Pracujesz z przestępcą? Oto jak się tego dowiedzieć

Czasami w miejscu pracy po prostu się nie zgadzają. Niezależnie od tego, czy jest to współpracownik, który zachowuje się dziwnie, księgowy, który fałszuje liczby, czy szef, który jest trochę podejrzany, wiele osób zatrzymało się i zastanawiało, czy dzieje się coś podejrzanego. Pracujesz z przestępcą? Jeśli tak, jak możesz się tego upewnić?

Na szczęście nie musisz być certyfikowanym prywatnym detektywem, aby dowiedzieć się, czy pracujesz z przestępcą. Świadomość, że współpracownik lub przełożony łamie prawo, wymaga dokładnych badań, z których część nie może zostać zakończona z dnia na dzień. Usługi sprawdzania przeszłości są również kluczowe, ponieważ mogą dostarczać wiarygodnych informacji, które eliminują domysły. W końcu chcesz to zrobić we właściwy sposób, ponieważ może to mieć poważne konsekwencje dla Twojej kariery.

Poniżej omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby dowiedzieć się, czy pracujesz z przestępcą, w tym najlepsze usługi sprawdzania przeszłości, z których możesz korzystać podczas prowadzenia badań.

Pracujesz z przestępcą? 4 kroki, aby się dowiedzieć

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, ile osób codziennie pracuje z przestępcami. Niektóre z nich zostały zreformowane, inne nie. Bez względu na ich aktualny status możesz wykonać poniższe czynności, aby dowiedzieć się, czy pracujesz z przestępcą.

Przeszukuj ponad 1 miliard publicznych rejestrów

Przeprowadź kompleksowe sprawdzenie przeszłości…

Krok 1 – Odrób pracę domową

Zaskakujące jest to, że jest to pierwszy krok do ustalenia, czy pracujesz z przestępcą, który nie sprawdza przeszłości. Zanim podejmiesz dalsze dochodzenie lub zanim kogokolwiek oskarżasz o cokolwiek, musisz wiedzieć, czy podejrzewasz, że twój współpracownik robi w rzeczywistości niezgodne z prawem. Oznacza to badanie federalnego i stanowego prawa pracy, informacji o umowach i powiązanych danych.

Wiele przepisów prawa pracy jest specyficznych dla stanu, w którym mieszkasz. Na przykład pracownicy w Kalifornii podlegają nieco innym przepisom niż osoby mieszkające w Alabamie lub na Florydzie. Federalne prawo pracy obejmuje wiele sytuacji, ale ogólnie rzecz biorąc, aby określić, czy pracujesz z kimś, kto może być przestępcą, będziesz musiał zapoznać się z regulacjami obowiązującymi w całym stanie.

Rozpocznij wyszukiwanie, sprawdzając bazę danych Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Można tu znaleźć wiele informacji, w tym przepisy dotyczące Twojej branży, a także wytyczne dotyczące zachowań w miejscu pracy. Gdy już zawęzisz swoje cele, użyj swojej ulubionej wyszukiwarki, aby znaleźć więcej informacji.

Oczywiście nie wszyscy w miejscu pracy, którego podejrzewasz o bycie przestępcą, będą obecnie łamać prawo. Jeśli nie masz pewności, co może robić Twój współpracownik lub pracodawca, na razie pomiń ten krok i wróć później.

Krok 2 – Porozmawiaj

Rozmawianie na głos jest często najlepszym sposobem na zebranie informacji. Oczywiście nie musisz stawiać współpracownika podejrzeń, ale rozmowa z nim o przyziemnych sprawach może pomóc ci lepiej zrozumieć jego działania. Może się zdarzyć, że ich podejrzana aktywność jest spowodowana zdenerwowaniem wobec niepowiązanego podmiotu. A może mają problemy w domu i mają trudności z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Tak czy inaczej, swobodna rozmowa z nimi może pomóc wyjaśnić Twoje błędne przekonania, zanim przejdziesz do dalszych badań.

Pamiętaj: nie jesteś prywatnym detektywem, a twoje życie nie jest programem telewizyjnym. Nie konfrontuj ludzi ślepymi oskarżeniami i nie próbuj nikogo przesłuchiwać na temat działalności przestępczej, ani w przeszłości, ani obecnie. Ten krok ma głównie na celu pomóc ci wczuć się w nich jako osobę, aby upewnić się, że twoje podejrzenia są uzasadnione. Traktuj ich jak zwykłych współpracowników i przechodź do następnego kroku tylko wtedy, gdy masz pewność, że dzieje się coś niezwykłego.

Krok 3 – Pobieżne sprawdzenie informacji

Jest duża szansa, że ​​każda podejrzana czynność, która stawia twojego współpracownika na „kryminalnym” radarze, nie ogranicza się do miejsca pracy. Jeśli robią nielegalne działania w jakiejkolwiek części swojego życia, pojawią się znaki, szczególnie w mediach społecznościowych. Na tym etapie badań wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć współpracownika na Facebooku, Twitterze, Instagramie itp. I zobaczyć, co publikuje. Możesz również odwiedzić wyszukiwarki i wpisać ich nazwę, aby zobaczyć, co się pojawi, ale ogólnie posty na Facebooku są bardziej prawdopodobne, że dostarczą Ci dowodów, których potrzebujesz, aby kontynuować.

