Powszechne mity Smarthome, które po prostu nie są prawdziwe

Technologia Smarthome przeszła długą drogę. Nadal nie jest dla wszystkich, ale niektóre z popularnych mitów, których ludzie używają, aby uniknąć technologii smarthome, nie są prawdziwe. Smarthomy nie muszą być drogie i na przykład nie zawsze cię słuchają.

Mit: Smarthomy są drogie

Nowoczesny wiejski dom z oświetleniem zewnętrznym w nocy

Smarthomy mogą być drogie – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na niestandardową konstrukcję zaprojektowaną specjalnie dla Twojego domu. Ale nie muszą być drogie.

Łatwo jest zacząć od czegoś małego, a następnie budować kawałek po kawałku. Świetnym sposobem na to jest odbiór niedrogie inteligentne żarówki i zobacz, co myślisz. Możesz wtedy rozważyć dodanie jednego lub dwóch czujników. Jeśli czujesz się bardziej komfortowo z elektrycznością, możesz zainstalować inteligentne przełączniki światła, aby sterować kilkoma żarówkami za nieco więcej niż niedrogą inteligentną żarówkę.

Najlepiej jest szukać okazji. Asystenci głosowi, tacy jak Echo i Google Home często trafiają do sprzedaży. Nawet jeśli koszty się sumują, łatwo jest rozłożyć ten koszt w czasie, dzięki czemu czujesz mniej ukąszenia. Nie musisz kupować każdego gadżetu, a na pewno nie musisz kupować wszystkich naraz!

Mit: Smarthomy zawsze Cię słuchają

Urządzenie Amazon Echo w trybie słuchania

Jeśli zostaniesz właścicielem Smarthome lub przynajmniej użytkownikiem Voice Assistant, usłyszysz to często. Ale to wcale nie jest prawda, a przynajmniej nie w sposób, w jaki ludzie się boją. Urządzenia Voice Assistant, takie jak Alexa i Google Home, zawsze nasłuchują. Ale oni tylko nasłuchują słowa budzenia (np. „Alexa” lub „Hej, Google”).

To słowo budzenia jest przetwarzane lokalnie i dopóki urządzenie nie usłyszy tych konkretnych słów, nie wysyła niczego do Amazon ani Google. Gdy tylko rozpoznają słowo budzenia, przetwarzają następujące polecenie, a następnie wysyłają je do przetwarzania w chmurze. Gdyby te urządzenia nagrywały wszystko, co usłyszały, i wysyłały to do chmury, można by zauważyć drastyczny wzrost wykorzystania sieci, który byłby łatwy do wykrycia.

Jak łatwo? Kiedy wczesna mini jednostka recenzująca Google Home działała nieprawidłowo i nagrywała prawie stale, recenzent techniczny, który miał to urządzenie zrealizowane dość szybko. Było to oczywiście niezamierzone i Google szybko naprawiło sytuację. Ale chodzi o to, że niemal ciągłe nagrywanie jest zauważalne, nawet dla kogoś, kto nie jest badaczem bezpieczeństwa.

Zarówno Amazon, jak i Google umożliwiają także przeglądanie (i usuwanie) każdego polecenia głosowego, które kiedykolwiek wydałeś. Oto, jak wyświetlić historię dla Amazon Echo i Google Home.

Mit: Smarthomy są łatwe do zhakowania

Zakapturzony haker na laptopie

Jest zrozumiałe, że każdy podłączony element jest dla hakerów dodatkową aleją do Twojego domu. Ale słaby punkt twojego domu prawdopodobnie nie jest twoim inteligentnym hubem ani inteligentnym gniazdkiem. Słabym punktem jest prawdopodobnie Twój router Wi-Fi. Kluczem do każdego bezpiecznego domu połączonego z siecią jest bezpieczna sieć Wi-Fi. I prawie każda luka w zabezpieczeniach urządzeń smarthome wymagała fizycznego dostępu do urządzenia lub przynajmniej zdalnego dostępu przez twoją sieć.

Jeśli potrafisz powstrzymać potencjalnych złych aktorów przed domem i siecią, zrobisz długą drogę, aby zapobiec jakimkolwiek kłopotom.

I zawsze pamiętaj. Osoby, które chcą wyrządzić Ci krzywdę lub ukraść Twoje rzeczy, prawdopodobnie wybiorą najbardziej dostępną ścieżkę. W końcu po co hakować inteligentny zamek, skoro można wybić okno?

Mit: Smartomy są trudne do wdrożenia

Panel sterowania Stringify przedstawiający złożoną procedurę automatyzacji smarthome

Kiedyś w tym micie było ziarno prawdy. Ale Smarthomy są łatwiejsze niż kiedykolwiek do wdrożenia. Możesz sobie poradzić, instalując żarówki Phillips Hue i wybrany asystent głosowy. Jeśli kiedykolwiek zmieniłeś zamek, instalacja inteligentnego zamka to prawie identyczny proces. Jeśli masz trochę wiedzy technicznej, możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować inteligentny termostat, taki jak Nest.

A jeśli możesz wymienić termostat, są duże szanse, że możesz zainstalować inteligentny przełącznik. Nawet jeśli nie czujesz się komfortowo w podłączaniu przełącznika, inteligentna wtyczka jest bardzo prosta w instalacji. Podłączasz go, a następnie podłączasz urządzenie do inteligentnego gniazdka. Szybka procedura konfiguracji w aplikacji na smartfony i gotowe

Asystenci głosowi z natury są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz taki wyświetlacz, jak Google Home Hub.

Kluczem do prostoty smarthomu jest zacząć od małego i rozbudowywać. Tak, gdy dodajesz więcej urządzeń i zaczynasz myśleć o procedurach i automatyzacji, sprawy stają się bardziej skomplikowane. Ale w miarę upływu czasu będziesz coraz bardziej komfortowo korzystać z technologii, a rozszerzanie stanie się łatwiejsze i łatwiejsze.