Przestań obserwować ludzi na Facebooku, aby uzyskać szczęśliwsze życie

Facebook to świetne miejsce do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną – zwłaszcza z tymi, dla których chciałbyś to robić na odległość. Niestety, Twoja lista znajomych jest prawdopodobnie wypełniona ludźmi, których nie możesz zaprzyjaźnić, ale wolałbyś nie słyszeć. Śmiało i przestań ich obserwować.

Facebook był spokojniejszy w powijakach. Babcia i wujek Bob o tym nie wiedzieli, a jedynymi przyjaciółmi, których miałeś, byli ludzie, których nazywałeś przyjaciółmi w prawdziwym życiu. Ale czasy się zmieniają, podobnie jak Facebook. Babcia i wujek Bob są teraz na Facebooku i oczekują, że zostaną Twoimi przyjaciółmi.

Im większa liczba ludzi, tym większa frustracja. Osoby, z którymi nadal masz do czynienia w prawdziwym życiu, publikują różne rzeczy, od lekko irytujących po wręcz obraźliwe. Niektórzy z nich wypełniają swoje posty pół faktami, dzikimi kłamstwami, zmęczonymi memami i zjadliwą krytyką na najgłupsze tematy.

Zdjęcie autorstwa XKCD.

Ale nie możesz zaprzyjaźnić się z babcią i wujkiem Bobem. I nie możesz zaprzyjaźnić się ze swoim współpracownikiem Johnem. Musisz czasami stawić im czoła w prawdziwym życiu. I chociaż kuszące jest opuszczenie Facebooka na zawsze, staje się to coraz trudniejsze, ponieważ Facebook wkracza w nasze prawdziwe życie. Komunikator, komunikacja grupowa i planowanie wydarzeń coraz częściej odbywają się na Facebooku.

Ale jest ok. Nie musisz zaprzyjaźniać się ze swoimi frustrującymi i irytującymi znajomymi z Facebooka. Możesz przestać ich obserwować.

Przestań obserwować to jak nie zapraszać ludzi do domu

Prawdopodobnie masz krewnego, którego nie możesz znieść. Mówią najbardziej drażniące i drażniące rzeczy, a ty nie możesz się doczekać, aby zobaczyć ich co roku na przyjęciu bożonarodzeniowym. Więc czym się zajmujesz przez resztę roku? Nie dzwonisz do nich przez telefon. Nie wchodzisz do ich domu. I nie zapraszasz ich do siebie częściej niż musisz. Obchodzone z wdziękiem mogą nawet tego nie zauważyć.

Rezygnacja z obserwowania osoby na Facebooku to zasadniczo to samo. Kiedy przestaniesz obserwować osobę, nie będziesz już widzieć jej postów. Nie są też powiadamiani, że przestałeś ich obserwować.

Jeśli zdarzy się, że dana osoba zapyta, czy widziałeś konkretny post, możesz winić algorytmy Facebooka lub powiedzieć, że ostatnio nie przyglądałeś się bliżej Facebookowi. Przestań obserwować to szybki i łatwy proces, dzięki któremu możesz wybierać kanał tylko po to, aby zobaczyć to, co chcesz zobaczyć. Ponieważ sieci społecznościowe powinny sprawić, że poczujesz się lepiej, a nie gorzej.

Zaprzestanie obserwowania osoby jest łatwe. Gdy zobaczysz wpis, który wywołuje drganie oczu, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu wpisu i wybierz „Przestań obserwować [Person]” opcja.

Nie będziesz już widzieć ich postów w swoim kanale i możesz je ponownie obserwować, lokalizując je na liście znajomych.

Uśpij osobę, jeśli nie masz pewności, czy przestać ją obserwować

Czasami nie jesteś pewien, czy chcesz kogoś przestać obserwować. Może sezon polityczny jest w pełnym rozkwicie i nie mogą przestać o tym pisać. A może piszą o drużynie sportowej, której nie chcesz oglądać, lub o nowym zwierzaku, czy cokolwiek. A może po prostu potrzebujesz przerwy. W takim przypadku możesz je odłożyć na 30 dni zamiast całkowicie przestać ich obserwować.

Aby uśpić osobę, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu dowolnego z jej postów i wybierz opcję „Odłóż [Person] na 30 dni ”.

Drzemka działa tak samo, jak rezygnacja z obserwowania osoby, z tą różnicą, że będziesz automatycznie obserwować ją ponownie za 30 dni. Oczywiście zawsze możesz je ponownie uśpić lub przestać obserwować w tym momencie, jeśli chcesz.

Nie możemy wybrać naszej rodziny. Tak naprawdę nie możemy wybrać naszych współpracowników. Coraz trudniej jest wybierać i wybierać naszych znajomych z Facebooka. Ale tak jak możemy wybrać, kogo zapraszamy do naszego domu, tak samo możemy wybrać, od kogo mamy słyszeć na Facebooku. Nikogo nie krzywdzisz, gdy ich nie obserwujesz. Ale jeśli przestaniesz obserwować najbardziej frustrujące osoby w swoim kanale, poprawisz sobie nastrój i dobre samopoczucie społeczne.

Źródło zdjęcia: Seasontime/ Shutterstock

x