Sieci komórkowe 5G i spiski rządowe

5G Sieci komórkowe są już w drodze, ale wprowadzenie na rynek jest utrudnione przez spiski rządowe. Jeśli zastanawiasz się, czy te twierdzenia mają jakąkolwiek prawdę, trzymaj się. Omówimy ten temat dogłębnie w dzisiejszym artykule, a także pokażemy, jak zapewnić prywatność w Internecie za pomocą VPN.

Spisek rządowy 5G 1

Piąta generacja technologii bezprzewodowej telefonii komórkowej, zwykle w skrócie 5G, jeszcze nie została wdrożona, ale budzi już kontrowersje. Niezweryfikowane raporty twierdzą, że rząd USA kierowany przez administrację Trumpa planuje znacjonalizować 5G, wykorzystując go zarówno do monitorowania społeczeństwa USA, jak i uzyskania pełnej kontroli nad neutralnością sieci. Krążyły nawet plotki, że Google ma udział w tym spisku, co powoduje, że wielu obawia się wprowadzenia 5G zamiast oczekiwać jego pojawienia się.

Czy te twierdzenia są prawdziwe? Poniżej przyjrzymy się roli, jaką 5G ma odgrywać w infrastrukturze bezprzewodowej Stanów Zjednoczonych, wraz z szybką analizą informacji przedstawionych na temat spisku rządowego 5G.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Od 2G do 5G

Każdy, kto używał telefonu komórkowego, zna „Gs”. Te sygnały radiowe są wykorzystywane do dostarczania bezprzewodowych danych komórkowych z wież instalacyjnych do smartfona w dłoni. Im wyższy numer generacji, tym lepszy sygnał i większe prędkości. Zawsze dobrze jest widzieć pocieszające „4G” u góry ekranu.

Skok z 4G do 5G oznacza jedną z największych zmian w dostępności danych telefonów komórkowych w historii USA. Może nie tylko pomóc w zapewnieniu lepszych połączeń z obszarami wiejskimi, ale także umożliwia szybsze prędkości w aplikacjach wymagających dużej ilości danych na obszarach miejskich. Poniżej przyglądamy się Gs, aby zobaczyć, dlaczego piąta generacja jest tak wielkim wydarzeniem.

Sieci 2G

Po raz pierwszy wydany na początku lat 90. XX wieku i wciąż w użyciu na całym świecie. 2G wprowadził szyfrowanie cyfrowe do komunikacji bezprzewodowej i umożliwił wzrost popularności telefonów komórkowych. Jakość połączeń znacznie się poprawiła, ale prędkości były stosunkowo niskie, głównie z powodu braku technologii smartfonów.

Większość wież w USA, które nadają sygnały 2G, są właśnie zamykane, aby można je było konwertować na nowsze, ulepszone sygnały. Szacuje się, że do 2020 r. w USA nie pozostaną żadne sygnały 2G

Dane 3G

Trzecia generacja bezprzewodowych danych mobilnych pojawiła się około dziesięć lat po 2G. 3G jest oparty na tych samych standardach, co 2G, ale oferuje szybszy dostęp, umożliwiając płynne przesyłanie VoIP i płynne przesyłanie wideo przez połączenie danych. 3G jest nadal szeroko stosowany w USA, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Prawdopodobnie pozostanie podstawowym połączeniem na całym świecie przez wiele dziesięcioleci.

Połączenia 4G

Dane 4G wprowadzono pod koniec 2009 roku. Przyniosły one najlepsze prędkości, jakie kiedykolwiek widziały telefony komórkowe, dzięki czemu gry online, telewizja 3D i mobilne wideokonferencje są możliwe i zaskakująco niezawodne. Jednak wzrost dostępności smartfonów natychmiast obciąża połączenia 4G, ponieważ aplikacje zużywały więcej danych, niż się spodziewano.

4G jest obecnie standardem szybkich połączeń na całym świecie. Większość operatorów w USA polega na bezprzewodowym dostępie do danych na obszarach miejskich, szczególnie w gęsto zaludnionych stanach wzdłuż wybrzeży.

