12/05/2021

Pozbądź się Australis i przywróć klasyczny motyw w przeglądarce Firefox 29

Udostępnij teraz w social media:

Minął tydzień, odkąd Mozilla wypuściła na rynek przeglądarkę Firefox 29. Przeprojektowanie Australis, które jest najważniejszą częścią aktualizacji, bardzo się zmieniło; nie ma już paska dodatków i zawiera zakrzywione zakładki, które teraz mocno przypominają Google Chrome. Jeśli nowy interfejs użytkownika nie odpowiada Ci i chciałbyś przywrócić klasyczny motyw znaleziony w poprzednich wersjach przeglądarki, mały dodatek o nazwie Classic Theme Restorer może pomóc Ci cofnąć te zmiany w mgnieniu oka. Chociaż jest naprawdę mały, dodatek odblokowuje możliwość dostosowania różnych elementów wizualnych Firefoksa do pragnień twojego serca i nie tylko.

Oto krótkie spojrzenie na nowy Firefox. Można zauważyć, że nie ma klasycznego, prostego, blokowego projektu znanych kart Firefoksa, ale raczej wykorzystuje krzywe, które przywodzą na myśl Google Chrome. Oprócz tego Mozilla zrezygnowała z przycisku menu Firefoksa, który był wcześniej dostępny w lewym górnym rogu (ten, który umożliwiał otwieranie nowych kart, nowego okna i / lub dostępu do Preferencji).

Sprawdź -   Jak zapisać zakładki na Twitterze w przeglądarce Firefox

Nie denerwować! Classic Theme Restorer z łatwością zrzuca wszystko, co wprowadza Australis i robi to bardzo dobrze. Po prostej instalacji dodatku zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie przeglądarki, po czym natychmiast zauważysz kilka zmian wprowadzonych w interfejsie Firefoksa 29. Teraz spójrz na poniższy zrzut ekranu przedstawiający starą wspaniałość Firefoksa w wersji dwudziestej dziewiątej.

Przywróć klasyczny motyw Firefox 29

Ale najlepsze w klasycznym narzędziu do przywracania motywów jest rzeczywiście jego okno Ustawienia, w którym można dostosować wprowadzone zmiany i dostosować inne ciekawostki, jeśli chcesz. Pozwala na przykład dostosować wygląd kart Firefoksa lub całkowicie wybrać inny schemat kolorów, a także dostosować rozmiar i rozmieszczenie zakładek, jeśli chcesz. Wszystkie te opcje są dostępne w zakładkach Główne, Kolory niestandardowe, Specjalne i Specjalne 2.

Sprawdź -   Jak zautomatyzować Arkusze Google za pomocą makr

Przywróć klasyczny motyw Firefox 29_Classic Theme Restorer Menu

Zakładki Special i Special 2 zawierają dalsze ustawienia, które natychmiast wprowadzają zmiany za pomocą przełączników ze znacznikiem wyboru. Możesz na przykład aktywować menu panelu lub zmienić zachowanie dwukrotnego kliknięcia, aby szybko otworzyć nową kartę bez naciskania odpowiedniego przycisku. Wszystkie zmiany wchodzą w życie od razu, co oznacza, że ​​nie trzeba najpierw naciskać żadnego przycisku Zastosuj.

Przywróć motyw klasyczny Firefox 29_Special Tweaks

Podsumowując, bardzo przydatne rozszerzenie, które ułatwia przywrócenie stanu sprzed wydania Australis. Możesz odwiedzić stronę główną dodatku (link podany poniżej), aby uzyskać bardzo szczegółowy opis, kilka zrzutów ekranu i oczywiście, aby uzyskać dostęp do łącza pobierania.

Zainstaluj Classic Theme Restore for Firefox

Sprawdź -   Jak przełączyć się na lokalne konto użytkownika w systemie Windows 10

x