Wszystkie osadzone w serwisach internetowych odtwarzacze multimedialne mają przycisk umożliwiający przejście do trybu pełnoekranowego, co sprawia, że odtwarzacz zajmuje cały ekran. Kiedy zezwalasz na korzystanie z odtwarzacza w tym trybie, w praktyce udzielasz zgody stronie internetowej na pełnoekranowe wyświetlanie. Może to być frustrujące, ponieważ wiele witryn korzysta z platform takich jak Vimeo, YouTube czy sporadycznie DailyMotion do osadzania filmów, które już mają uprawnienia do wyświetlania w trybie pełnoekranowym. Choć wideo jest osadzone w innej stronie, przeglądarka Chrome nadal wymaga Twojej zgody na wyświetlenie witryny w pełnym ekranie, nawet gdy odtwarzacz pochodzi z YouTube. Jeśli irytuje Cię komunikat „Zezwalaj na pełny ekran”, istnieje sposób, aby go wyłączyć.
Chcemy jednak zwrócić uwagę, że ta zmiana umożliwi wszystkim odtwarzaczom multimedialnym na dowolnych stronach, które odwiedzasz, automatyczne przechodzenie do trybu pełnoekranowego po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Nie będziesz już pytany o zezwolenie na to działanie. Aby to zrobić, przejdź do ustawień przeglądarki Chrome, klikając ikonę menu w prawym górnym rogu. Następnie wybierz opcję „Pokaż ustawienia zaawansowane” i w sekcji „Prywatność” kliknij „Ustawienia treści”. W tym miejscu znajdź opcję dotyczącą pełnoekranowego trybu i kliknij na „Zarządzaj wyjątkami”. Alternatywnie, możesz wpisać w pasku adresu chrome://settings/contentExceptions#fullscreen.
W sekcji wyjątków wyświetli się lista stron, którym przyznałeś dostęp do trybu pełnoekranowego. Wybierz jedną z pozycji i dokonaj jej edycji;
*://*/*
Po edytowaniu wybranej pozycji, nie będzie ona już widoczna na liście, co stanowi potwierdzenie, że pomyślnie wprowadziłeś zmiany. Należy jednak pamiętać, że cofnięcie tej akcji będzie możliwe jedynie poprzez zresetowanie przeglądarki Chrome, co wiąże się z utratą wielu ustawień, w tym plików cookie, motywów, domyślnej wyszukiwarki oraz strony nowej karty. Twoje rozszerzenia i zakładki pozostaną nietknięte, ale podejmij tę decyzję tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że chcesz dokonać takiej zmiany.
Zaktualizowano: 8 grudnia 2020 o 23:53
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.