku wiadomości, z osobnym paskiem przewijania w każdym okienku.

Teraz możesz odwoływać się do różnych części wiadomości lub porównywać je w tym samym oknie. Aby usunąć podział, kliknij dwukrotnie pasek podziału.

To mała, ale zaskakująco przydatna funkcja!