Udostępnij teraz w social media:

Być może słyszeliście, że Android zmienił cały wygląd i sposób działania, gdy Apple zaprezentował iPhone’a w 2007 roku, do czego chłopcy-fani Androida nie byliby skłonni przyznać. Jednak nigdzie nie sugeruję, że Android nie miał swoich oryginalnych elementów. W rzeczywistości oferta Google pozwoliła ci wykonać pewne czynności, które albo nigdy nie dotarły do ​​iOS (alternatywne klawiatury, ktoś?), Albo były za późno, takie jak zmiana tapet i używanie widżetów. W rzeczywistości implementacja widżetów Centrum powiadomień firmy Apple była tak nieszczęśliwa, że ​​nawet nie liczę ich jako przydatnych.

Na szczęście użytkownicy iOS mają scenariusz jailbreak, do którego mogą zwrócić się o pomoc, a nowa modyfikacja Cydii dla iPhone’ów z jailbreakiem, iPodów touch i iPadów od słynnego programisty Alana Yipa ma na celu rozwiązanie problemu braku widżetów na dobre. Ten wspaniały pakiet został oznaczony jako ProWidgets.

Sprawdź -   Jak naprawić pętlę rozruchową iPhone'a z błędu znaku telugu

ProWidgets (8)ProWidgets (10)ProWidgets (12)

Cytując dokładnych słów twórców: „ProWidgets to rewolucyjny pakiet widgetów i framework dla iOS. Zapewnia przełomowy i wygodny sposób wykonywania szybkich zadań w dowolnym miejscu z możliwością pracy wielozadaniowej na iPhonie i iPadzie ”. Ulepszenie zasadniczo zawiera pakiet własnych wstępnie dostępnych widżetów, jednocześnie otwierając drogę dla programistów zewnętrznych do wymyślania własnych rozwiązań dla różnych typowych działań wielozadaniowych przy użyciu frameworka ProWidgets. Same widżety przypominają koncepcję „małych aplikacji” firmy Sony dla systemu Android, które można wywołać w dowolnym miejscu w aplikacji i używać bez zakłócania normalnego przepływu pracy.

ProWidgets (7)ProWidgets (2)ProWidgets (4)

Domyślna tablica widżetów dostępnych po zainstalowaniu ProWidgets obejmuje Zdarzenie, Przypomnienie, Notatki, Przeglądarkę, Wiadomość (jeśli mogę, szybko zredaguj), Pocztę, Słownik, Alarm i Timer, podczas gdy wiele innych można uzyskać za pośrednictwem Cydii. Istnieje wiele sposobów wywoływania widżetów. Na przykład można je dodać do centrum sterowania iOS 7 za pomocą CCLoader lub widżet zdarzeń można wywołać przez widok Dzisiaj w Centrum powiadomień. Z ekranu blokady możesz wywołać widżet przeglądarki, podczas gdy w przypadku wszystkich pozostałych można używać gestów Aktywatora w zależności od wzorca użytkowania. Chodzi o to, aby dać użytkownikowi dużą kontrolę, aby skonfigurować ProWidgets według własnych upodobań, zamiast narzucać cokolwiek.

Sprawdź -   Dodaj przycisk „Szczęśliwy traf” do paska wyszukiwania YouTube [Chrome]

Widżety można w każdej chwili zmaksymalizować / zminimalizować, jeśli chcesz kontynuować to, co robiłeś wcześniej.

Wreszcie, na froncie konfiguracji, ProWidgets dodaje własne ustawienia do natywnej aplikacji Ustawienia systemu iOS, w której można zmieniać wygląd i sposób działania widżetów za pomocą motywów (zarówno akcji, jak i ofert innych firm za pośrednictwem Cydii), zmieniać, które widżety są aktywne, zdefiniuj metody aktywacji i kontroluj inne ogólne parametry, w tym, który widget ma trafiać.

ProWidgets (5)ProWidgets (6)

Ogólnie rzecz biorąc, ProWidgets to jeden z najlepszych i najbardziej praktycznych pakietów jailbreak, z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Nie tylko zapewnia bardzo potrzebną funkcjonalność na iPhonie i iPadzie, ale możliwość rozszerzenia tej funkcji za pośrednictwem zewnętrznych programistów sprawia, że ​​jest ona nieskończenie bardziej użyteczna. Dodaj do tego możliwości dostosowywania oraz zmieniający się wygląd i styl, a masz zwycięzcę w swoich rękach. Pakiet jest dystrybuowany (oficjalnie) za pośrednictwem repozytorium BigBoss w Cydii i kosztuje 2,99 USD (jest to pakiet komercyjny), ale zdecydowanie jest wart swojej ceny, jeśli spojrzysz na to, co dostajesz. Ja na przykład pozostanę z iOS 7.0.6, dopóki nie będzie dostępny kolejny jailbreak tylko dla tego ulepszenia Cydiia.

Sprawdź -   Jak wyłączyć pisanie za pomocą przeciągania na klawiaturze iPhone'a