Przewodnik po różnych rodzajach i opcjach przejazdów Ubera

Szybkie linki

  • Uber oferuje różne rodzaje przejazdów w zależności od budżetu, preferencji i wymagań dotyczących dostępności.
  • Oprócz standardowych przejazdów możesz wypożyczyć samochód, zarezerwować przejazd przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub wypożyczyć samochód wyposażony w foteliki samochodowe.
  • Osoby często podróżujące mogą zaoszczędzić pieniądze, płacąc za subskrypcję Uber One.

Uber to jedna z największych na świecie aplikacji do transportu pasażerów, ale nie zawsze tak było. Wraz z rozwojem serwisu, jego oferta znacznie się poszerzyła. Przyjrzyjmy się zatem różnym dostępnym przejazdom z Uberem, by pomóc Ci zdecydować, który z nich zarezerwujesz następnym razem.

Przejazdy ekonomiczne Ubera

Standardowa oferta Ubera jest zazwyczaj tańsza niż inne usługi lokalne. Nie ma stałych cen przejazdów Uberem, więc Twoja opłata będzie się różnić w zależności od regionu i rodzaju przejazdu. To powiedziawszy, Uber oferuje szereg przejazdów ekonomicznych, więc powinieneś znaleźć tutaj coś na miarę swojego budżetu.

UberX

UberX to najpopularniejsza opcja przejazdu Uberem oferowana przez firmę. Usługa ta jest dostępna w większości miejsc na całym świecie i tak właśnie wyobraża sobie wiele osób rozważających skorzystanie z Ubera. Usługa najbardziej przypomina standardową taksówkę; zamawiasz przejazd, a kierowca zabierze Ciebie i Twoją grupę maksymalnie trzech innych osób do wybranego miejsca docelowego.

Jeśli każdy pasażer ma inny port zawinięcia, możesz także dodać wiele przystanków do swojej podróży z Uberem.

UberXL

Podczas gdy usługa UberX może pomieścić tylko cztery osoby, UberXL umożliwia przewóz do sześciu pasażerów lub dodatkowego bagażu bez uszczerbku dla komfortu. Samochód jest nieco większy – zwykle SUV lub van – aby zmieścił się w nim więcej pasażerów, więc kosztuje minimalnie więcej.

Jeśli jednak dzielisz opłatę pomiędzy pasażerów, często okazuje się, że koszt na pasażera jest podobny.

Udostępnij UberX

UberX Share, wcześniej znany jako Uber Pool, to jeden z najtańszych rodzajów przejazdów oferowanych przez firmę. Łączy w sobie wygodę i usługę „od drzwi do drzwi” charakterystyczną dla UberX, ale dzielisz samochód z maksymalnie dwoma innymi pasażerami. Tego typu przejażdżka jest nie tylko korzystna dla klimatu, ale także Uber również twierdzi możesz zaoszczędzić do 20%, jeśli podróżujesz ze współpasażerem podróżującym na Twojej trasie.

Usługa UberX Share ma jedno ograniczenie: nie możesz podróżować z grupą znajomych i możesz poprosić tylko o jedno miejsce. Jeśli więc chcesz zarezerwować przejazd grupowy za pomocą Ubera, UberX jest zdecydowanie lepszą opcją. UberX Share to coś pomiędzy taksówką a autobusem, zapewniając bezpośrednią trasę do miejsca docelowego, ale po niższych kosztach niż typowa podróż z Uberem.

Komfort Ubera

Jeśli zależy Ci na nieco większym komforcie jazdy z Uberem, warto skorzystać z usługi Uber Comfort. Usługa oferuje samochody będące o krok dalej od opcji UberX. W przypadku tej przejażdżki spodziewaj się, że zostaniesz odebrany nowszym pojazdem z odpowiednią ilością miejsca na nogi.

Masz również możliwość przekazania kierowcy swoich preferencji, w tym wybrania jednego z czterech ustawień temperatury w aplikacji oraz tego, czy wolisz cichą jazdę i wolisz nie rozmawiać z pasażerem. Jeśli więc nie masz nic przeciwko wydaniu trochę więcej na wygodę, nie możesz się pomylić z Uber Comfort.

Przejazdy premium Ubera

Szybki rozwój Ubera na przestrzeni lat umożliwił mu zwiększenie oferty usług luksusowych. Opcje premium Ubera najbardziej Ci odpowiadają, jeśli chcesz podróżować komfortowo, mając takie samo poczucie prywatności i usług jak zawodowy szofer.

