Rób zdjęcia i automatycznie twórz kopie zapasowe w trzech różnych usługach

IFTTT to wyjątkowo pomysłowa usługa, która pozwala łączyć ze sobą usługi sieciowe. Jest to prosta koncepcja, która pozwala tworzyć przepisy na łączenie usług przy użyciu ich otwartych interfejsów API bez konieczności znajomości obsługi interfejsu API. Usługa zawiera aplikacje mobilne na iOS i Androida, ale właśnie uruchomiła nową aplikację, która jest skierowana do czegoś, do czego często używamy naszych telefonów; fotografia. Nowa aplikacja nazywa się Do Camera i dla każdego zrobionego zdjęcia możesz utworzyć kopię zapasową zdjęć lub przesłać je do trzech wybranych usług. Tutaj może pojawić się pytanie, które usługi obsługuje, a krótka odpowiedź brzmi; wiele. Prawie każda usługa, która ma otwarte API, może być używana do tworzenia niestandardowych przepisów.

Uruchom aplikację. Jeśli masz już konto IFTTT, możesz użyć go do zalogowania się. Jeśli nie, konto jest darmowe. Do Camera to aplikacja aparatu, nic poza tym, że każde zrobione zdjęcie może zostać przesłane do dowolnych trzech usług. Mogą to być Dropbox, Facebook, Dysk Google, Twitter lub poczta e-mail. Domyślnie masz skonfigurowany przepis e-mail, który wyśle ​​Ci e-mailem zrobione zdjęcie. Możesz go usunąć i dodać przepisy na inne usługi.

Wykonaj e-mail dotyczący aparatuZrób przepisy na aparat

Dotknij przycisku edycji obok przepisu, aby go edytować i usunąć. Aby dodać nowy przepis, dotknij przycisku kocioł w prawym dolnym rogu, a następnie jednego z dużych przycisków plusa.

Wykonaj Camera_editWykonaj Camera_recipe

Będziesz musiał włączyć odpowiednie kanały dla usług, które chcesz przesyłać lub tworzyć kopie zapasowe, i po zalogowaniu się do odpowiedniego konta usługi i zezwoleniu aplikacji na połączenie się z nim. Gdy miniesz, zrobienie jednego zdjęcia automatycznie wyśle ​​je do trzech usług. Nie będziesz potrzebować aplikacji dla Dropbox, Google Drive itp. Zainstalowanych na swoim urządzeniu, co oznacza, że ​​miejsce na dane jest oszczędzane, jeśli Twoje urządzenie nie ma zbyt wiele do stracenia.

Jeszcze jednym powodem korzystania z Do Camera jest to, że kopie zapasowe są tworzone tylko dla zdjęć, których kopię zapasową chcesz utworzyć. W przeciwieństwie do aplikacji Carousel Dropbox, która przesyła każde zrobione zdjęcie, z tej aplikacji można korzystać tylko wtedy, gdy chcesz utworzyć kopię zapasową zdjęcia. Jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida.

Zainstaluj Do Camera z App Store

Zainstaluj Zrób aparat ze sklepu Google Play