Ściągawka dla aplikacji do edycji wideo na telefon z Androidem

W zeszłym tygodniu napisaliśmy mały przewodnik po aplikacjach do edycji wideo na iPhone’a, który pozwolił Ci wykonywać podstawowe funkcje edycji wideo za darmo i bez dodawania znaków wodnych do końcowego wyniku. Celem postu było pomóc czytelnikom znaleźć aplikację, która ma jedyną funkcję edycji wideo, której szukali, i która nic nie kosztuje. Ten post obejmuje te same funkcje w aplikacjach dla użytkowników Androida. Aplikacje są bezpłatne, ale prawie wszystkie z nich zawierają reklamy, które różnią się tym, jak denerwujące i natrętne są. Niektóre aplikacje mogą obniżyć jakość końcowego filmu, ale żadna aplikacja nie reklamuje znaku wodnego.

Wymagania: urządzenie z Androidem, na którym działa co najmniej KitKat

Status roota: nie ma znaczenia

Wszystkie aplikacje zostały przetestowane na Nexusie 5 z systemem Android 5.1. Urządzenie nie zostało zrootowane.

Aplikacje przedstawione w tym przewodniku:

Przycinanie długości filmu

Przycinanie wideo jest jedną z łatwiejszych funkcji dostępnych w bezpłatnych aplikacjach do edycji wideo, ale większość z nich przycina oryginalny klip zamiast tworzyć kopię przyciętej części. VidTrim jest wyjątkiem w tym przypadku. Aplikacja może być czymś w rodzaju miny lądowej wypełnionej reklamami, ale wykonuje swoje zadanie. Co więcej, nie musisz rezygnować z jakości wideo.

Wybierz wideo, które chcesz przyciąć, przeciągnij dwa pokrętła po obu stronach paska wyszukiwania, aby wyciąć klip i dotknij przycisku nożyczek na górnym pasku. Wybierz, czy chcesz przyciąć oryginalny klip, czy chcesz zapisać przyciętą część jako osobny film.

vidtrimvidtrim_copy

Połącz dwa klipy

KlipMix ładnie załatwia sprawę. Wybierz klipy, które chcesz scalić. Jeśli chcesz, możesz skrócić czas trwania filmu, a także dodać do niego muzykę. Przeciągnij i upuść klipy, aby zmienić ich kolejność, a kiedy skończysz, dotknij przycisku zapisywania w prawym górnym rogu.

KlipMixKlipMix_merge

Dodaj lub usuń dźwięk

Zaskakujące jest, jak trudno było znaleźć odpowiednią aplikację, która mogłaby wyciszyć dźwięk wideo. Nie dostaliśmy dokładnie takiej funkcjonalności, jakiej chcieliśmy, dlatego musieliśmy trochę improwizować. Aplikacja na tę okazję to AndroVid. Pozwala dodawać muzykę z urządzenia. Wybierz film, do którego chcesz dodać muzykę, i dotknij przycisku „Dodaj muzykę” u góry. Wyszukaj dźwięk, którego chcesz użyć, a następnie zrównoważyć głośność klipu muzycznego i oryginalny dźwięk wideo. Aby całkowicie wyciszyć wideo, zmniejsz oryginalną głośność i głośność klipu muzycznego do zera. Aby wyciszyć dźwięk, musisz wybrać plik muzyczny. Po prostu nie ma innego wyjścia.

AndroVidandrovid_music_mute

Dodaj tekst na wideo

Inną trudną do znalezienia funkcją była możliwość dodawania tekstu do filmu, ale znaleźliśmy aplikację, która robi to bardzo dobrze; VideoShow. Wybierz swój film i dotknij odtwarzacza, aby zobaczyć przyciski u góry. Przycisk Napisy umożliwia dodawanie tekstu. Możesz wybrać kolor, położenie i czas, przez jaki tekst pozostanie na ekranie.

VideoShow_subtitleVideoShow_text

Znasz świetną aplikację do edycji wideo, która robi coś naprawdę dobrze i za darmo? Dajcie nam znać w komentarzach.