Potrzebujesz uprawnień administratora, aby usunąć ten folder to częsty problem w systemie Windows 10. Problem napotykają użytkownicy, którzy chcą usunąć folder ze swojego komputera. Ten błąd sprawia, że ​​wielu jest zdezorientowanych, ponieważ są administratorami komputera, ponieważ zwykle jest to ich komputer domowy. Podobnie jak inne usterki systemu Windows, ten ma również kilka poprawek. Oto kilka rozwiązań, które możesz zastosować, aby pozbyć się uprawnień administratora w przypadku błędu usuwania folderu.

Potrzebujesz uprawnień administratora, aby usunąć ten błąd folderu

Przeprowadziliśmy dla Ciebie badania, więc oto, co pomaga rozwiązać ten błąd.

1. Zmień właściwości folderu

Przejdź do lokalizacji folderu na komputerze. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder, w którym wyświetlany jest błąd wymaganego uprawnienia administratora i wybierz właściwości. Kliknij kartę Zabezpieczenia, która się otworzy, i kliknij Edytuj w obszarze Nazwy grupy lub użytkownika. Teraz kliknij Dodaj i pole tekstowe w „Wprowadź nazwy obiektów, aby zaznaczyć pole”, wpisz wszyscy. Po zakończeniu kliknij „Sprawdź nazwy” i naciśnij OK. W nowym systemie Windows, który pojawi się po kliknięciu OK, przejdź do Bezpieczeństwo> Uprawnienia wszystkich i wybierz opcję Pełna kontrola.

Teraz wszyscy użytkownicy, bez względu na to, czy są administratorem, TrustedInstaller, czy zwykłym użytkownikiem, będą mieli pełną kontrolę nad folderem i będą mogli go usunąć.

Sprawdź -   Jak zaszyfrować telefon z Androidem, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji

2. Zmodyfikuj kontrolę konta użytkownika

Są chwile, kiedy przejęcie własności folderu w Windows 10 nie rozwiązuje problemu. Błąd administratora nadal występuje. W tych okolicznościach zastosuj następującą metodę:

Otwórz Panel sterowania i przejdź do Konta użytkowników. Wybierz swoje konto i kliknij „Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika”. W oknie Ustawienia kontroli konta użytkownika zobaczysz suwak ze znacznikiem umieszczonym na Nigdy nie powiadamiaj mnie, gdy wprowadzę zmiany w ustawieniach systemu Windows . Przesuń suwak w dół do opcji Nigdy nie powiadamiaj. Teraz Uruchom ponownie komputer, a będziesz mógł usunąć folder z prośbą o uprawnienia administratora do wykonania zadania.

Admin6 "src =" https://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2020/05/Admin6_thumb.png "/></p><h3>3. Aktywacja konta macierzystego administratora systemu Windows</h3><p>Jeśli oba powyższe rozwiązania nie pomogły ci w usunięciu folderu, możesz spróbować aktywować natywne konto administratora. Oto jak możesz to zrobić:</p><p>Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. W oknie wiersza polecenia wprowadź następujące polecenie;</p><pre>net user administrator /active: yes</pre><p>Wpisz następujące polecenie i dotknij Enter.</p><pre>net user administrator “Password</pre><p>Teraz uruchom ponownie komputer. Zaloguj się za pomocą rodzimego konta administratora i usuń folder.</p><p><img style=

4. Uruchamianie w trybie awaryjnym

Jeśli żadne z rozwiązań nie działa dla Ciebie, możesz uruchomić system w trybie awaryjnym systemu Windows i usunąć folder. Oto jak możesz to zrobić:

Kliknij przycisk Start i wybierz Ustawienia z lewego panelu menu Kliknij Aktualizuj i zabezpieczenia. Teraz kliknij opcję Odzyskiwanie w lewym panelu Windows Kliknij przycisk Uruchom ponownie teraz w opcji Zaawansowane uruchamianie Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij F4, aby przejść do trybu awaryjnego Gdy zobaczysz pulpit z czarnym tłem, będziesz w trybie awaryjnym. Śmiało i usuń folder.

admin_10 "width =" 1200 "height =" 793 "border =" 0 "src =" https://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2020/05/admin_10_thumb.png "/></p><h3>5. Kontroler plików systemowych</h3><p>Jest to niekonwencjonalny sposób naprawiania błędu administratora podczas usuwania folderu, ale działa zwłaszcza, jeśli folder odziedziczył uprawnienia z zainstalowanej aplikacji lub folderu pochodzącego z innego systemu.</p><p>Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Wprowadź następujące polecenie</p><pre>SFC /scannow</pre><p>Po zakończeniu skanowania uruchom ponownie system. Po ponownym uruchomieniu usuń folder.</p><h3>6. Przejmij kontrolę przez plik Custom.BAT</h3><p>Możesz siłą przejąć kontrolę nad folderem powodującym problemy<a href= poprzez utworzenie niestandardowego pliku .bat działa również dla nich. Oto jak to robisz.

Sprawdź -   Jak wyłączyć automatyczną pętlę naprawy w systemie Windows 10

Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu, który próbujesz usunąć. Zmień nazwę folderu na Zablokowany katalog. Przenieś folder do katalogu głównego dysku C, tzn. Przenieś folder na dysk C, aby NIE był zagnieżdżony pod żadnym innym folder. Utwórz następny plik tekstowy (użyj Notatnika) w katalogu głównym dysku C. Wprowadź następujące dane w pliku i zapisz go z rozszerzeniem BAT. Nazwij plik del_directory.bat.

SET DIRECTORY_NAME="C:Locked_Directory" TAKEDOWN /f %DIRECTORY_NAME% /r /d y ICACLS %DIRECTORY_NAME% /grant administrators:F /t PAUSE

Uruchom plik z uprawnieniami administratora, aby usunąć folder.

Wniosek

Oprócz tych metod dostępne są niezliczone narzędzia innych firm, które mogą pomóc w odzyskaniu dostępu do folderów systemowych. Możesz spróbować ich użyć, ale tylko w ostateczności. Nic nie mogą zrobić te narzędzia, czego nie robią powyższe poprawki. Należy również zachować ostrożność podczas usuwania folderu, którego system Windows 10 uniemożliwia przed usunięciem, ponieważ może to mieć krytyczne znaczenie dla systemu. Odzyskanie go może być niemożliwe i może być konieczna ponowna instalacja systemu operacyjnego w celu przywrócenia stabilności.

newsblog.pl

BIULETYN