Przewodnik dla początkujących, jak rozpocząć karierę jako freelancer

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako freelancer, ale nie masz zbyt wielkiego pomysłu, jesteś we właściwym miejscu. Pomożemy Ci zrozumieć wszystko o Twojej karierze jako freelancer i jak rozpocząć swoją podróż.

Rozpoczęcie podróży jako freelancer nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Niezbędne jest poznanie zakątków kariery freelancera, zanim przejdziesz dalej.

Zanim przejdziesz do rozpoczęcia kariery jako freelancer, daj nam znać „Co oznacza freelancer?”, „Jakie są jego najlepsze praktyki?”, „Jak rozpocząć karierę?” i tak dalej.

Freelancer to osoba, która otrzymuje wynagrodzenie na podstawie zadania i stanowiska. Zapewnia lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, ponieważ freelancerzy mogą swobodnie pracować w nietradycyjnym miejscu pracy lub w domu z elastycznym harmonogramem pracy.

Najlepsze jest to, że freelancer jest dla profesjonalistów z każdej dziedziny, w tym pisania treści, SEO, tworzenia stron internetowych, projektowania itp. Oferuje:

  • Swoboda wyboru klientów bez zobowiązań projektu lub pracy.
  • Ustalenie własnej wartości w oparciu o zestawy umiejętności.
  • Elastyczne obciążenie pracą pozwalające na pełną kontrolę nad pracą i projektem.

Jednak praca w pojedynkę, niepewność i nieregularny przepływ gotówki mogą sprawić, że ludzie w to wątpią, ale po skonfigurowaniu łatwiej jest kontynuować karierę jako freelancer.

Praca jako freelancer

Ważne jest, aby wiedzieć, od czego zacząć i jakie dziedziny można zbadać, aby zostać freelancerem. Oto niektóre z najlepszych domen, które mogą korzystać z Twoich zestawów umiejętności:

Pisarz

Jest to praca głównie dla autorów treści, tłumaczy i transkrybentów, którzy najlepiej nadają się do pisania treści zaczepiających. Autorzy są przede wszystkim odpowiedzialni za pisanie e-booków, postów na blogach, komentarzy, recenzji, treści w mediach społecznościowych, opisów sklepów internetowych, treści internetowych itp. Pod własnym nazwiskiem lub nazwą firmy.

Używają kilku narzędzi, takich jak Grammarly, Amberscript, Copy.AI, SimilarWeb, SmallSEO Tools itp., aby szybko pisać wysokiej jakości treści. To doskonały sposób na zarabianie pieniędzy poprzez pracę nad pisaniem zleceń lub zadań dla klientów.

  Grupuj wszystkie wiadomości w skrzynce odbiorczej według nadawcy i blokuj moduły śledzące wiadomości e-mail

Projektant grafiki i stron internetowych

Jeśli jesteś zwolennikiem doskonałych grafików i projektantów, dlaczego nie rozpocząć podobnej kariery. Chodzi o tworzenie animowanych filmów, GIF-ów, obrazów, logo, potężnych prezentacji itp. Umiejętności projektowania mogą być dobrym początkiem, który może pojawić się w czasopismach i gazetach. Narzędzia takie jak Canva, Filmora i Adobe mogą pomóc projektantom rozpocząć ich podróż.

Web Developer

Aplikacje i strony internetowe są podstawą dla każdego, ponieważ wokół nich kręci się nasze życie. Czy to czat, rozmowy, media społecznościowe, eCommerce i fitness – wszystko jest teraz online. Firmy muszą zatrudnić programistę internetowego (na etat i etat) odpowiedzialnego za zarządzanie bazami danych, analizowanie statystyk oraz tworzenie strony internetowej, aplikacji lub oprogramowania.

Programiści korzystający z JavaScript, CSS i HTML mogą rozpocząć karierę jako freelancer. Kandydaci mogą również skorzystać z bezpłatnych kursów certyfikacyjnych online dla programistów.

Wsparcie finansowe

Firmy zatrudniają wsparcie finansowe w niepełnym wymiarze godzin lub freelancerów, którzy pracują nad wycenami, wielkością rynku, pozyskiwaniem funduszy, modelowaniem finansowym, analizą danych, Excelem, tymczasowym CFO, nieruchomościami itp., którzy koncentrują się na rozwiązywaniu wyzwań biznesowych. Dla ekspertów finansowych lub absolwentów może to być doskonała okazja do dążenia do elastyczności.

Konsultant PR

Podstawową rolą konsultanta PR jest utrzymanie publicznego wizerunku marki. Jednak małe organizacje zazwyczaj wybierają niezależnych konsultantów PR, aby wykonać tę pracę. Punktem kulminacyjnym takiej kariery jest to, że konsultanci mogą wybierać symultaniczne projekty i zarabiać od korporacji.

Fotograf

Typową pracą freelancerską, na którą decydują się w dzisiejszych czasach profesjonaliści, jest fotografia. Istnieją różne domeny, które mogą obejmować, takie jak śluby, artykuły redakcyjne, sport, moda itp., korzystając z oprogramowania takiego jak Shutterstock. Niezależni fotografowie mogą kierować firmą, wybierać preferowane prace, planować harmonogram i skutecznie spełniać wymagania klienta.

Marketing i SEO

Jedną z istotnych perspektyw dla firm w dzisiejszym świecie jest wprowadzenie na rynek swojej marki. Jednak marketing i SEO to dziedziny, które wymagają ekspertów, którzy mogą wykorzystać swoje doświadczenie w tej dziedzinie, aby przynieść korzyści markom. Istnieją narzędzia takie jak SEMrush, Ahrefs itp., o których trzeba wiedzieć, aby pracować w terenie (w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin).