Czego szukasz w internecie? Ten jest trudny do zlokalizowania, ponieważ niewiele jest wyraźnych oznak, że ktoś łamie prawo. Ogólnie rzecz biorąc, szukaj czegoś niezwykłego. Posty przechwalające się dużymi zakupami, takimi jak nowe samochody, są martwym gratisem, zwłaszcza jeśli ktoś pracujący na tym stanowisku nie może sobie pozwolić na wydanie tak dużych pieniędzy. Nie daj się ponieść wyobraźni i nie wchodź z nimi w interakcje w mediach społecznościowych. Po prostu wyszukuj, obserwuj i nagrywaj, to wszystko.

Krok 4 – Zweryfikuj za pomocą sprawdzenia w tle

Kiedy już masz pewność, że podejrzewasz, że pracujesz z przestępcą i gdy wiesz, że faktycznie to zrobił lub łamie prawo, czas zebrać dane. Wyszukiwanie w Internecie i szpiegowanie współpracowników w mediach społecznościowych może zajść tylko do tej pory. Przestępcy wiedzą, że muszą ukrywać swoją działalność, więc nawet jeśli nie znalazłeś niczego w mediach społecznościowych, możesz przejść do etapu sprawdzania przeszłości swoich badań w celu uzyskania wiarygodnych informacji.

Znalezienie dobrej firmy, która współpracuje z weryfikacją przeszłości, nie jest łatwe. Poniżej przedstawiamy kilka zalecanych usług, które pomogą Ci rozpocząć. Każdy z nich jest przystępny cenowo, łatwy w użyciu i dostarcza mnóstwo publicznych rejestrów na wyciągnięcie ręki, a wszystko to z szybkim wyszukiwaniem nazwy i lokalizacji ze smartfona lub komputera domowego.

Najlepsze usługi sprawdzania przeszłości w rejestrach karnych

Po wyeliminowaniu jak największej liczby zmiennych czas zebrać dane o współpracownikach. Skorzystaj z tych weryfikacji, aby dowiedzieć się, czy pracujesz z przestępcą, przeglądając raporty z aresztowań, rejestry karne i wiele więcej.

1 – Został zweryfikowany

BeenVerified jest jedną z najlepszych firm sprawdzających przeszłość w Internecie. Oferuje kompletne usługi wyszukiwania rejestrów karnych, bankructw, danych kontaktowych i wielu innych, a wszystko to z jednego dogodnego miejsca. Firma BeenVerified cieszy się zaufaniem od ponad dziesięciu lat, obsługując ponad 146 milionów raportów ponad 100 000 zadowolonych subskrybentów.

Korzystanie z BeenVerified do sprawdzania przeszłości w celu sprawdzenia, czy pracujesz z przestępcą, jest zaskakująco łatwe. Zaczniesz od wybrania planu członkostwa, wybierając spośród wielu niedrogich opcji, które obejmują nieograniczoną liczbę raportów, nieograniczone wyszukiwania telefonów i e-maili oraz najszybsze wyszukiwanie rekordów w branży. Po dołączeniu będziesz mógł wyszukiwać i czytać publiczne rejestry za pomocą responsywnego projektu witryny BeenVerified. Możesz nawet wypróbować bezpłatne aplikacje na iPhone’a, iPada i Androida!

BeenVerified ułatwia sprawdzenie, czy pracujesz z przestępcą. Niedrogie plany, wygodne zasoby i najmądrzejsze układy płyt.

NAJLEPSZY DO WYKRYWANIA PRZESTĘPCZEŃ: weryfikacja to nasz wybór nr 1. Uzyskaj nieograniczony dostęp do łatwych do odczytania raportów w tle w witrynie BeenVerified, a wszystko to z wyjątkową zniżką dla naszych czytelników.

2 – Instant CheckMate

Instant CheckMate to usługa wyszukiwania publicznych rejestrów, która umożliwia przeprowadzanie kontroli przeszłości online przy minimalnym zamieszaniu. Możesz go użyć do wyszukania kogokolwiek w Stanach Zjednoczonych, sprawdzania rejestrów aresztowań, rejestrów karnych, znanych pseudonimów, historii finansowej, poprzednich miejsc pracy, a nawet ich wartości netto. Wszystkie te informacje są dostarczane szybko i wygodnie za pośrednictwem łatwego w obsłudze interfejsu internetowego, a także w aplikacjach mobilnych na Androida i iOS.

Korzystanie z funkcji Instant CheckMate jest tak proste, jak wpisanie czyjegoś imienia i nazwiska oraz ogólnej lokalizacji, a następnie kliknięcie przycisku wyszukiwania. ICM pozyskuje swoje dane z niezliczonych rzeczywistych rejestrów publicznych i organizuje je tak, abyś mógł uzyskać informacje, których szukasz, tak szybko, jak to możliwe. Jest również wyposażony w niezwykle przystępne plany subskrypcji, które obejmują nieograniczone wyszukiwanie danych i działają na każdy budżet.

