Pomiń uprawnienia i zezwól odtwarzaczom wideo w dowolnej witrynie na wyświetlanie na pełnym ekranie [Chrome]


Wszystkie odtwarzacze multimedialne osadzone w witrynach internetowych mają przycisk pełnego ekranu, który rozszerza odtwarzacz multimedialny, tak aby wypełniał cały ekran. Za każdym razem, gdy pozwalasz odtwarzaczowi multimedialnemu działać na pełnym ekranie, w zasadzie pozwalasz stronie internetowej, na której jest osadzony, na pełnoekranowy. Może to być denerwujące, ponieważ większość witryn korzysta z Vimeo, YouTube lub w rzadkich przypadkach DailyMotion do osadzania filmów i są to wszystkie witryny, do których odtwarzacze multimedialne już zezwoliliśmy na pełny ekran. Tylko dlatego, że wideo jest osadzone w innej witrynie, Chrome prosi nas o zezwolenie na wyświetlanie witryny na pełnym ekranie, nawet jeśli odtwarzaczem multimediów jest odtwarzacz YouTube. Jeśli przeszkadza Ci komunikat „Zezwalaj na pełny ekran”, możesz w prosty sposób go wyłączyć.

Ostrzegamy, że pozwoli to wszystkim odtwarzaczom multimedialnym w dowolnej odwiedzanej witrynie na przejście do trybu pełnoekranowego po kliknięciu przycisku. Nie zostaniesz poproszony o zezwolenie lub zakazanie tego. Przejdź do ustawień Chrome, klikając przycisk menu hamburgera w prawym górnym rogu. Kliknij opcję Pokaż ustawienia zaawansowane iw obszarze Prywatność kliknij opcję Ustawienia treści. Poszukaj opcji Pełny ekran i kliknij przycisk Zarządzaj wyjątkami. Możesz też po prostu napisać chrome: // settings / contentExceptions # fullscreen w pasku adresu.

Tutaj możesz zobaczyć długą listę stron internetowych, do których zezwoliłeś na pełny ekran. Wybierz jeden z wpisów i edytuj go;

*://*/*

Wpis, który edytowałeś, nie będzie już pojawiał się na tej liście i jest to sygnał ostrzegawczy, że pomyślnie dokonałeś edycji listy. Ostrzegamy, że nie można tego cofnąć bez resetowania Chrome, więc nie rób tego, chyba że jesteś gotowy, aby podjąć zobowiązanie. Możesz go cofnąć, resetując Chrome, ale spowoduje to między innymi zresetowanie wszystkich plików cookie, motywów, domyślnej wyszukiwarki, strony nowej karty. Twoje rozszerzenia i zakładki pozostaną nietknięte.

x