Rewolucyjny przełom TCL w technologii Mini LED

We wrześniu 2023 r. TCL ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego flagowego telewizora LED X955 QD-Mini o przekątnej 98 cali. Dzięki niespotykanym dotąd 5000 pełnowymiarowym lokalnym strefom przyciemniania (dokładnie 5184) i maksymalnej jasności 5000 nitów, ten gigant telewizora 4K wynosi technologię telewizyjną na nowy poziom.

Dzięki poziomowi czerni porównywalnym z telewizorami OLED i maksymalnej jasności, która pozostawia je bez zmian, TCL X955 może się również poszczycić dłuższą żywotnością i większym wyświetlaczem niż oferują OLED. Nie musisz się także martwić o wypalenie. Dodatkowo telewizor ma przewagę nad zwykłymi telewizorami LCD. Oprócz czynników jasności i kontrastu obejmują one szerszą gamę kolorów i szerszy zakres dynamiki.

Bezprecedensowa wielkość lokalnych stref przyciemnienia

Firma TCL jako pierwsza opracowała telewizor Mini LED do masowej produkcji, wypuszczając na rynek w 2019 roku serię TCL 8. Obecnie wiele najlepszych telewizorów z kropkami kwantowymi wykorzystuje podświetlenie Mini LED. Jednak dzięki modelowi X955 firma TCL ponownie podniosła poprzeczkę i nadal w zdumiewający sposób wywiesza flagę.

Technologia Mini LED zwiększa liczbę diod LED, które może wykorzystać telewizor. To z kolei prowadzi do wzrostu lokalnych stref przyciemnienia. Im więcej stref ma telewizor, tym dokładniejsze jest sterowanie oświetleniem. Ta kontrola prowadzi do wyższych poziomów kontrastu, dokładniejszych i żywych kolorów oraz doskonałej jasności, a wszystko to przyczynia się do niesamowitej jakości obrazu.

TCL zaprojektowała soczewki w technologii Mini LED we własnym laboratorium PanGu. Soczewki są znacznie stabilniejsze i niezawodne dzięki swojej silikonowej konstrukcji.

Dzięki równomiernemu rozproszeniu światła zapewnianemu przez każdą pojedynczą diodę LED soczewki zapewniają równomierne oświetlenie całego 98-calowego ekranu. Dzięki precyzyjnej kontroli światła emitowanego przez każdą strefę ściemniania nie dochodzi do ingerencji w sąsiednie strefy. W ten sposób skutecznie zapobiega się niepożądanym efektom halo i kwitnienia, w których światło przedostaje się do ciemnych obszarów i sprawia, że ​​wydają się one bardziej oświetlone.

Podstawa głębokiego kontrastu

Otrzymujesz niezrównany poziom kontrastu z absolutną precyzją zapewnianą przez 5000 pełnowymiarowych lokalnych stref przyciemniania. Głęboka, ciemna czerń pojawia się, gdy telewizor przyciemnia podświetlenie w ciemnych scenach. Oglądając klimatyczne filmy i gry wideo, widzowie mogą doświadczyć otaczającej go ciemnej otchłani z żywymi szczegółami.

I odwrotnie, podświetlenie ożywia się w jasnych scenach lub obszarach, tworząc olśniewające refleksy, oświetlając wyświetlacz z zadziwiającą wyrazistością. Krótko mówiąc, TCL X955 zapewnia wizualne symfonie o dużym kontraście.

Może osiągnąć najwyższą jasność, jakiej nigdy wcześniej nie osiągnął telewizor

Przy poziomie 1000–2000 nitów, uważanym obecnie za sztandarowy poziom jasności maksymalnej w każdym telewizorze, zdumiewające jest, że firma TCL dokonała już ogromnego skoku do 5000.

Każdy może dostrzec piękno tej jasności w życiu codziennym. Na przykład słońce odbijające się od popołudniowego jeziora z łatwością osiąga 5000 nitów. Filmowcy od wielu lat próbowali odtworzyć to piękno. Ale na nieszczęście dla nich telewizorom zawsze brakowało technologii potrzebnej do urzeczywistnienia ich wizji. Jednak dzięki 5000 nitów, jakie może osiągnąć X955, w końcu są w stanie spełnić swoje marzenia.

