Popularna aplikacja do przesyłania plików na Androida Pushbullet trafia na iPhone’a

W dzisiejszych czasach, w których mamy tak wydajne usługi udostępniania plików, iOS wciąż zmusza mnie do przesyłania plików do iz komputera za pośrednictwem archaicznych nośników. Chcesz szybko wysłać kilka zrzutów ekranu z iOS na PC? Użyj e-maila. Linki internetowe? Użyj Pocket. Notatki? Użyj Evernote. Listy rzeczy do zrobienia? Jest Evernote. Jest to bardzo rozproszony system i dość denerwujący, jeśli o mnie chodzi. Od dłuższego czasu patrzę na Pushbullet na Androida jako potencjalne rozwiązanie tego problemu i na szczęście aplikacja jest teraz dostępna na iOS. Jak dobrze działa w ściślejszym ekosystemie aplikacji Apple? Dowiedzmy się po skoku.

pushbullet dla iOS wybierz typ pliku

W przeciwieństwie do Androida nie ma aplikacji dla systemu Windows dla Pushbullet na iOS. Obecnie jest w otwartej wersji beta; zespół Pushbullet poszukuje beta testerów. Na razie będziesz musiał zadowolić się oficjalnym rozszerzeniem Chrome i oficjalną stroną internetową.

Oto, co robi Pushbullet: jest to jedyna odpowiedź na pytanie: „Muszę udostępnić XYZ z pulpitu do telefonu, z której usługi powinienem skorzystać?” Notatki, zdjęcia, listy rzeczy do zrobienia, adresy, linki – naprawdę powszechne rzeczy. Jeśli jednak coś nie mieści się w definicji wyżej wymienionych typów danych, masz możliwość wysłania dowolnego pliku, o ile ma on mniej niż 25 MB.

pushbullet dla rozszerzenia Chrome na iOS

Można je łatwo udostępniać za pomocą rozszerzenia Chrome. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny link, zdjęcie, podświetlony tekst, a otrzymasz opcję wysłania go na iPhone’a za pośrednictwem Pushbullet. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy w dowolne puste miejsce umożliwia również przesłanie zrzutu ekranu pełnej karty, ale nie zadziałało to dla mnie podczas testów. Aby udostępniać pliki i własne notatki / listy rzeczy do zrobienia, musisz skorzystać z Pushbullet.com.

pushbullet dla powiadomienia Chrome na iOS

Z drugiej strony udostępnianie jest równie łatwe z iOS na komputer. Możesz udostępniać wszystkie wyżej wymienione typy plików (zdjęcia, notatki, linki), z wyjątkiem – wiesz – rzeczywistych plików przechowywanych na Twoim urządzeniu. Nie jest to wina Pushbulleta, biorąc pod uwagę, że Apple nie ujawnia użytkownikom podstawowego systemu plików iOS. Z pewnością Pushbullet może przypominać aplikację „Pliki” – stać się systemem plików. Wydaje mi się, że wymagam od zespołu zbyt wiele, ale to wystarczy, aby stało się to prawdziwym rozwiązaniem umożliwiającym szybkie udostępnianie plików.

W celach testowych udostępniłem zrzuty ekranu z iOS na PC i linki z PC do iOS. Ta ostatnia działała świetnie, ale ta pierwsza nie była tak płynna. Musiałem przesyłać zrzuty ekranu jeden po drugim; poczta e-mail czy Dropbox są jeszcze bardziej wydajne w tym obszarze.

Pushbullet-iPhone-to-Chrome Pushbullet-Chrome-to-iPhone

Mimo to, nawet w stosunkowo niedostatecznej formie (w porównaniu z aplikacją na Androida), jest doskonałym rozwiązaniem do udostępniania podstawowych plików zi na iOS i PC.

Zainstaluj Pushbullet na iOS

Zainstaluj Pushbullet na Chrome

Daj nam znać, co myślisz o Pushbullet, zostawiając komentarz w sekcji komentarzy poniżej.

x