Rzeczywistość rozszerzona (AR): trendy, struktury i narzędzia

Rozszerzona Rzeczywistość to technologia, która zmieni sposób, w jaki żyjemy, komunikujemy się, uczymy i pracujemy.

Co to jest rzeczywistość rozszerzona?

W przeciwieństwie do VR (Virtual Reality), która pozwala zanurzyć się w wirtualnym środowisku, AR polega na ulepszaniu obecnej rzeczywistości za pomocą technologii.

Rozszerzona Rzeczywistość (AR) nie utrudnia Twojej wizji. Dodaje do tego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o najnowszych trendach i narzędziach AR.

To jest rzeczywistość wirtualna (VR):

Niezręczna, niewygodna, oślepiająca i przez większość czasu po prostu forma cyfrowej rozrywki.

Dla zwykłego człowieka służyło to wyłącznie rozrywce. Uwzględnij koszt przyzwoitego zestawu VR, a będziesz mieć pod ręką nieistotny luksus.

To jest Augmented Reality, wzbogacając Twoją wizję o cyfrowe nakładki.

Prostszą formę AR można zobaczyć w słynnej grze Pokemon GO. Maleńka nakładka Pikachu na Twoje otoczenie.

Te podstawowe nakładki potrzebują tylko smartfona z obsługą AR.

Ale nie tylko gry; marki korzystają również z aplikacji AR, aby zapewnić użytkownikom wrażenia na wyższym poziomie. Zobacz, jak marka mebli IKEA – wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość:

Aby uzyskać lepsze projekcje, potrzebujesz dedykowanego zestawu słuchawkowego rzeczywistości rozszerzonej, takiego jak Microsoft HoloLens.

Niektórzy nazywają Microsoft HoloLens urządzeniem rzeczywistości mieszanej (MR), co z pewnością jest. Ale termin Mixed Reality powstał z połączenia dwóch światów – rzeczywistego i cyfrowego. Tak więc Mixed Reality to nic innego jak zaawansowana forma AR – rozważ to Augmented Reality 2.0.

Obecnie rozszerzona rzeczywistość jest wylęgarnią innowacji. Przyjrzyjmy się niektórym z głównych trendów AR, marka po marce.

Google Cloud ma nawiązał współpracę z Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Celem jest dopracowanie procesu zakupu. AR jest wdrażany, aby pomóc konsumentom w podjęciu decyzji o zakupie. Spójrz:

Kredyty obrazkowe: Google Cloud

Dzięki temu możesz oglądać samochód w 3D za pomocą smartfona na drodze. Nie tylko to, daje realistyczne spojrzenie do wnętrza kabiny.

Nadrabiając zaległości w AR, Amazon otworzył Salon! Tak, dobrze to przeczytałeś. Salon Amazon, w Londynie, jest jak zwykły salon, ale korzysta z Augmented Reality. Wejdź do tego salonu i możesz wirtualnie wypróbować różne kolory włosów za pomocą AR, zanim w końcu wybierzesz swój ulubiony w rzeczywistości.

Nie tylko to, Amazon nawiązał również współpracę z BRIO XR. Celem jest uczynienie produktów interaktywnymi i trójwymiarowymi dla klienta. Wreszcie, mają na celu zwiększenie zaufania kupujących i zminimalizowanie zwrotów.

Prowadząc AR w dobrym stylu, Facebook wprowadził na rynek inteligentne okulary pierwszej generacji z Ray-Banem. Te okulary mogą robić zdjęcia i filmy. Mają też wbudowany mikrofon i głośniki; można ich używać również do dzwonienia. Możesz Zdobądź je w cenie 299 USD za sztukę.

Trzymając swoich fanów na palcach, Apple utrzymuje w tajemnicy rozwój rozszerzonej rzeczywistości (AR, VR i MR). Podobno ma się rozpocząć Okulary jabłkowe w niedalekiej przyszłości.

Przejdźmy do następnej sekcji, aby przejrzeć niektóre z gorących narzędzi AR/MR.

Siatka Microsoft

Najnowszym opracowaniem Mixed Reality firmy Microsoft jest Siatka.

Microsoft twierdzi, że możesz używać smartfona, zestawów VR, komputerów PC, aby uczestniczyć w Mesh. Ale to HoloLens zapewnia maksymalną kreatywność w siatce.

Mesh łączy ludzi z różnych lokalizacji geograficznych. Dzięki urządzeniom z technologią Mesh łączy je w holograficzny świat.

Daje to zupełnie nowy wymiar współpracy zdalnej.

Google AR

Choć nie tak duży jak Microsoft, Google wdrożył AR w wyszukiwarce, Mapach i Obiektywach.

Więc możesz wyszukiwać w Google niektóre wyniki (w tym przypadku jeż) i wizualizuj to w 3D. Podobnie Mapy Google mają podgląd na żywo w ograniczonych lokalizacjach, który wyświetla ważne informacje w prawdziwym świecie. Obecnie Google jest stale jeżdżąc dookoła światadodając widok ulicy na żywo dla większej liczby lokalizacji.

Poza tym Google ma Obiektyw, który pomaga w korzystaniu z wyszukiwarki bezpośrednio z aparatu. Można to również wykorzystać do skanowania i tłumaczenia tekstu z obrazów.

