Rozwiąż problem utraty danych po aktualizacji do iOS 13 za pomocą PhoneRescue

Kiedy Apple ogłosiło iOS 13 na WWDC, wielu użytkowników zgłosiło problem z tym związany, szczególnie związany z utratą danych. Aktualizacje oprogramowania oferują wiele nowych funkcji, ale wiążą się z nimi własne problemy. Jeśli więc zaktualizowałeś system do iOS 13 i masz problem z utratą danych, możesz użyć iMobie PhoneRescue oprogramowanie do odzyskiwania utraconych danych. W tej recenzji pokażemy, jak możesz korzystać z tego profesjonalnego oprogramowania do odzyskiwania.

Jak rozwiązać problem utraty danych po aktualizacji do iOS 13

Użyj PhoneRescue, aby rozwiązać problem utraty danych

PhoneRescue to potężne profesjonalne oprogramowanie do odzyskiwania danych iPhone'a, które oferuje odzyskiwanie 31 różnych rodzajów danych, w tym zdjęć, filmów, kontaktów, wiadomości iMessage itp.

Po zainstalowaniu oprogramowania i uruchomieniu go będą dostępne trzy tryby odzyskiwania –

  • Odzyskaj z urządzenia iOS,
  • Odzyskaj z iTunes Backup,
  • Odzyskaj z iCloud.

Istnieje dodatkowa opcja – Narzędzia do naprawy systemu iOS. Możesz go użyć, gdy wystąpi błąd aktualizacji iOS, iPhone utknął na logo Apple, urządzenie nie może się uruchomić lub urządzenie znajduje się w trybie odzyskiwania. To powiedziawszy, porozmawiajmy o tym, jak korzystać z każdego z tych trybów.

Odzyskaj z urządzenia iOS

Jeśli właśnie zaktualizowałeś system iOS 13 i nie możesz znaleźć danych w telefonie, jest to odpowiedni tryb do odzyskania danych. Musisz także upewnić się, że nie wykonałeś żadnych poważniejszych operacji na plikach, w tym usuwania aplikacji, instalowania nowych aplikacji itd.

Uruchom oprogramowanie, a następnie podłącz urządzenie do komputera. Wybierz ten tryb i poczekaj, aż oprogramowanie wykryje twój iPhone. Po wykryciu kliknij przycisk strzałki, aby przejść do następnego kroku.

PhoneRescue

Otworzy się wyskakujące okno, w którym możesz wybrać typ danych, które chcesz odzyskać. Jeśli usunąłeś zdjęcie, odinstalowałeś aplikację lub usunąłeś kontakt, wybierz odpowiednio. Kliknij OK, aby rozpocząć proces skanowania. W zależności od ilości danych w telefonie iPhone i wybranych opcji może to potrwać od kilku minut do kilku godzin. Na wypadek, gdybyś musiał wyjść do pracy, zawsze możesz przerwać.

Powiedzmy, że usunąłeś ostatni dziennik połączeń i musisz zadzwonić do tej osoby. Jest to dobry przypadek użycia, ponieważ jeśli nie masz innego sposobu, aby dowiedzieć się, może pomóc. Po zakończeniu skanowania wynik wyświetli zarówno utracone, jak i istniejące dane, ale możesz przefiltrować, korzystając z opcji „Usunięto tylko listę”.

Odzyskaj usunięte dzienniki połączeń iPhone iOS13

Strona wyników zawiera pole wyszukiwania, którego można użyć do odfiltrowania danych na podstawie tego, co pamiętasz. Jeśli jest zbyt wiele rekordów, ta opcja jest przydatna.

Po znalezieniu tego, co chcesz odzyskać, zaznacz pole wyboru obok wymienionego elementu i kliknij ikonę telefonu w prawym dolnym rogu. Wyśle wszystkie te dane do telefonu i odzyska je. Oprogramowanie oferuje również opcję zapisywania danych na komputerze. Aby to zrobić, możesz kliknąć ikonę komputera.