  Jak przekonwertować OpenSUSE Leap na Tumbleweed

Korepetycje online

Wraz z pandemią koncepcja edukacji online lub e-learningu weszła na zupełnie nowy poziom. Wcześniej ludzie wierzyli, że tylko Udemy i Coursera oferują kursy i certyfikaty dla profesjonalistów, ale teraz uczniowie mogą uzyskać korepetycje online.

Jednak studenci mogą uzyskać korepetycje online w nowej normie. Łatwiej jest prowadzić zajęcia online uczniom, którzy tego wymagają.

Głos lektora

Voiceover to nie tylko narracja, ale także produkcja telewizyjna, radiowa, teatralna, filmowa itp. Osoba czyta scenariusz i pracuje jako specjalistyczny głos lektora, co może być doskonałym sposobem na zarobienie pieniędzy. Narzędzia takie jak Murf – AI Voice Generator pozwalają każdemu dobierać cyfrowy głos bez żadnych umiejętności i doświadczenia.

Najlepsze praktyki dla freelancerów

Internet i technologia ułatwiły osobom fizycznym łatwe łączenie się z firmami. Gospodarka koncertowa z czasem rośnie, zwłaszcza w ostatniej dekadzie. Ludzie uważają, że technologia sprawiła, że ​​wiele miejsc pracy stało się przestarzałych, więc na rynku pojawia się wiele możliwości.

Oto jednak kilka praktyk, o których należy pamiętać, rozpoczynając karierę jako freelancer.

Zrozum strukturę biznesową lub niszę

Przede wszystkim każdy freelancer musi wiedzieć, aby zrozumieć niszę i strukturę firmy, z którą chce pracować. Poznaj pracę, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jednoosobową działalność gospodarczą i inne opcje, takie jak partnerstwa biznesowe, przedsiębiorstwa społeczne i firmy zagraniczne. Pomoże firmom zrozumieć, jaki rodzaj pracy chcą podjąć i iść naprzód.

Mieć odpowiedni sprzęt

Tak jak projektant potrzebuje narzędzi i systemu konfiguracji dźwięku, które mogą pomóc w poprawie jakości, tak ważne jest posiadanie potrzebnego sprzętu. Trzeba mieć wszystkie niezbędne narzędzia, aby ułatwić sobie karierę jako freelancer. Może to być smartfon, laptop, oprogramowanie itp.

Podnoszenie umiejętności i przekwalifikowywanie

Freelancerzy muszą posiadać umiejętności, które pomogą im dostać projekty do kieszeni. Niezależnie od tego, czy chodzi o pisanie treści, projektowanie graficzne, transkrypcję podcastu itp., należy nabyć pożądane umiejętności. Aby zarabiać, trzeba szlifować swoje umiejętności, nauczyć się podstaw, używać różnych stylów formatowania i pisania.

Przygotuj portfel

Pomaga budować reputację przed klientami, jeśli chodzi o portfele. Pozwala freelancerom na zaprezentowanie projektów, aby zdobyć nowych klientów i z czasem zwiększyć wypłatę. Portfolio pomaga nowemu klientowi zrozumieć rodzaj wykonywanej pracy, pojęcie, którego jest świadomy, umiejętności itp. pomagają budować reputację. Publikowała zatrudnienie i rzemiosło w jednym miejscu, umożliwiając freelancerom udostępnianie linku do portfolio klienta.

  Jak korzystać z myszy Bluetooth na iPadzie i iPhonie

Poznaj właściwą propozycję

Skakanie i mówienie „tak” do każdego projektu nie jest dobrym pomysłem. Trzeba wybrać projekt i zrozumieć, że każdy projekt nie jest tego wart. Istnieje kilka sposobów, w jakie freelancerzy łączą się z klientami, takich jak bezpośrednie podejście i korzystanie z rynku freelancerów. Jednak freelancerzy klienta muszą mieć pełne informacje o projekcie i wypłatach, zanim powiedzą tak.

Zarejestruj się na odpowiedniej platformie freelancerskiej

Istnieje kilka niezależnych rynków, na których można zatrudnić pracowników w niepełnym wymiarze godzin lub uzyskać pracę jako freelancer. Jednak freelancerzy muszą zrozumieć wartość jakości i zatrudnienia klientów, zanim wskoczą na Freelancer.com i UpWork. To świetny sposób na zwiększenie ilości pracy w wybranym miejscu. Freelancerzy mogą angażować się w wojny licytacyjne o pozyskanie projektu.

Wyjdź z mentalności od 9 do 5

Praca jako freelancer i praca na pełny etat różnią się między sobą, ponieważ praca w pełnym wymiarze godzin to głównie około 9 do 5 godzin, podczas gdy freelancer polega na elastyczności. Niezbędne jest wyrwanie się z tej mentalności i ustalenie granic. Freelancerzy mogą ustawić czas lub wystartować zgodnie ze swoimi wymaganiami, chyba że zaszkodzi to projektowi klienta.

Wniosek

Freelancer nie jest czymś, co może wydarzyć się z dnia na dzień. Dzieje się to powoli i może zająć dużo czasu. Trzeba zacząć od nisko płatnych projektów i stopniowo wspinać się po szczeblach drabiny. Freelancerzy mogą mieć nieuzasadnione oczekiwania, ale na początku należy pamiętać o rynku przed przystąpieniem do jakichkolwiek projektów.

x