Recenzja Astry Pentest — łatwe, ciągłe skanowanie podatności i zgodność

Słabo zabezpieczone lub (czasami) źle skonfigurowane aplikacje często padają ofiarą hakerów, a poufne informacje są codziennie kradzione z firm.

Oto kilka niepokojących statystyk z prawdziwego świata:

 • Według IBM, w 2021 r. średni koszt naruszenia danych wzrósł do 4,37 mln USD na incydent naruszenia danych.
 • Z badania Accenture wynika, że ​​prawie 43% cyberataków jest wymierzonych w małe i średnie przedsiębiorstwa.

Aby zapobiec takim szkodom i nadchodzącym zagrożeniom dla dowolnej firmy, bardzo potrzebne jest dokładne skanowanie podatności i testy penetracyjne jej zasobów dostępnych w Internecie, aby wszystkie luki w aplikacjach zostały wykryte, zanim hakerzy będą ich szukać.

To tam gdzie Astra Pentest wchodzi w grę.

Jak pomaga Astra Pentest?

Platforma Pentest firmy Astra sprawia, że ​​żmudny proces wyszukiwania luk w zabezpieczeniach jest bardzo prosty i ciągły. Sprawia, że ​​Twoje aplikacje są proaktywnie bezpieczne.

Oferuje firmom holistyczną platformę, która obejmuje automatyczne i ciągłe skanowanie luk w zabezpieczeniach, ręczne testy penetracyjne, zarządzanie lukami w oparciu o ryzyko, integracje DevOps (CI/CD), oddzielne przypadki testów zgodności Pentest dla zgodności, takie jak SOC2, ISO27001, HIPAA i wiele innych.

Dzięki Astra Pentest Twój zespół inżynierów i inżynierowie ds. bezpieczeństwa firmy Astra mogą łatwo współpracować, zarządzać i zabezpieczać Twoje aplikacje za pomocą jednej ujednoliconej platformy.

Kto może skorzystać z Astry Pentest?

Astra Security obsługuje szeroką gamę firm z każdej branży, w tym opieki zdrowotnej, usług finansowych, handlu elektronicznego, Blockchain i innych. Ponad 3000 firm, takich jak SpiceJet, Ford, Agora, Cosmopolitan, Dream11, Gillette i OOONA polega na Astra Pentest w celu zabezpieczenia swojej działalności.

CTO, CIO, IT Managers, CISO’s i Compliance Professionals z firm dowolnej wielkości mogą skorzystać z wielokrotnie nagradzanego rozwiązania Astra Pentest firmy Astra Security.

Dzięki Astra Pentest klienci mogą również zachować ciągłą zgodność, taką jak ISO 27001, SOC2, PCI-DSS i HIPAA, dzięki regularnym skanom bezpieczeństwa, które sprawdzają, czy nie ma luk, które mogą prowadzić do niepowodzenia tych zgodności.

Co zawiera Astra Pentest?

Dzięki Astra Pentest klienci otrzymują kompletne rozwiązanie zabezpieczające do identyfikowania i naprawiania luk w zabezpieczeniach i słabych punktów bezpieczeństwa w swoich systemach. Co więcej, kluczowe funkcje oferowane przez Astra Pentest zapewniają bezproblemową współpracę zespołów inżynieryjnych i zarządzających, aby osiągnąć cele związane z bezpieczeństwem.

Astra Pentest ma następujące kluczowe cechy:

 • Zautomatyzowany skaner podatności z ponad 3000 testów
 • Mieszanka zautomatyzowanych i ręcznych testów penetracyjnych
 • Integracje z CI/CD, JIRA i innymi aplikacjami
 • Łatwe zarządzanie podatnościami i współpraca
 • Specyficzne testy zgodności i podgląd dla SOC2, ISO27001, HIPAA itp.
 • Publicznie weryfikowalny certyfikat pentest
 • Naprawianie współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa w ramach platformy

Spójrzmy teraz na Funkcje Pentest Astry szczegółowo.

Automatyczny skaner podatności

Ciągły skaner podatności, który automatycznie testuje system pod kątem ponad 3000 przypadków testowych i oferuje szczegółowe raporty ze skanowania. Skaner podatności Astry jest również przeznaczony do skanowania stron znajdujących się za logowaniem, dzięki czemu jest idealny do aplikacji SaaS.

