Przenieś pliki z pobranych plików do innej lokalizacji w zależności od typu pliku

Folder Pobrane może zmienić się w bałagan, jeśli nie będziesz go regularnie czyścić. Nie tylko trudno jest zarządzać dużym folderem Pobrane, ale znalezienie w nim plików zawsze będzie problemem. Jeśli chcesz zautomatyzować przenoszenie plików z folderu Pobrane do bardziej zrozumiałej lokalizacji, np. Przenosząc wszystkie obrazy do biblioteki Obrazy, możesz to zrobić za pomocą prostego skryptu w języku Python. Ten skrypt został opracowany przez użytkownika Reddit, grigby. Pozwala wybrać folder źródłowy i docelowy do przenoszenia plików z / do. Możesz wybrać, który typ pliku zostanie przeniesiony do którego folderu, dzięki czemu ten jeden skrypt będzie działał dla wielu typów plików. Oto jak to skonfigurować.

Pobierz skrypt (link na dole) i otwórz go w Notatniku. Musisz edytować trzy rzeczy.

Najpierw lokalizacja folderu źródłowego, tj. Z którego folderu pliki powinny zostać przeniesione. W tym przypadku jest to folder Pobrane. Jeśli chcesz zastosować to do innego folderu, po prostu dodaj lokalizację folderu w następującym wierszu, zastępując „C: UsersTwoja nazwa użytkownikaDownloads”

move_from = "C:UsersYour User NameDownloads"

Po drugie, musisz zdecydować, które pliki, na podstawie typu, zostaną przeniesione do którego folderu. Ponownie, składnia jest dość prosta, a skrypt zawiera wiele przykładów, które możesz edytować zgodnie z własnymi potrzebami. Możesz przenieść pliki do dowolnego folderu, zmieniając lokalizację.

W wierszu poniżej wszystkie pliki PNG zostaną przeniesione do folderu „Zapisane obrazy” w mojej bibliotece obrazów. Jeśli wolisz, aby pliki PNG zostały przeniesione w inne miejsce, po prostu zastąp lokalizację „C: UsersFatima WahabPicturesSaved Pictures” na lokalizację, do której chcesz przenieść pliki.

move_files += [ [ "png" , "C:UsersFatima WahabPicturesSaved Pictures" ] ]

Na koniec przewiń w dół i zmień wartość wiersza „Testing = True” na „Testing = False”. Uruchom skrypt, aby wyczyścić folder Pobrane.

Ten skrypt będzie działał dla każdego folderu. Nie musisz koniecznie używać go do folderu Pobrane. Jeśli masz zwyczaj zapisywania plików na pulpicie, możesz użyć tego skryptu, aby utrzymać porządek na pulpicie i wysyłać obrazy, dokumenty i pliki PDF do wybranego folderu. Aby ten skrypt działał, musisz mieć zainstalowany Python w swoim systemie.

Pobierz Script By Grigby