Udostępnij teraz w social media:

Zaledwie kilka dni temu pokazaliśmy, jak można dostosować ostrość i ekspozycję w aplikacji Aparat w iOS 8. Rozmawialiśmy o tym, jak zanim iOS 8 pozwolił użytkownikom na osobną regulację ekspozycji, ludzie polegali na aplikacjach innych firm. Było to nie tyle ograniczenie sprzętowe, ile programowe. Dzięki iOS 8 Apple dał programistom większą kontrolę nad aparatem; w szczególności pozwalało programistom kontrolować ekspozycję, balans bieli i ostrość. Reuk to aplikacja na iOS o wartości 0,99 USD w App Store, która to wykorzystuje. Zapewnia pełną kontrolę nad czułością ISO, czasem otwarcia migawki i balansem bieli. Możesz także ręcznie ustawić punkt ostrości, a wbudowany regulator poziomu pokazuje, czy trzymasz aparat na prawidłowym poziomie, czy nie. Aplikacja ma świetną funkcję flash i minutnik.

Sprawdź -   Przetłumacz żargon medyczny na prosty angielski za pomocą rozszerzenia Chrome

Uruchom Reuk i przyznaj mu dostęp do kamery. Jeśli wiesz, do czego służą te ustawienia, korzystanie z Reuk będzie jeszcze prostsze. U dołu wyszukiwarki widoku znajduje się pięć ustawień, którymi można sterować; lampa błyskowa, czas (y) migawki, ISO, balans bieli (WB) i ostrość. Na pasku przycisków migawki znajduje się przycisk koła zębatego, który zapewnia dostęp do ustawień aplikacji.

Ustawienia Reuka pozwalają ukryć siatkę, wyłączyć sprawdzanie poziomu, wyłączyć oznaczanie lokalizacji na zdjęciach i wyłączyć lampę błyskową włączającą się co sekundę odliczanego czasu.

Reuk_settings

Zacznijmy od ustawienia balansu bieli, które od razu pokochałem ze względu na sposób, w jaki został zaprojektowany i zintegrowany. Stuknij przycisk WB, aby wyświetlić elementy sterujące, i przesuń palcem w górę, w dół, w lewo i w prawo, aby dostosować balans bieli. W środku pojawi się białe kółko jako punkt odniesienia. Celownik jest podzielony na ćwiartki i przesuwanie w kierunku każdego kwadrantu uwydatni określony ton koloru. Kolor, któremu odpowiada każdy kwadrant, jest pokazany na dwóch słupkach nad paskiem przycisku migawki. Pojawia się kolejny półprzezroczysty przycisk wskazujący punkt siatki, do którego dostosowałeś balans bieli.

Sprawdź -   Jak zarządzać zapisanymi hasłami w Chrome

Reuk_WB

Czas otwarcia migawki można ustawić od 1 / 2,0 do 1/1000. Czułość na światło, ISO, można ustawić od 1856 do 29. Wysokie i najniższe wartości są specyficzne dla urządzenia, a podane tutaj liczby dotyczą iPhone’a 6. W przypadku użytkowników iOS korzystających ze starszego / innego być innym.

Reuk_S

Przycisk lampy błyskowej w lewym górnym rogu (telefon trzymany w orientacji pionowej) pozwala włączyć lampę błyskową, a także ma tryb, który utrzymuje ją podczas dostosowywania ISO, czasu otwarcia migawki i balansu bieli. Wspaniałą rzeczą w Reuk jest to, że jest niesamowicie prosty w użyciu, a 0,99 USD to całkiem dobra cena dla każdego, kto chce mieć większą kontrolę nad aplikacją aparatu. Aby korzystać z tej aplikacji, Twoje urządzenie musi mieć system iOS 8 lub nowszy.

Sprawdź -   Zatrzymaj automatyczne odtwarzanie w Chrome, Firefox, Opera, Safari i IE

Zainstaluj Reuk z App Store (0, 99 USD)