Wersja 5G

Ponieważ 4G ma prawie dekadę, ludzie z niecierpliwością oczekują wydania 5G, która ma oznaczać ogromny wzrost prędkości i niezawodności. Strumienie wideo mają wyższą rozdzielczość niż w 2009 r., Podobnie jak rozmiary aplikacji i ogólne wykorzystanie danych do połączeń. 4G po prostu nie nadąża za popytem.

Bezprzewodowa transmisja danych w USA jest nieco załamana dzięki starzejącej się infrastrukturze, ale nadzieja, że ​​do 2020 r. Wprowadzi 5G, może zapewnić bardziej niezawodne połączenie z większą liczbą miast w całym kraju. Ponieważ aplikacje są coraz więcej megabajtów, aktualizacja może nie nadejść wkrótce.

Obawy o neutralność sieci 5G

Rządowy spisek 5G 2 - wieża 5G

Uchylenie w grudniu 2017 r. Neutralności sieci w USA spowodowało, że opinia publiczna obudziła się i doceniła swoje wolności online. Szybkie łącza internetowe, wielopoziomowe pakiety dostępu i zwiększony nadzór są możliwe bez obowiązujących przepisów dotyczących neutralności sieci. Wpływa to najbardziej na dostawców usług internetowych i połączenia z siecią domową, ale dotyczy to również transmisji danych w telefonach komórkowych

Jeśli pogłoski są prawdziwe, 5G może reprezentować największy wysiłek rządu, aby przejąć kontrolę nad internetem w USA. Nadzór może być domyślny dla połączeń 5G, dzięki czemu każde połączenie i każde pobranie podlega kontroli rządu.

Wyciekła notatka

Większość obaw związanych z bezpieczeństwem 5G wynika wyciekła talia i notatka PowerPoint który rzekomo pochodzi od starszego członka Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wskazuje, że doradcy Trumpa przynajmniej spojrzeli na propozycję nacjonalizacji sieci 5G w USA, przejmując kontrolę nad infrastrukturą i wynajmując swoje usługi ISP i operatorom komórkowym. Propozycja sugerowała, że ​​był to część planu wzmocnienia cyberobrony kraju, chociaż nie podano szczegółowych szczegółów.

Notatka ma aż 30 stron. Większość treści koncentruje się na porównaniu chińskiej infrastruktury bezprzewodowej ze Stanami Zjednoczonymi. Jak wie każdy zwolennik prywatności, Chiny słyną ze ścisłej kontroli tego, co obywatele mogą i nie mogą uzyskać dostępu. Wielka zapora ogniowa Chin blokuje wszelkie treści uznane przez rząd za nieodpowiednie. W praktyce oznacza to brak Google, Wikipedii, Facebooka i brak wiarygodnych zagranicznych serwisów informacyjnych.

POWIĄZANE CZYTANIE: Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron internetowych w Chinach

Backdoors i nadzór

Posiadanie rządowej sieci 5G jest dla niektórych wystarczająco przerażającą perspektywą. To, co naprawdę sprawia, że ​​ludzie załamują ręce, to możliwość obsługiwanych przez rząd tylnych drzwi wbudowanych w każde połączenie 5G. Zasadniczo, jeśli twój telefon łączy się z wieżą nadającą 5G, rząd może teoretycznie monitorować twoje pobrania, słuchać rozmów, a nawet wysysać dane e-mail bez twojej wiedzy lub zgody.

Oczywiście legalność backdoorów 5G jest natychmiast kwestionowana. Łatwo byłoby rządowi przeprowadzić te tajne działania inwigilacyjne, gdyby kontrolowali sieć 5G. Odkryte luki w zabezpieczeniach można również wyjaśnić jako działania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego mające na celu łapanie terrorystów i piratów z treściami cyfrowymi.

Jest to śliskie nachylenie, jeśli rząd przejmie kontrolę nad siecią ogólnokrajową. Bardzo niewiele osób może powstrzymać ich od przekroczenia granic i przekształcenia połączeń telefonów komórkowych w narzędzia pełnego nadzoru.