Oszałamiająca szczytowa jasność przenosi HDR na nowy poziom

Szczytowa jasność telewizora jest kluczem do uwolnienia pełnego potencjału treści HDR. Jeśli weźmie się pod uwagę poprzednie poziomy, jakie mogły osiągnąć inne telewizory, trudno sobie wyobrazić, jak zdumiewająca i realistyczna zawartość HDR wygląda na potężnym telewizorze TCL X955.

Oglądanie treści HDR na tym niesamowitym telewizorze pozwala zobaczyć pełny zakres widma światła, od najciemniejszych cieni po najjaśniejsze światła. Jest to całkowicie naturalne przedstawienie światła i cienia, z najjaśniejszymi światłami wiernie odtworzonymi bez utraty szczegółów w ciemnych scenach.

Rezultatem jest po prostu wciągające doświadczenie wizualne z realistycznymi szczegółami i kolorami, które jeszcze niedawno uważano za niemożliwe. TCL X955 przekracza granice tradycyjnego doświadczenia telewizyjnego i toruje drogę do prawdziwej kinowej przygody we własnym domu.

Niezależnie od tego, czy oglądasz rozległe krajobrazy i stada egzotycznych zwierząt w dokumencie przyrodniczym, czy zapierający dech w piersiach epicki film akcji, TCL X955 płynnie łączy głęboką czerń, olśniewające refleksy i nieskazitelne, naturalne kolory w urzekający, wizualny gobelin.

Osiąga tę przełomową jasność bez wzrostu temperatury

Firma TCL genialnie zaprojektowała najbardziej zaawansowany chip Mini-LED, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Emituje światło poprzez serię sześciu cienkich jak papier kryształów ustawionych jedno po drugim i precyzyjnie reguluje napięcie, zapewniając wydajną pracę. Telewizor może zwiększyć jasność, utrzymując jednocześnie równą temperaturę.

Nawet jeśli telewizor wykorzystuje wszystkie 5184 lokalne strefy przyciemnienia i szczytową jasność na poziomie 5000 nitów, temperatura pozostaje niezachwiana i pod kontrolą.

Dzięki obsłudze TCL zarówno HDR10+, jak i Dolby Vision, wspaniała jasność szczytowa oznacza, że ​​widzowie powinni przygotować się na oglądanie treści HDR. Gargantuiczny ekran ożywa w kalejdoskopie jaskrawego światła i kolorów, z doskonałymi szczegółami zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach. Olśniewająca biel wyskakuje z ekranu, a atramentowa, ciemna czerń ukazuje oszałamiająco bogaty poziom głębi.

Co więcej, gama kolorów zapewnia ponad miliard naturalnych kolorów, zapewniając realistyczne wrażenia.

Co więcej, ten poziom jasności będzie śmiał się w twarz z każdym konkurencyjnym światłem otoczenia. Innymi słowy, ekran pozostaje piękny nawet przy szeroko rozsuniętych zasłonach i słońcu wpadającym przez okno. Sobotnie poranki lub niedzielne popołudniowe mecze piłkarskie na zawsze ulegną poprawie. Co więcej, oglądanie w zaciemnionym pokoju zapewni najbardziej wciągające wrażenia kina domowego, jakie możesz sobie wyobrazić.

Genialny przełom w technologii Mini-LED

W sumie 98 cali TCLX955 to telewizor, który przenosi nas na wyższy poziom technologii telewizyjnej.

Pomimo osiągnięcia tak niesamowitego poziomu obrazu, X955 jest również energooszczędny i utrzymuje równą temperaturę. W czasach zmian klimatycznych i rosnących rachunków za energię dobrze jest wiedzieć, że TCL uwzględniła te czynniki, prowadząc nas na nowy poziom.

Nie da się uciec od faktu, że ten telewizor wygląda po prostu oszałamiająco zamontowany na ścianie. Oprócz nieskazitelnej jakości obrazu, jest on także ultracienki i pozbawiony ramek. A dzięki obsłudze HDMI 2.1, 144 Hz VRR i doskonałemu systemowi audio 4.2.2, TCL X955 to znacznie więcej niż tylko rewolucyjna technologia Dual 5000.

**Modele mogą się różnić w zależności od rynku. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z lokalnym biurem TCL.

To jest post sponsorowany. Wybór produktów i opinie wyrażone w tym artykule pochodzą od sponsora i nie odzwierciedlają wskazówek redakcyjnych MakeUseOf ani jego personelu.

x