Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 może uruchamiać dwa typy aplikacji; desktop, czyli aplikacje Win32 i UWP, czyli aplikacje Universal Windows Platforms. Wiele popularnych aplikacji ma oba typy dostępnych wersji. Na przykład Minecraft ma wersję aplikacji komputerowej opartej na Javie i jest również dostępny jako aplikacja UWP w Microsoft Store. Dzieje się tak w przypadku wielu popularnych aplikacji i stało się tak ze Skype. Użytkownicy systemu Windows 10 mają możliwość korzystania z aplikacji komputerowej Skype lub aplikacji UWP, która jest instalowana domyślnie. Jeśli jednak próbujesz pobrać aplikację Skype na komputer, zauważysz, że firma Microsoft usunęła ją ze strony pobierania. Dlatego.

Sprawdź -   Jak wyłączyć animacje w systemie Windows 10

Aplikacja Skype na komputer

Firma Microsoft ściągnęła aplikację Skype na komputer z oficjalnej strony pobierania, ponieważ odkryto, że aplikacja deskop ma lukę w zabezpieczeniach. Wada polega na tym, jak aplikacja szuka i instaluje aktualizacje. Opiera się na pliku DLL, który jest przechowywany w folderze Temp bieżącego użytkownika. Ponieważ ten plik znajduje się w folderze użytkownika, każdy z dostępem na poziomie użytkownika może odczytywać i zapisywać w nim pliki.

Microsoft, wiedząc o problemie, ściągnął instalator z oficjalnej strony pobierania Skype’a. Mówi użytkownikom systemu Windows 10, aby zamiast tego korzystali z aplikacji UWP.

Alternatywy

W tym momencie masz dwie możliwości; pierwszy to po prostu posłuchać Microsoft i użyć wersji UWP. Prawdopodobnie jest już w twoim systemie, a jeśli go nie ma lub go usunąłeś, możesz go zainstalować ze sklepu Microsoft Store. Po drugie, użyj innej aplikacji do przesyłania wiadomości. Słyszymy, że ludzie zwracają się do Discorda, a Slack jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Sprawdź -   Co to jest kompilacja Redstone dla systemu Windows 10

Użytkownicy systemu Windows 7 i wszyscy, którzy nadal nie chcą używać aplikacji Skype na komputer, mogą z niej korzystać, o ile masz wersję 7.40 lub starszą. To jest starsza wersja, która według forów Microsoftu jest nienaruszony przez lukę w zabezpieczeniach. Niestety tej wersji nie można pobrać ze strony internetowej Skype. Będziesz musiał szukać go gdzie indziej, tj. W repozytoriach oprogramowania. Jeśli tak zdecydujesz, uważaj, aby przypadkowo nie pobrać instalatora. Pobierze najnowszą dostępną wersję aplikacji komputerowej Skype. Potrzebujesz instalatora offline, który umożliwia zainstalowanie wersji 7.40 lub starszej.

Powinniśmy również wspomnieć, że obecna aplikacja Skype na komputery ma wersję 8.15, co oznacza, że ​​będzie brakowało kilku funkcji, jeśli uda ci się zdobyć instalator offline 7.40v. Microsoft twierdzi, że naprawi problem w następnej aktualizacji, ale nie powiedział, kiedy nadejdzie aktualizacja.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować historię Chrome z osią czasu w systemie Windows 10