Samodzielne aplikacje do obsługi dokumentów i arkuszy Google są teraz dostępne w Sklepie Play


Dysk Google przez długi czas istniał jako jedna aplikacja do zarządzania wszystkimi plikami zapisanymi na Dysku Google. Firma Google uruchomiła samodzielne aplikacje Dokumenty Google i Arkusze Google w Sklepie Play, więc jeśli chcesz otworzyć dokument lub arkusz kalkulacyjny, możesz otworzyć je bezpośrednio z odpowiednich aplikacji. Dedykowane aplikacje pokażą obsługiwane przez nie pliki, usuwając wszystkie inne typy i oszczędzając kłopotów z przeszukiwaniem ich w celu uzyskania dostępu do własnych plików. Podobnie jak w aplikacji Dysk Google, możesz otworzyć dokument lub arkusz i edytować go. Podobnie możesz użyć odpowiednich aplikacji do tworzenia nowych dokumentów lub arkuszy kalkulacyjnych. Aplikacje nie oferują żadnych nowych funkcji; Potraktuj je jako sposób na to, aby Twoje dokumenty i arkusze zawsze były filtrowane i czekały na Ciebie, kiedy je uruchomisz.

Dokumenty Google

Uruchom aplikację, a zobaczysz, że wszystko jest bardzo znajome. Twoje dokumenty są wymienione i uporządkowane według daty. Możesz wyszukać dokument, utworzyć nowy folder i przenieść do niego dokumenty, dodać nowy dokument, dotykając przycisku plusa na pasku akcji i zmienić widok listy dokumentów na widok siatki, który daje mały podgląd miniatur wszystkich dokumentów.

Sama przeglądarka dokumentów umożliwia edycję tekstu w dokumencie. Masz do dyspozycji wszystkie narzędzia do edycji obsługiwane przez Dysk Google, a nowe dokumenty można tworzyć, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem.

dokumenty google dokumenty

Arkusze Google

Arkusze Google wyglądają mniej więcej jak Dysk Google, z tą różnicą, że zawierają tylko listę arkuszy kalkulacyjnych na Twoim dysku. Podobnie jak w przypadku Dokumentów Google, możesz wyświetlać swoje arkusze w widoku siatki z miniaturowym podglądem każdego pliku. Stuknij arkusz, aby go otworzyć, i stuknij komórkę, aby edytować zawarte w niej dane. Masz te same narzędzia do edycji, które są dostępne w aplikacji Dysk Google. Możesz utworzyć nowy arkusz, gdy jesteś offline. Pliki można udostępniać z poziomu aplikacji.

pościel plik arkusza

Jak wspomniano wcześniej, aplikacje nie oferują nowej funkcji. Skracają proces wyszukiwania i filtrowania plików. Ma to sens, ponieważ użytkownicy częściej uzyskują dostęp do arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów niż jakikolwiek inny typ plików. Wkrótce pojawi się specjalna aplikacja do slajdów.

Pobierz Dokumenty Google ze sklepu Google Play

Pobierz Arkusze Google ze sklepu Google Play