Czarny Ubera

Jeśli UberX jest opartym na aplikacji odpowiednikiem taksówki, to Uber Black jest odpowiedzią firmy na potrzeby zawodowego kierowcy. Jeśli zarezerwujesz tę usługę, możesz spodziewać się wszelkich wygód związanych z posiadaniem własnego kierowcy i bardziej luksusowego samochodu.

Twój kierowca Ubera otrzyma minimalną ocenę 4,85 gwiazdek i możesz poprosić go o dostosowanie otoczenia pojazdu zgodnie z Twoimi preferencjami. Dzięki Uber Black możesz także korzystać z bardziej elastycznych odbiorów i nie ma opłaty za oczekiwanie przez pięć minut. Co więcej, nie musisz martwić się o opłatę za anulowanie, dopóki nie upłynie piętnaście minut. Oczywiście Uber Black dodaje do Twojej taryfy dodatkową opłatę, aby to zrekompensować.

Czarny SUV Ubera

Tak jak UberX można uaktualnić do UberXL dla dodatkowych pasażerów, tak samo jest z Uber Black. Jeśli zdecydujesz się zarezerwować SUV-a Uber Black, możesz oczekiwać tego samego poziomu komfortu i obsługi, ale z wystarczającą ilością miejsca, aby pomieścić maksymalnie sześciu pasażerów.

Obie usługi Uber Black oferują dodatkowe opcje, takie jak tryb cichy, kontrola temperatury i pomoc dotycząca bagażu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy wybierasz się z rodziną na lotnisko.

Dodatkowe rodzaje przejazdów Uberem

W przypadku wielu podróży wystarczy samochód, aby przewieźć Cię z miejsca na miejsce, a Uber oferuje wiele opcji takich przejazdów. Czasami jednak będziesz potrzebować dodatkowego wsparcia lub innych udogodnień i wtedy z pomocą przychodzą dodatkowe rodzaje przejazdów Ubera.

UberWAV

Jeśli korzystasz z wózka inwalidzkiego, wiesz, że możliwości transportu na całym świecie są nie tylko ograniczone, ale bardzo rzadko dostosowane do Twoich potrzeb. Większość samochodów Ubera nie nadaje się do poruszania się na wózkach inwalidzkich ani hulajnogach. Jeśli więc chcesz przejechać się na wózku inwalidzkim, najlepszym wyborem będzie UberWAV.

Według Uberawszyscy kierowcy UberWAV posiadają certyfikat strony trzeciej uprawniający do prowadzenia pojazdów i pomagania osobom niepełnosprawnym. Wspaniałe jest to, że cena przejazdu WAV jest również porównywalna z najtańszą opcją firmy, UberX.

Fotelik samochodowy Ubera X

Podróżowanie z małym dzieckiem może być stresującym doświadczeniem, między innymi dlatego, że prawdopodobnie będziesz musiał przypiąć je do fotelika samochodowego. Większość typów przejazdów Uberem nie oferuje fotelików samochodowych, a pojazdy mogą nawet nie umożliwiać ich zamocowania.

Fotelik samochodowy Uber X to doskonała opcja, jeśli jesteś rodzicem i chcesz bezpiecznie podróżować ze swoim dzieckiem. W chwili pisania tego tekstu fotelik samochodowy Uber X jest dostępny wyłącznie w Nowym Jorku.

Przejazdy Uber Car Seat X obejmują fotelik Nuna RAVA, który jest idealny dla dzieci o wadze od 5 do 65 funtów. Za rezerwację tego rodzaju przejazdu Uber pobiera stałą opłatę w wysokości 10 USD. Jednak stawki za sam przejazd są takie same jak w UberX. Niestety, jeśli masz więcej niż jedno dziecko, które potrzebuje fotelika samochodowego, te przejażdżki nie będą dla Ciebie odpowiednie, ponieważ mieszczą tylko jeden fotelik samochodowy w pojeździe.

Zielony Ubera

Stany Ubera jest zdecydowana stać się platformą o zerowej emisji do 2040 r. W świetle tego we wrześniu 2020 r. firma wprowadziła Uber Green. Uber Green łączy pasażerów korzystających z pojazdów hybrydowych i w pełni elektrycznych i jest doskonałą opcją, jeśli szukasz sposobu na odegraj swoją rolę w ograniczaniu zanieczyszczeń i poprawie jakości powietrza w Twoim mieście.

Według Twierdzenia Uberakażdy przejazd Uber Green powoduje co najmniej 55% mniej emisji w porównaniu z innymi rodzajami przejazdów.

Taksówka Ubera

Jak sama nazwa wskazuje, w Uber Taxi możesz także zarezerwować tradycyjną taksówkę. Ten rodzaj przejazdu jest dostępny w ponad 90 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych, a zamówienie taksówki można wykonać kilkoma dotknięciami.

