Przekształcenie Android TV Box w Kodi Streamer

Zastrzeżenie: Niektóre strony w tej witrynie mogą zawierać link partnerski. Nie wpływa to w żaden sposób na nasz artykuł redakcyjny.

Kodi to fantastyczny sposób na przesyłanie strumieniowe treści do telewizora z komputera lub telefonu, a korzystanie z Android TV firmy Google to doskonały sposób na przekształcenie podstawowego telewizora w „inteligentny”.

Podczas gdy przesyłanie strumieniowe Kodi do Chromecasta jest trochę trudne, przeniesienie Kodi na telewizor z Androidem jest łatwym zadaniem. Oto, w jaki sposób możesz zainstalować Kodi na swoim Android TV i rozpocząć przesyłanie strumieniowe przechowywanych treści na dużym ekranie.

Uwaga: wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich materiałów może być nielegalny. Jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest. Skorzystaj z jednego z naszych najlepszych typów VPN podczas przesyłania strumieniowego online, takiego jak ExpressVPN.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

Opcja 1: Instalacja Kodi ze Sklepu Play

Na początek pokażemy najłatwiejszą metodę instalacji Kodi na telewizorze z systemem Android. Zakładając, że masz dostęp do Sklepu Play, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz Sklep Google Play na swoim Android TV i zaloguj się, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 • Pobierz aplikację Kodi na Android TV za pomocą Google Play.
 • Skonfiguruj aplikację Kodi, aby zobaczyć zawartość przechowywaną w sieci. Jeśli instalacja się powiedzie, możesz używać Kodi na swoim Chromecaście.
 • Jeśli masz problemy z instalacją Kodi, upewnij się, że używasz Androida 5.0 lub nowszego. Jeśli nie, zaktualizuj system operacyjny i spróbuj ponownie.

  Opcja 2: Instalacja Kodi z oficjalnej strony internetowej

  Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz korzystać ze Sklepu Google Play, możesz skorzystać z oficjalnej witryny Kodi, aby ukończyć pobieranie. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

 • Jeśli Kodi nie jest dostępny w Sklepie Play, przejdź do panelu Ustawienia Android TV i przewiń do Zabezpieczenia i ograniczenia.
 • Włącz Nieznane źródła, aby zezwolić na instalowanie aplikacji poza Sklepem Google Play.
 • Na komputerze PC pobierz Kodi na Androida ze strony pobierania Kodi. W zależności od sprzętu musisz wybrać odpowiednią wersję.
 • Skopiuj pobrany plik .apk na Dysk Google lub dysk USB i podłącz go do Android TV.
 • Korzystając z telewizora, przeglądaj i otwieraj plik .apk za pomocą aplikacji Pliki Google lub innego wybranego menedżera plików. UWAGA: Zachowaj ostrożność przy wyborze przeglądarki plików, ponieważ aplikacje naśladujące ze spyware i adware w tle są obfite!
 • Otwórz plik .apk, aby zainstalować Kodi, i postępuj zgodnie z instrukcjami. Kodi będzie działać tak samo, jak pobieranie ze Sklepu Google Play, z wyjątkiem tego, że poprosi Cię o autoryzację bezpieczeństwa.
 • Skonfiguruj Kodi, aby widzieć zawartość przechowywaną w sieci.
 • Jak wspomniano wcześniej, wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane. Dostęp do takich treści może naruszać prawa autorskie lub prowadzić do nielegalnego wykorzystania. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących w jego kraju przepisów dotyczących danych i treści.

  Często Zadawane Pytania

  Oto kilka dodatkowych odpowiedzi, które pomogą Ci zainstalować Kodi na Android TV.

  Co mam zrobić, jeśli nie mogę uruchomić najnowszej wersji Androida?

  Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO!

  Jeśli powyższe instrukcje nie działają z powodu problemów z niezgodnością systemu operacyjnego, możesz wypróbować Aptoide TV. W przeciwieństwie do Sklepu Google Play, możesz wyszukiwać starsze wersje Kodi, które mogą być kompatybilne z Twoją wersją Android TV.

  Czy mogę zaktualizować Kodi na Android TV?

  Tak! Jeśli masz problemy z Kodi lub chcesz użyć najnowszej wersji, możesz zaktualizować Kodi za pośrednictwem Sklepu Google Play. Otwórz Sklep Play i kliknij swój profil w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”. Następnie kliknij „Aktualizacje”. Kliknij „Zobacz szczegóły”. Przewiń w dół do Kodi i kliknij „Aktualizuj”, jeśli pojawi się opcja (jeśli się nie pojawi, oznacza to, że Twoja wersja jest już aktualna).

  Możesz także odinstalować i ponownie zainstalować Kodi, jeśli masz problemy z instalacją najnowszej wersji Kodi.

  Telewizory Kodi i Android

  Teraz, gdy masz już zainstalowany Kodi na swoim telewizorze HD, możesz bawić się nim i odkrywać funkcje i opcje, aby uczynić go swoim! Umożliwia również tworzenie profili, dzięki czemu inni użytkownicy mogą dostosować je do swoich potrzeb. Zachęcamy do pozostawienia swoich komentarzy poniżej, w jaki sposób korzystasz z Kodi na swoim Android TV.