Odzyskaj z iTunes Backup

iTunes zawsze przechowuje kopię zapasową wszystkich danych na telefonie iPhone. Jeśli zsynchronizowałeś się przynajmniej raz, możesz przywrócić wszystkie dane. iTunes może zostać użyty do powrotu do tego samego stanu roboczego, gdybyś musiał zresetować iPhone'a. Jednak w przypadku usunięcia niektórych plików itp. Dane te nie zostaną przywrócone do telefonu. W tym scenariuszu plik zostanie również usunięty z kopii zapasowej.

Z drugiej strony PhoenResuce może pobrać plik lub dane z kopii zapasowej iTunes. Może porównać dane w iTunes i telefonie iPhone, dowiedzieć się, czego brakuje w telefonie i przywrócić te dane.

Porównaj dane kopii zapasowej telefonu i iTunes

Tej metody należy użyć, jeśli chcesz odzyskać dane osobowe, dane multimedialne i dane aplikacji. Po podłączeniu urządzenia i wybraniu tej opcji, a następnie skanowaniu, oprogramowanie wyświetli wszystkie kopie zapasowe dostępne w iTunes. Wybierz jedną z kopii zapasowych i masz dwie opcje. Pierwsza opcja skanuje wszystkie dane i wyświetla taką, jaka jest, a druga opcja porównuje i mówi, czego brakuje w telefonie.

Zaznacz pole wyboru obok elementu, który chcesz odzyskać, a następnie zsynchronizuj z telefonem. Możesz również pobrać usunięty element na komputer, jeśli to działa.

Odzyskaj z iTunes iOS 13

Podobnie jak w przypadku pierwszej metody, możesz wybrać typ danych do skanowania w kopii zapasowej i wyszukiwania według nazwy.

Jeśli kopia zapasowa iTunes jest chroniona hasłem, oprogramowanie oferuje rozwiązanie umożliwiające złamanie hasła. Jest jednak ograniczony. Obecnie PhoneRescue obsługuje cztery typy haseł, w tym wielkie litery, małe litery, cyfry i znaki specjalne. Jeśli zapomnisz swojego oryginalnego hasła, wybierz więcej typów, takich jak Liczby + Litery lub Liczby + Znaki Specjalne.

Odzyskaj z iCloud.

iCloud Backup Odzyskaj dane

Trzecią opcją jest zajrzenie do iCloud. Korzystanie z iTunes może być nieco ryzykowne. Jeśli rozpocznie synchronizację zaraz po podłączeniu, wszystko zostanie utracone. Właśnie tam pojawia się iCloud. Oprogramowanie może połączyć się z kontem iCloud, a następnie pobrać kopię zapasową. Pamiętaj jednak o wyłączeniu weryfikacji dwuetapowej, ponieważ Apple ogranicza ten typ logowania w przypadku użycia narzędzia innej firmy.

W iCloud oprogramowanie do odzyskiwania wykryje wszystkie kontakty, notatki, filmy itp. Zsynchronizowane z iCloud. Będzie także oferować więcej rodzajów danych, które można odzyskać. Dokonaj odpowiedniego wyboru. Po zakończeniu pobierania kliknij przycisk Dalej, a wyświetli się podobny ekran, jak widzieliśmy w sekcji iTunes.

Możesz wybrać opcję „Tylko skanowanie kopii zapasowej” lub „Porównaj”. Opublikuj to; możesz dowiedzieć się o wszystkich usuniętych danych z iPhone'a oraz pobierać lub odzyskiwać pliki.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonałe oprogramowanie, które pomaga odzyskać utracone dane. Możesz pobrać bezpłatną wersję próbną PhoneRescue, klikając ten link.

Uwaga: Czy zaktualizowałeś system do iOS 13? Daj nam znać, biorąc udział w ankiecie tutaj.