Rozszerzenie Zbyt długie, nie przeczytałem dla przeglądarki Chrome Podsumowuje długie artykuły

W Internecie jest teraz tak dużo treści, że czytanie wszystkich znalezionych w Internecie materiałów staje się dość trudne. Jeśli masz mnóstwo treści do skonsumowania, powiedzmy, artykułów, postów na blogach i wiadomości, raczej skutecznym sposobem byłoby przejrzenie interesującego Cię artykułu, a następnie przejście do następnego. Rozszerzenie TLDR do przeglądarki Google Chrome – sprytne skojarzenie popularnego wyrażenia „Too Long, Didn’t Read”, które zwykle można znaleźć na różnych forach internetowych – pozwala to zrobić, automatycznie tworząc podsumowanie dowolnego artykułu internetowego czytać. TLDR można wykorzystać do szybkiego przeszukiwania postów na blogach, artykułów z wiadomościami i tym podobnych, nie pozostawiając zbyt wiele na temat oryginalnej historii.

TLDR można pobrać z Chrome Web Store, a jego skonfigurowanie i uruchomienie zajmuje tylko kilka minut. Po zainstalowaniu rozszerzenie dodaje kliknięcie ikony Omnibar, co sprawia, że ​​dzieje się magia. Rozszerzenie zapewnia usprawniony sposób uzyskiwania skróconego streszczenia artykułów, które musisz szybko przeczytać. Rozszerzenie jest zasilane przez Liquid Helium i obsługuje wiele języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki i francuski.

Gdy znajdziesz interesujący artykuł, kliknij przycisk Omnibar TLDR, wtyczka potrzebuje kilku sekund na analizę treści. W tym czasie na stronie pojawia się mały pierścień wskazujący, że treść jest przygotowywana dla Ciebie.

Po zakończeniu tego procesu TLDR tworzy cztery różne podsumowane wersje dowolnej strony internetowej. Podsumowanie wykonawcze to ok. 350 słów, a dodatkowe trzy streszczone wersje obejmują około 25%, 50% i 75% oryginalnego artykułu. Możesz łatwo przechodzić między dowolnym podsumowaniem za pomocą przycisków nawigacyjnych po lewej stronie. Możesz również wyświetlić oryginalny artykuł, który nie wycina niczego z materiału źródłowego, a także znaleźć inne podobne treści do tego, który czytasz, klikając przycisk „znajdź więcej podobnych”.

TLDR

TLDR zawiera również kilka ustawień konfiguracyjnych w Opcjach, w których można określić domyślną długość TLDR, która ma być wyświetlana po podsumowaniu artykułu (Podsumowanie, Krótki, Średni i Długi), przełączać obrazy i czy zezwolić na podsumowanie treści w zabezpieczonych witrynach internetowych (Tak, Nie, ostrzegaj).

Opcje TLDR

Zainstaluj TLDR z Chrome Web Store

x