Kiedy chcesz wiedzieć, czy pracujesz z przestępcą i musisz to sprawdzić od razu, Instant CheckMate jest jedną z najlepszych usług wyszukiwania w tle, z których możesz skorzystać.

3 – TruthFinder

Najtrudniejszą częścią ustalenia, czy współpracujesz z przestępcą, jest uzyskanie wiarygodnych danych. TruthFinder upraszcza ten proces, więc każdy może to zrobić. Usługa sprawdzania przeszłości zapewnia pełny i nieograniczony dostęp do wielu informacji z rejestrów publicznych, w tym danych dotyczących przestępstw i aresztowań, danych kontaktowych, historii finansów i danych dotyczących zatrudnienia. Możesz także użyć TruthFinder do wyszukiwania głębokich i ciemnych informacji internetowych oraz danych z mediów społecznościowych, aby sprawdzić i sprawdzić, czy współpracujesz z przestępcą, który prowadzi swoją działalność głównie w Internecie.

Chociaż wiele firm oferuje przeszukiwanie tysięcy źródeł rekordów, niewiele z nich prezentuje informacje w łatwy do zrozumienia sposób. TruthFinder dostarcza potrzebne dane w inteligentnych raportach, które każdy może odczytać, nawet jeśli nie jesteś ekspertem w wyszukiwaniu rejestrów karnych ani informacji ogólnych. Połącz to z nieograniczonym potencjałem wyszukiwania i jednymi z najbardziej przystępnych cenowo subskrypcji w branży, a otrzymasz idealne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z kontrolą kryminalną.

4 – Intelius

Gdy potrzebujesz dokładnych i aktualnych informacji o współpracownikach i szefach, Intelius jest dla Ciebie usługą sprawdzania przeszłości. Ta szybka i niedroga firma umożliwia przeszukiwanie miliardów publicznych rejestrów, aby sprawdzić, czy pracujesz z przestępcą z dowolnego stanu w USA, przeglądając raporty z aresztowań, dane z sieci społecznościowych, informacje finansowe i wiele więcej. Możesz dołączyć do Inteliusa i korzystać z nieograniczonej liczby wyszukiwań w ciągu kilku minut, zapewniając wszystkie narzędzia potrzebne do sprawdzania współpracowników pod kątem potencjalnej działalności przestępczej.

Ostatni krok – czas na działanie

Czego należy szukać w wynikach kontroli przeszłości? Jest wiele rzeczy, które mogą budzić podejrzenia, a także wiele rzeczy, które wydają się podejrzane, ale są całkowicie zwyczajne. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał potwierdzić, że dana osoba ma kryminalną przeszłość. To najbardziej prawdopodobny wskaźnik obecności przestępcy i uzasadniałby zakończenie twoich badań.

Oto kilka czerwonych flag, które mogą pojawić się podczas sprawdzania przeszłości:

Niespójne dane między sprawdzeniem przeszłości a tym, co wiesz o tej osobie.
Używa znanych aliasów lub ostatnio wielokrotnie zmieniał adresy.
Ma czynną historię aresztowań lub zarzutów karnych z ostatnich kilku lat.
Brakujące lub ewidentnie fałszywe dane.

Jeśli twoje badania okazały się owocne, a zwłaszcza jeśli weryfikacja ujawniła którąkolwiek z powyższych informacji, możesz wreszcie pomyśleć o podjęciu działań. Pamiętaj, że to prawdziwy świat, a nie program telewizyjny. Nie wchodź do biura swojego szefa i nie wrzucaj wydruków z wyszukiwania BeenVerified. Rób to powoli i spokojnie, chroniąc się na każdym kroku.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym pierwszym krokiem po potwierdzeniu, że współpracujesz z przestępcą, jest rozmowa z pracodawcą (zakładając, że nie jest on przestępcą). Przeprowadź prywatną rozmowę ze swoim szefem, przedstaw zebrane informacje i pozostaw jemu lub jej, aby mógł podjąć dalsze decyzje.

W wielu przypadkach dobrze jest zająć się sytuacją kryminalną poza miejscem pracy. Nie tylko zapewnia to bezpieczeństwo, ale także gwarantuje, że nikt, z kim pracujesz, nie złapie wiatru o tym, co się dzieje i nie ostrzeże danej osoby. Po uzyskaniu informacji dotyczących sprawdzenia przeszłości, skontaktuj się z lokalnym prawnikiem i umów się na konsultację. Zdjęcia i inne dowody w pracy są tutaj kluczowe, więc jeśli masz więcej dowodów, przynieś je również na spotkanie. Prawnik doradzi Ci dalsze kroki.

Wniosek

Jeśli myślisz, że pracujesz z przestępcą, zaskakująco łatwo jest się tego dowiedzieć. Dokładne wykonanie powyższych czynności, wraz z dokładnym sprawdzeniem przeszłości, jest najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem postępowania.

Czy kiedykolwiek podejrzewasz, że pracujesz z przestępcą? Co zrobiłeś i jak potoczyły się sprawy? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

x