Warto zauważyć, że Twój telefon powinien obsługiwać ARCore (Android) lub ARKit (iOS), aby umożliwić korzystanie z treści AR. Sprawdź listę obsługiwanych urządzeń tutaj.

CoSpaces Edu

CoSpace wykorzystuje AR/VR, aby nauczanie było fascynujące i żywe. Możesz go wdrożyć, aby tworzyć w 3D i natychmiast wdrożyć dla uczniów, aby edukować i bawić.

Na przykład obejrzyj tę wirtualną wystawę stworzoną za pomocą narzędzi CoSpaces:

Podobnie nauczyciele mogą tworzyć interaktywne historie i przeprowadzać eksperymenty w wirtualnym świecie.

Mają darmowy plan, aby wypróbować go bez ryzyka.

Fektar

Podobne do CoSpaces, Fektar udostępnia zestawy narzędzi do łatwego tworzenia treści wirtualnych. Może być używany do tworzenia prezentacji, lekcji, przestrzeni 3D itp. Ale w przeciwieństwie do poprzedniej platformy, Fectar ma znacznie więcej na radarze.

Fectar ma dedykowaną sekcję, aby zademonstrować różne przypadki użycia swoich narzędzi. Poza branżami wymienionymi na powyższym obrazku obejmuje nieruchomości, marketing itp.

Vuforia

Vuforia przez PTC koncentruje się na podstawowej branży. Chętnie wykorzystują AR z korzyścią dla pracowników pierwszej linii, sprzedaży i produkcji.

Mają różne studia przypadków, w tym niektóre wielkie nazwiska, takie jak Volvo, Toyota, które wykorzystały doświadczenie Vuforia w zakresie AR na swoją korzyść.

Wiki

Wiki oferuje Augmented Reality jako swój główny i jedyny produkt. Specjalizują się w tworzeniu aplikacji AR. Mają nieskończoną bibliotekę aplikacji, aby pokazać swoją wartość w sferze rozszerzonej rzeczywistości.

Wikitude ma zarówno jednorazowe, jak i subskrypcyjne plany, które obejmują wszystkich. Dodatkowo umożliwiają 45-dniowy bezpłatny okres próbny, aby poznać ich możliwości AR.

Jedność AR

Technologie jedności mieć MARS (Mixed and Augmented Reality Studio), aby pomóc programistom, twórcom i gawędziarzom. Możesz go używać do tworzenia interaktywnych i inteligentnych aplikacji AR.

Unity zapewnia, że ​​aplikacje opracowane przy użyciu MARS będą reagowały na przestrzeń fizyczną i kontekstowe.

Mają też platformę programistyczną, fundację AR. Możesz go używać do tworzenia aplikacji AR na wiele platform (Android, iOS, Wearables itp.) za jednym razem.

Amazonka sumeryjski

sumeryjski to narzędzie Amazon Web Services (AWS) do tworzenia aplikacji AR i VR opartych na przeglądarce internetowej.

Sumerian ma dla Ciebie gotowe szablony. Możesz ich używać do tworzenia podstawowych scen i akcji za pomocą interfejsu użytkownika typu „przeciągnij i upuść”. Do bardziej złożonych interakcji można wykorzystać bibliotekę skryptowych interfejsów API.

Aplikacje zbudowane w języku sumeryjskim mogą być dostarczane na systemy iOS i Android bez konieczności posiadania aplikacji natywnej.

Aby korzystać z sumeryjskiego, potrzebujesz subskrypcji AWS i na szczęście istnieje bezpłatny poziom. Bezpłatny abonament działa przez 12 miesięcy. Jednak w wersji próbnej możesz publikować tylko treści ograniczone do 50 MB pamięci, co według AWS odpowiada 100 odsłonom miesięcznie.

Płatne plany są naliczane na podstawie używanej pamięci w chmurze i wyświetleń otrzymanych podczas produkcji i edycji.

ZapWorks przez Zappar

Podobny do Wikitude, ZapWorks posiada obszerne portfolio pokazujące jego sprawność. Obejrzyj ten film autorstwa Zappar pokazujący niektóre z jego przypadków użycia:

Istnieje wiele narzędzi do tworzenia, uczenia się i trenowania w AR.

Do tworzenia mają ZapWorks Studio, ZapWorks Designer i kilka uniwersalnych zestawów AR SDK do programowania w różnych środowiskach.

ZapWorks Studio to w pełni rozwinięte, niestandardowe narzędzie programistyczne AR. Natomiast ZapWorks Designer to narzędzie typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwia szybkie tworzenie aplikacji AR.

ZapWorks ma plan hobbystyczny, który można swobodnie tworzyć bez żadnego komercyjnego wykorzystania.

Ostatnie słowa 👨‍🏫

Rzeczywistość rozszerzona (zwłaszcza AR) ma kluczowe zastosowania dla każdej branży. Mają już niezliczone przypadki użycia i historie sukcesu. I będzie się tylko rozwijał pod względem jakości i zasięgu.

Powinieneś wypróbować niektóre z wyżej wymienionych platform, ponieważ większość z nich jest wolna od ryzyka i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. I całkiem prawdopodobne, że dodasz do referencji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć aplikacje AR, sprawdź to genialny kurs online.