Połączenie Google

Domniemany związek Google ze spiskiem 5G sprowadza się do rozmowy, która miała miejsce między byłym egzekutorem Google Ericem Schmidtem a personelem Białego Domu. W jednym raporcie twierdzono, że Schmidt omawiał 5G podczas wizyty w Białym Domu w 2017 r. Nie przedstawiono żadnych twardych dowodów na poparcie tego twierdzenia, tylko odniesienia do innych luźnych powiązań Google i Schmidt z rządem.

Jeśli rozmowa Schmidta jest prawdziwa, gigant wyszukiwania może powiązać swoją usługę Google Assistant z wysiłkami rządu w zakresie bezpieczeństwa, czyniąc każde polecenie głosowe częścią nadzoru. Przechowywane dane mogą być nawet udostępniane między rządem a Google, umożliwiając pełny dostęp do historii wyszukiwania, poczty e-mail i innych.

Prawda kontra spiski

Rządowy spisek 5G 3 - Prawda kontra kłamstwa

Robi się dużo hałasu na temat rzekomego „głębokiego stanu” inwigilacji i „prawicowych spisk” związanych z planem przejęcia 5G. Czy te plotki mają jednak jakiś wpływ? W końcu im bardziej zaległe roszczenie, tym bardziej zaległe muszą być dowody.

Wyciekły dokumenty

Oceniając każde zaskakujące twierdzenie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozważenie jego źródła. W tym przypadku źródłem jest wyciekła talia i notatka PowerPoint, obie pochodzą z tej samej strony. Serwis informacyjny nie rości sobie żadnych praw do tego, skąd pochodzą dokumenty, tylko że je uzyskał, przeczytał i zeskanował, aby wyświetlić online.

Sama strona była znana z tego, że w przeszłości rozpowszechniała historie przyciągające kliknięcia, szczególnie te, które koncentrują się na prawicowych spiskach i planach przejęcia rządu. Oznacza to, że wszelkie ich roszczenia należy przyjmować z dozą sceptycyzmu.

Jedna notatka, jeden szept

Następnie patrzymy na sam materiał źródłowy. W wyciekach znajduje się około 30 stron dokumentów, z których większość omawia kontrolę Chin nad ich przestrzenią internetową i sposób, w jaki USA powinny podążać za nimi.

W dostarczonych skanach dokumentów nic nie dowodzi, że są one wiarygodnym źródłem. Łatwo jest sfabrykować takie treści, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter strony źródłowej i jakość wykonanych skanów. Z drugiej strony, nic nie wyróżnia się jako oczywiście fałszywe. Dokumenty są co najmniej wątpliwe, co stanowi słabą podstawę dla wszelkiego rodzaju dowodów.

Hype i Hearay

Pozostałe dowody przedstawione na korzyść planu przejęcia 5G są poszlakowe. Wiadomości informowały o połączeniach między Google a Białym Domem, publiczne przemówienia zostały wyjęte z kontekstu i zmienione, aby pasowały do ​​narracji spiskowej. Aby połączyć to zdjęcie 5G, trzeba ręcznie narysować wiele kropek. To bardzo dramatyczna i dobrze opowiedziana historia, ale kiedy badasz szczegóły, szybko zdajesz sobie sprawę, że nie ma wystarczającej ilości prawdy, aby dokonać rozsądnego osądu.

Prywatność w Internecie jest nadal poważnym problemem

To, że spisek o przejęciu sieci 5G prawdopodobnie nie jest prawdą, nie oznacza, że ​​jesteś w 100% bezpieczny w Internecie. Wciąż istnieje wiele zagrożeń dla Twojej prywatności, od prób gromadzenia danych przez dostawców usług internetowych po hakerów w publicznej sieci Wi-Fi. Twoje dane mogą być zagrożone, gdy najmniej się ich spodziewasz!