Bezpieczeństwo, wygoda i wycena z góry to tylko niektóre z powodów, dla których rezerwacja taksówki za pośrednictwem Ubera będzie lepszym rozwiązaniem niż rezerwacja w tradycyjny sposób. Wszystkie taksówki powiązane z Uberem prowadzone są przez w pełni licencjonowanych taksówkarzy.

Rezerwa Ubera

Jedną z najgorszych możliwych rzeczy, które mogą się przytrafić, gdy się spóźnisz, jest anulowanie przejazdu przez kierowcę Ubera. Aby uniknąć sytuacji, w której taki scenariusz wydarzy się o jedenastej, możesz zarezerwować przejazd z wyprzedzeniem, korzystając z funkcji Rezerwacja Ubera. Jeśli rezerwujesz przejazd na lotnisko lub z lotniska, podczas rezerwacji przejazdu zostaniesz poproszony o podanie nazwy linii lotniczej, którą lecisz lub numeru lotu.

Uber wykorzysta te informacje do śledzenia Twojego lotu i odpowiedniego dostosowania godziny odbioru. Zatem nawet jeśli Twój lot jest opóźniony lub przylatuje wcześniej, nie musisz się martwić wielogodzinnym oczekiwaniem na przybycie kierowcy. Twój kierowca będzie również czekać do godziny po przewidywanym czasie przybycia bez dodatkowych kosztów. Możesz zarezerwować przejazd z 90-dniowym wyprzedzeniem i anulować go bezpłatnie na godzinę przed przejazdem.

Wynajem Ubera

Od BMW serii 3 po Chevroleta Bolta – dzięki aplikacji Uber Rent możesz z łatwością rezerwować samochody do wynajęcia marek Dollar, Sixt, Hertz i Avis bezpośrednio z aplikacji Uber. W zależności od tego, czy pojazdy są dostępne do odbioru tego samego dnia, możesz wypożyczyć samochód tego samego dnia lub z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Samochód możesz wynająć na godzinę lub maksymalnie na sześć miesięcy. Jeśli nie masz ukończonych 25 lat, może obowiązywać opłata za młodego kierowcę. Aby zarezerwować wynajęty samochód, musisz przedstawić swoją osobistą kartę kredytową w celu wpłacenia depozytu. Możesz anulować rezerwację na 48 godzin przed czasem odbioru bez dodatkowych opłat. W wybranych miastach możesz także zamówić wypożyczony samochód pod same drzwi, korzystając z usługi Uber Rent with Valet.

Zwierzęta Ubera

Jak sama nazwa wskazuje, Uber Pet to najodpowiedniejszy rodzaj przejazdu Uberem dla osób podróżujących ze zwierzętami. Chociaż można wezwać standardowego UberX, większość kierowców odmówiłaby wjazdu zwierzętom do swoich pojazdów. Nie mają obowiązku pozwalać Ci jechać z nimi. Aby więc zapewnić niezawodną i bezproblemową podróż ze swoimi ukochanymi zwierzakami, wybierz opcję Uber Pet, jeśli jest dostępna.

Chociaż nie ma żadnych ograniczeń dotyczących rasy ani wielkości zwierzęcia, które możesz zabrać ze sobą podczas przejazdu Uberem, możesz zabrać ze sobą tylko jedno małe zwierzę, chyba że kierowca zgodzi się inaczej. Według blogu Uberanie musisz rezerwować usługi Uber Pet, jeśli planujesz podróż z psem asystującym.

Pamiętaj, że ponieważ zabierasz ze sobą swojego futrzanego przyjaciela, Twoja podróż będzie kosztować więcej niż standardowy UberX. Jeśli Twoje zwierzę w jakikolwiek sposób uszkodzi pojazd, możesz zostać obciążony opłatą za sprzątanie.

Chociaż aplikacja Uber jest stosunkowo prostą sprawą, firma nie oferuje zbyt wielu wskazówek na temat różnych przejazdów Uberem dostępnych w Twoim regionie. Każdy rodzaj przejazdu jest wyświetlany w aplikacji bez odpowiednich informacji, które pomogą Ci zdecydować, który rodzaj Ubera będzie odpowiedni dla Twojej podróży.

Ponieważ nie ma stałych opłat za przejazdy Uberem, koszt może się znacznie różnić w zależności od pory dnia i miejsca, w którym się znajdujesz. Jeśli często korzystasz z Ubera i chcesz zaoszczędzić kilka dolarów co miesiąc, rozważ subskrypcję programu członkowskiego Uber One.

x