Przechowuj artykuły, obrazy i pliki PDF w Dropbox lub na Dysku Google [Chrome]

Udostępnij teraz w social media:

W sieci nigdy nie brakowało nowych rzeczy do odkrycia. Ale największym problemem jest nadążanie za rzeczami, które naprawdę chcesz zapamiętać. Tak łatwo jest odkryć coś interesującego tylko po to, by o tym zapomnieć i nigdy więcej tego nie znaleźć. Na szczęście usługi przechowywania w chmurze, takie jak Dysk Google i Dropbox, pomogły nam zapisywać treści online i uzyskiwać do nich szybki i łatwy późniejszy dostęp. Ballloon to sprytne małe rozszerzenie Chrome, które ma na celu umożliwienie łatwego przechowywania linków internetowych, obrazów i plików PDF do wyżej wymienionych usług w chmurze i szybkiego ich wyszukiwania, a wszystko to bez konieczności zajmowania dodatkowego miejsca na komputerze.

  Jak nagrywać swoją przeglądarkę na iPhonie

Korzystanie z Balllloon z Dropbox lub Google Drive jest naprawdę proste i proste. Po zainstalowaniu z Chrome Web Store wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę Ballloon Omnibar, a następnie „Zaloguj się przez Google”, niezależnie od tego, z której usługi chcesz korzystać.

Po zalogowaniu następnym krokiem jest zalogowanie się do obsługiwanych usług w chmurze. Po ponownym kliknięciu jego ikony Omnibar możesz kliknąć Dropbox lub Dysk Google, aby go włączyć, po czym poprosi Cię o autoryzację aplikacji do dostępu do któregokolwiek z kont.

Ballloon_Enable

Wcześniejsza integracja z chmurą, Ballloon umożliwia również określenie katalogu docelowego, w którym chcesz zapisać zawartość. Można to zrobić, klikając przycisk Zmień obok połączonego konta. Ballloon obsługuje obecnie tylko Dropbox i Dysk Google, ale wydaje się, że obsługa OneDrive i Box zostanie również dodana w przyszłych aktualizacjach.

  Total Security 2018 z 61% rabatem (ważny 6 grudnia)

Ballloon_Destination Folder

Więc teraz najciekawsza część Ballloon; zapisywanie rzeczywistych linków. Po znalezieniu interesującego obrazu, łącza lub pliku PDF w Internecie możesz przenieść go do magazynu w chmurze, klikając go prawym przyciskiem myszy. Po prostu przejdź do menu „Zapisz link do” i kliknij włączoną usługę w podmenu. Ten link jest natychmiast zapisywany w folderze docelowym i możesz otworzyć swoje konto w chmurze, aby uzyskać do niego dostęp później.

Ballloon_Save

Możesz nawet sprawdzić stan przesyłania linku, klikając ikonę Ballloon i przechodząc do sekcji Odloty.

Ballloon_Arrived

Ballloon to ogólnie niesamowita usługa, która zapewnia łatwiejsze rozwiązanie do zapisywania treści w usłudze przechowywania w chmurze, z której większość z nas już korzysta.

  Popularny KMPlayer jest dostępny na Androida i iOS; Działamy bezpośrednio

Zainstaluj Ballloon z Chrome Web Store

x