Na szczęście utrzymanie bezpieczeństwa jest tak proste, jak uruchomienie niezawodnej sieci VPN. Sieci VPN szyfrują każdy pakiet informacji, zanim opuści ono twoje urządzenie, wysyłając je prywatnym tunelem do Internetu, którego nikt nie może zobaczyć. Wybraliśmy jedne z najlepszych usług wirtualnej sieci prywatnej poniżej, aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo w Internecie bez względu na wszystko.

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest jedną z najszybszych i najłatwiejszych w użyciu sieci VPN na rynku. Każda subskrypcja ma solidne 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych, zasadę zerowego rejestrowania ruchu, żądań DNS i adresów IP, a także ochronę przed wyciekiem DNS i funkcje automatycznego wyłączania zabójstw. Wszystko wiąże się z niestandardowymi aplikacjami ExpressVPN dla systemów Windows, Mac, Linux, iOS i Android, umożliwiając zalogowanie się i połączenie z szybkim i bezpiecznym serwerem w ciągu kilku sekund. Mówiąc o serwerach, istnieje ponad 3000 zlokalizowanych w 94 krajach na całym świecie, idealnych do omijania geobloków i cenzury.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Super szybkie, niezawodne połączenie
 • Bezpieczne szyfrowanie i protokoły VPN
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN zapewnia jedną z największych sieci w branży. Ponad 5100 serwerów w 59 różnych krajach oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć dostęp do szybkiego połączenia w dowolnym miejscu na świecie. Możesz także skorzystać z wyjątkowych funkcji, takich jak podwójne szyfrowanie, ochrona przed DDoS i cebulowanie przez VPN, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES i niewiarygodnie dokładnej zasadzie zerowego logowania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • Tor przez VPN, podwójne VPN
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

CyberGhost oferuje niesamowitą gamę funkcji prywatności i bezpieczeństwa online zaprojektowanych tak, abyś był niewidoczny za wszelką cenę. Zaczyna się od solidnego 256-bitowego szyfrowania AES, przemysłowego standardu dla niezniszczalnej kryptografii. Polityka zerowego logowania zapewnia, że ​​Twój ruch, znaczniki czasu i adres IP nigdy nie są przechowywane długoterminowo, a zarówno ochrona przed wyciekiem DNS, jak i automatyczny przełącznik zabijania blokują twoją tożsamość, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Martwisz się, że rząd filtruje Twój Internet? Wystarczy połączyć się z jednym z ponad 5600 serwerów w 90 krajach na całym świecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • Brak zasad logów
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Nie można odblokować innych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. IPVanish

IPVanish to świetny sposób na zabezpieczenie danych bez utraty prędkości. VPN oferuje niezwykłe połączenie funkcji, w tym sieć ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach, ochronę przed wyciekiem DNS, automatyczny przełącznik zabijania i 256-bitowe szyfrowanie AES na wszystkich danych. Polityka zerowego rejestrowania ruchu zapewnia, że ​​informacje nigdy nie są przechowywane, co zapobiega wpadnięciu w niepowołane ręce.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. VyprVPN

VyprVPN ułatwia zachowanie bezpieczeństwa w Internecie dzięki wielu niezwykle silnym funkcjom bezpieczeństwa. Zaczyna się od solidnego 256-bitowego szyfrowania AES, automatycznego przełącznika zabijania, ochrony przed wyciekiem DNS oraz polityki zerowego logowania do żądań ruchu i DNS. Ponadto będziesz mieć dostęp do wyjątkowej technologii Chameleon firmy VyprVPN, protokołu, który dodaje dodatkową warstwę szyfrowania do danych, aby zapobiec głębokiej inspekcji pakietów. Jeśli chcesz za wszelką cenę ukryć się, VyprVPN jest najlepszym rozwiązaniem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Wniosek

Zarządzana przez rząd sieć 5G może stanowić koniec prywatności użytkowników telefonów komórkowych w USA. Duże prędkości i lepsza łączność są świetne, ale czy warto poświęcić swoje dane osobowe? Korzystanie z VPN może pomóc Ci zachować bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i poza nim. Podejmij wszelkie środki ostrożności, aby zablokować swoje dane, i możesz cieszyć się prywatnością nawet w najbardziej ekstremalnych okolicznościach.