Posłuchaj najmniej odtwarzanych utworów dowolnego wykonawcy na Spotify

Ostatnie dane ze Spotify pokazały, że 20% utworów na stronie nigdy nie było przesyłanych strumieniowo, przeglądanych ani wyszukiwanych, nawet jeden raz przez żadnego użytkownika, pozostawiając dużą część ogromnej biblioteki Spotify nietkniętą. Usługi takie jak Forgotify już próbowały zaradzić tej sytuacji, umożliwiając użytkownikom odtwarzanie utworów, których nikt inny nigdy nie słuchał. Teraz poznaj The Long Tail, podobnie zaprojektowaną aplikację internetową, która pobiera 50 najmniej odtwarzanych utworów Spotify dowolnego artysty i pozwala zaimportować je do aplikacji Spotify na komputer za pomocą kilku kliknięć. Najlepsze w The Long Tail jest to, że daje ci większą kontrolę nad tym, w co grać niż Forgotify. Możesz łatwo wyszukać swojego ulubionego wykonawcę i od razu rozpocząć przesyłanie strumieniowe jego utworów.

The Long Tail_Page

Używanie The Long Tail do strumieniowego przesyłania utworów ze Spotify to prosty proces. Rejestracja nie jest wymagana, ani nie będziesz musiał niczego pobierać na swój komputer, pod warunkiem, że masz już zainstalowany Spotify w swoim systemie.

Po zalogowaniu się do Spotify z jego aplikacji komputerowej (testowałem aplikację w systemie Windows), po prostu przejdź do witryny The Long Tail, korzystając z linku podanego poniżej. W polu wyszukiwania wpisz nazwę swojego ulubionego artysty i kliknij „Odtwórz”, po czym aplikacja wygeneruje listę odtwarzania. Lista odtwarzania jest przenoszona do aplikacji komputerowej Spotify, skąd możesz słuchać właściwej piosenki. Należy zauważyć, że aplikacja wyszukuje tylko utwory według nazwy wykonawcy, więc jeśli zwykle wpisujesz nazwy albumów, masz pecha. Jedna szalona myśl: kiedy słuchasz piosenki w The Long Tail, a aplikacja komputerowa nie jest już uruchomiona, nie uruchomi się jej automatycznie, co spowoduje, że użytkownicy pomyślą, że aplikacja nie działa. Słuchacze nie mogą również udostępniać utworu za pośrednictwem integracji z mediami społecznościowymi.

Jednak w przeciwieństwie do Forgotify, TLT automatycznie wyklucza te utwory o zerowej popularności, ponieważ wydaje się, że nie zawsze są one mniej popularne. Twórcy twierdzą, że usługa jest tworzona przy użyciu platformy internetowej Polymer i nowego internetowego interfejsu API Spotify. Źródło znajduje się na github (licencja MIT) i możesz zobaczyć, jak łatwo jest je utworzyć

The Long Tail_Search

Podsumowując, The Long Tail to naprawdę świetny sposób na znalezienie piosenek, które mogą ci się spodobać, ale nigdy nie były tak popularne jak inne utwory twoich ulubionych artystów.

Odwiedź The Long Tail