Automatyczny skaner podatności Astry działa w pięciu różnych krokach:

 • Przeskanuj swoją aplikację pod kątem luk w zabezpieczeniach i problemów z błędną konfiguracją
 • Klasyfikację ryzyka przeprowadza się dla każdej podatności z uwzględnieniem oceny ryzyka, dotkliwości i wpływu
 • Luki w zabezpieczeniach są klasyfikowane w oparciu o wynik ryzyka i priorytetyzowane dla programistów, aby mogli je naprawić
 • Raporty dla każdego skanowania podatności są przygotowywane i przechowywane do wykorzystania w przyszłości
 • Zintegruj skaner z potokiem CI/CD w celu ciągłego skanowania, nigdy nie wchodź do produkcji z lukami

Połączenie automatycznych i ręcznych testów penetracyjnych

Inżynierowie bezpieczeństwa w firmie Astra pomagają identyfikować i usuwać luki w zabezpieczeniach systemu, przeprowadzając testy w stylu hakerskim przy użyciu zestawu zautomatyzowanych narzędzi i ręcznych działań. W tym celu inżynier bezpieczeństwa z Astry próbuje włamać się do twojego systemu lub ominąć ustalone zabezpieczenia, wykorzystując potencjalną lukę lub słabość bezpieczeństwa. Dzięki połączeniu automatycznych i ręcznych testów penetracyjnych, cały proces oceny podatności i testu penetracyjnego (VAPT) firmy Astra zapewnia zero fałszywych trafień.

Testowanie ręczne może pomóc w wykryciu usterek w systemie, które pozostają niezauważone podczas automatycznego skanowania. Wykrywa wady, takie jak błędy logiki biznesowej, problemy spowodowane złym kodem itp.

Łatwe zarządzanie lukami w zabezpieczeniach i współpraca

Pulpit zarządzania lukami w zabezpieczeniach w Astra Pentest oferuje łatwy sposób identyfikowania, klasyfikowania i usuwania luk w zabezpieczeniach. Szczegółowa analiza jest dostarczana dla każdej wykrytej luki wraz z potencjalnym wpływem na wartość w dolarach, dotkliwością, wynikiem ryzyka luki, wynikiem CVSS, krokami do odtworzenia, sugestiami wideo POC, aby naprawić tę lukę i wiele więcej.

Pulpit zarządzania podatnościami umożliwia również współpracę z zespołem wewnętrznym i inżynierami ds. bezpieczeństwa firmy Astra (z opcjami dodawania komentarzy, oznaczania użytkowników, decydowania o kontroli dostępu, centrum rozstrzygania itp.)

Testy bezpieczeństwa i raportowanie zgodności

Nowy, lśniący pulpit zgodności w Astra Pentest pozwala sprawdzić, na jakim etapie znajduje się Twoja aplikacja pod kątem różnych zgodności z przepisami w zakresie bezpieczeństwa, charakterystycznej dla Twojej branży. Obecnie dostępne testy zgodności pod kątem bezpieczeństwa to – ISO 27001, SOC 2, PCI-DSS, HIPAA i RODO.

Integracje z CI/CD i innymi aplikacjami

Opcje integracji CI/CD umożliwiające połączenie projektu Pentest z potokami GitHub lub GitLab. Zapewni to zautomatyzowaną i ciągłą inspekcję aplikacji za każdym razem, gdy wdrażasz — przejście z DevOps do DevSecOps.

Możesz również połączyć swój projekt Jira z Astra Pentest, aby dodać wykryte luki jako problemy z Jira do swojego projektu Jira.

Publicznie weryfikowalny certyfikat Pentest

Po każdym udanym penteście otrzymasz uznany w branży, publicznie weryfikowalny certyfikat pentestu. Możesz pobrać go samodzielnie z głównego pulpitu nawigacyjnego Astra Pentests.

Ten publicznie weryfikowalny certyfikat pomaga budować zaufanie wśród obecnych i nowych klientów. Może być również używany do osiągnięcia określonej zgodności.

Naprawianie współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa w ramach platformy

Użytkownicy mogą zgłaszać pytania dotyczące pomocy technicznej w panelu, korzystając z opcji „Potrzebujesz pomocy?” Sekcja. Ponadto, aby omówić, przypisać i poprosić o pomoc w sprawie konkretnej luki w zabezpieczeniach, zespoły programistów mogą współpracować z ekspertami ds. bezpieczeństwa z Astry w ramach platformy – po prostu przechodząc do centrum rozwiązywania problemów i komentując problem.

Ponadto Astra Security posiada centrum zasobów, które zawiera przydatne artykuły, które pomogą Ci we wszystkich funkcjach produktu i odpowiedziach na pytania.

Co klienci mówią o Astrze Pentest?

Dodanie kilku zrzutów ekranu recenzji tutaj (źródło):

Podsumowując

Organizacje powinny rozważyć użycie zarówno rozwiązań do skanowania podatności, jak i testów penetracyjnych, aby zapewnić kompleksową ochronę bezpieczeństwa. Skanowanie luk w zabezpieczeniach może pomóc w zidentyfikowaniu słabych punktów w systemie, zanim zrobi to atakujący, a testy penetracyjne mogą pomóc w sprawdzeniu skuteczności kontroli bezpieczeństwa.

Używane razem, te dwa narzędzia mogą zapewnić potężną ochronę przed współczesnymi zagrożeniami. Upewnij się, że Twoja organizacja korzysta zarówno z rozwiązań do skanowania podatności, jak i testów penetracyjnych, aby wyprzedzać konkurencję.

x