Profesjonalne oprogramowanie do odzyskiwania danych dla komputerów Mac i Windows: Recoverit 8.0 Review

Utrata plików nie jest czymś, czemu zawsze można zapobiec. Możesz regularnie wykonywać kopie zapasowe, przechowywać jedną kopię zapasową poza siedzibą firmy, a drugą lokalnie, ale zaplanowane kopie zapasowe nie mogą uchronić Cię przed nieoczekiwaną utratą danych przez cały czas. Jeśli zdarzy Ci się zgubić plik przed zaplanowaną kopią zapasową, musisz znaleźć aplikację do odzyskiwania danych, która może niezawodnie odzyskać utracone dane.

Czy możliwe jest odzyskanie danych?

Jeśli zgubiłeś plik, prawdopodobnie skorzystasz ze sposobów Google, aby go odzyskać, a pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest automatyczna kopia zapasowa utraconego pliku, który został utworzony przez aplikację, w której był otwarty in. Niestety, bardzo niewiele aplikacji oferuje tę opcję.

Ogólna rada dotycząca odzyskiwania plików mówi, że jeśli zrestartujesz system, odzyskanie plików nie będzie już możliwe, chyba że użyjesz narzędzia wojskowego do ich odzyskania. To nieprawda lub tylko częściowo prawda. Istnieje oprogramowanie do odzyskiwania danych, które może nie tylko odzyskać dane po ponownym uruchomieniu systemu, ale także po kilkukrotnym ponownym uruchomieniu. W rzeczywistości byłbyś zaskoczony, ile danych można odzyskać nawet po sformatowaniu dysku twardego.

Jeśli dane zostały utracone z powodu awarii systemu, sformatowania dysku, wyczyszczenia Kosza lub Kosza lub użycia klawiszy Shift + Delete (Windows) do usunięcia pliku, nadal można go odzyskać.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych

Nie brakuje oprogramowania do odzyskiwania danych, ale nie jest ono darmowe i nie zawsze jest tanie. Często koszt oprogramowania jest mierzony w danych, które trzeba odzyskać. Jeśli potrzebujesz niezawodnej aplikacji, która działa zarówno w systemie Windows, jak i macOS, zalecamy Odzyskaj. Jest już od jakiegoś czasu; to ulepszone odzyskiwanie danych przez lata i działa równie dobrze na wszystkich obsługiwanych platformach.

Recoverit wydał niedawno swoją najnowszą wersję, Recoverit 8.0, która teraz odzyskuje pliki znacznie, znacznie szybciej niż poprzednie wersje. W rzeczywistości odzyskiwanie plików, które zajęłoby godzinę, zostało zredukowane do zaledwie kilku minut.

Odzyskaj

Recoverit jest bogaty w funkcje. Nie wykonuje masowego odzyskiwania danych poprzez zrzucanie każdego pliku, który został odzyskany, do systemu, pozostawiając cię do przeszukania go i znalezienia tego, czego szukasz. Zamiast tego aplikacja oferuje ukierunkowane odzyskiwanie danych; możesz wybrać dysk, a nawet folder, z którego chcesz odzyskać pliki i dopiero po wstępnym skanowaniu rozpocznie się odzyskiwanie danych.

Pierwsze skanowanie Recoverit pokaże wszystkie pliki, które można odzyskać. Następnie możesz wybrać, które z nich chcesz odzyskać, i zamiast czekać, aż aplikacja odzyska wszystkie zindeksowane pliki (tak jak w przypadku wielu aplikacji do odzyskiwania), możesz szybko pobrać tylko jeden lub kilka plików, które chcesz potrzeba.

Obsługiwane platformy i systemy plików

Jak wspomniano, Recoverit działa zarówno w systemie Windows, jak i Mac. Oznacza to, że oprócz obsługi dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych dla komputerów stacjonarnych, może również współpracować z dosłownie każdym systemem plików.

Obsługiwane są systemy plików, takie jak NTFS, FAT, exFat.

Obsługiwane typy plików i urządzenia

Recoverit może odzyskać utracone obrazy, dokumenty, filmy, pliki audio, e-maile, a nawet zarchiwizowane pliki. Ma również zgrabną funkcję podglądu, w której po indeksowaniu plików do odzyskania po wstępnym skanowaniu można je wyświetlić. Ponadto aplikacja może również odzyskiwać usunięte pliki z kart pamięci z telefonów z systemem Android, GoPros i dronów, a nawet stacji dyskietek. Jeśli masz wiele dysków, Recoverit może skanować i odzyskiwać pliki z więcej niż 10 dysków jednocześnie.

Łatwy w użyciu

Chociaż nie jest to dokładnie funkcja techniczna, ułatwia odzyskiwanie danych. Aplikacje, które oferują skomplikowane opcje, gdy trzeba szybko odzyskać plik, utrudniają odzyskanie utraconych danych. Odzyskiwanie plików jest kwestią techniczną, ale szczegóły techniczne nie są czymś, co przeciętny użytkownik, z utraconymi danymi, wie lub ma czas na naukę.

Recoverit oferuje odzyskiwanie w trzech łatwych krokach; Wybierz, zeskanuj i odzyskaj.

Dyski i partycje odzyskiwania

Dyski i partycje odzyskiwania nie są łatwo dostępne z pulpitu. Domyślnie system może uzyskać do nich dostęp, gdy wystąpi problem z systemem operacyjnym lub systemem plików na dyskach głównych. Recoverit może naprawić dyski odzyskiwania, jeśli zostały uszkodzone.

Koszt

Recoverit ma darmową wersję, która pozwala odzyskać 100 MB plików. Ponieważ aplikacja nie tylko odzyskuje wszystkie indeksowane pliki, ale zamiast tego umożliwia wybranie plików, które chcesz odzyskać, może to wystarczyć do podstawowych potrzeb w zakresie odzyskiwania plików. W przypadku większych plików musisz kupić licencję na aplikację. Licencja na wersję pro kosztuje 39,95 USD za jedną licencję i 59,95 USD za jedną dożywotnią licencję.

Czy to działa?

Uruchomiliśmy Recoverit w Koszu w systemie Windows 10. Jest to lokalizacja, która jest stale czyszczona, tj. Pliki są z niej regularnie usuwane. Recoverit był w stanie zindeksować pliki do odzyskania sprzed dwóch miesięcy. Odzyskane pliki otwierały się bez żadnych problemów. Żaden z plików nie został uszkodzony, co często ma miejsce w przypadku odzyskiwania szczególnie starych plików. Jeśli właśnie zgubiłeś ważny dokument, Recoverit jest zdecydowanie narzędziem, które powinieneś wypróbować.

Pobierz nową aktualizację Recoverit 8.0

x