01/18/2022

Skrzynka odbiorcza Gmaila nie organizuje e-maili, przypomina o odpowiedzi

Udostępnij teraz w social media:

Wielu z was mogło słyszeć o Inbox, nowej aplikacji pocztowej Gmaila na iOS i Androida. Być może zastanawiasz się, dlaczego Gmail zdecydował się uruchomić nową aplikację e-mail dla obu tych platform, skoro ma już całkiem świetną aplikację e-mail dla obu platform już od kilku lat. Przyjrzałem się nowej aplikacji, a także potrzebie jej istnienia, co okazało się autentyczne. Inbox obsługuje wiele kont i jest oparty na Material Design, który działa całkiem dobrze na iOS. Jednym z nieporozumień dotyczących Inbox, które powinniśmy prawdopodobnie wyjaśnić, jest to, że to nie tylko klient poczty e-mail, ale także aplikacja przypominająca. Funkcja przypomnienia jest w rzeczywistości całkiem świetną funkcją, którą omówimy bardziej szczegółowo. Ponadto dostęp do aplikacji jest nadal tylko na zaproszenie.

Pamiętasz karty skrzynki odbiorczej, które e-mail wprowadził jakiś czas temu? Aplikacja Gmail traktuje je jak kategorie i utrzymuje te e-maile poza główną skrzynką odbiorczą. Inbox ma inne podejście; wiadomości e-mail posortowane według tych kategorii pojawiają się na ekranie głównym. Nie są pomieszane z e-mailami ze skrzynki głównej. Interfejs wygląda trochę ciasno w telefonie, ale interfejs sieciowy jest całkiem niezły.

Sprawdź -   Jak naprawić nie można otworzyć aplikacji za pomocą wbudowanego konta administratora w błędzie systemu Windows 10

Szuflada nawigacji ma kilka naprawdę interesujących opcji, a zobaczysz tutaj, co odróżnia Inbox od Gmaila. Karty Drzemka i Gotowe nie są przeznaczone do zadań ani zwykłych przypomnień, które możesz dodać (chociaż możesz z nich korzystać w ten sposób, jeśli chcesz). Inbox umożliwia odkładanie i ustawianie przypomnień dla e-maili. To nie jest obca ani nowa koncepcja. Sprawdziliśmy rozszerzenie Chrome Sortd, które zrobiło coś takiego, że Gmail poszedł dalej dzięki opcjom przypominania.

e-maile w skrzynce odbiorczejw pudełku

Stuknij pływający przycisk plus, a zobaczysz przyciski trzech najczęściej wysyłanych e-maili kontaktów, przycisk przypomnienia, przycisk zaproszenia i przycisk tworzenia wiadomości. Stuknij otrzymaną wiadomość e-mail, a zauważysz u góry nowe przyciski, których nie widać w aplikacji Gmail; służą do przypinania e-maila, odkładania go i oznaczania jako „gotowe”.

częste kontakty w skrzynce odbiorczejprzypomnienie w skrzynce odbiorczej

Jaki jest cel skrzynki odbiorczej?

Inbox nie służy do sprawdzania e-maili, służy do odpowiadania na nie. Służy do pamiętania o odpowiadaniu na e-maile, służy do szybkiego wysyłania e-maili do najważniejszych osób w Twoich kontaktach. Byłoby to traktowanie każdego (ważnego) e-maila jako zadania. Wielu z was może pomyśleć, że Inbox służy do lepszej organizacji poczty e-mail, ale jeśli faktycznie używasz go przez kilka dni, zdajesz sobie sprawę, że nie ma żadnych specjalnych funkcji zarządzania pocztą e-mail. Nie ma nic nadzwyczajnego w przypadku etykiet, a nawet kategorie w skrzynce odbiorczej nie są już oddzielnymi zakładkami.

Sprawdź -   Nie wstrzymuj automatycznego wyciszania powiadomień Androida podczas odtwarzania muzyki

Funkcje przypomnienia i drzemki przypominają o konieczności odpowiedzi na e-mail. Rozwiązuje bardzo ważny problem; jesteś poza domem i otrzymujesz ważną wiadomość e-mail, na którą nie możesz odpowiedzieć, dopóki nie będziesz przy biurku. Wracasz do biura lub do domu i zapomniałeś o tym, dopóki nie jest późno (lub jesteś w łóżku). Mogłeś otrzymać wspomniany e-mail podczas spotkania lub zanim uzyskałeś niezbędne informacje potrzebne do udzielenia odpowiedzi. Możliwości odroczenia odpowiedzi na wiadomość e-mail są liczne i sprawdziliśmy wiele aplikacji, rozszerzeń i usług, które zostały stworzone, aby pomóc Ci z tymi odroczonymi wiadomościami e-mail. Inbox to podejście Google i muszę powiedzieć, że jest całkiem niezłe.

Czy to jest dla każdego?

Oto krótka odpowiedź. 'Nie’. Nie sugeruję, że niektórzy ludzie mogą zapomnieć o odpowiedzi na e-mail, a innym nie. Zapominanie o odpowiedzi na e-mail lub zapominanie o kontynuowaniu e-maila ma miejsce, gdy Twoja skrzynka odbiorcza jest pełna po brzegi, dławi się, a także zapiera e-maile. Jest dla osób, które otrzymują dużo ważnych e-maili, ludzi z obsługi klienta, osób odpowiedzialnych za zadania objęte biletami, ludzi, którzy przez cały dzień są ciągnięci w tak wielu kierunkach, że potrzebują pomocy w nadążaniu za pocztą e-mail.

Sprawdź -   Zaplanuj posty na Facebooku, ukryj status online i nie tylko [Jailbreak]

Może to oznaczać, że Skrzynka odbiorcza może być przydatna dla kogoś w życiu zawodowym, gdzie dostaje blisko pięćdziesięciu e-maili dziennie, ale aplikacja może być dla niego całkowicie bezużyteczna w życiu osobistym, ponieważ po prostu nie dostaje tak wielu ważnych wiadomości na swój prywatny e-mail. Jest to aplikacja oparta wyłącznie na potrzebach i jeśli nie masz skłonności do zapomnienia o odebraniu wiadomości e-mail, nie powinieneś zmuszać się do korzystania z tej aplikacji lub dostosowywania się do niej. Aplikacja Gmail jest w porządku.

Zainstaluj aplikację Inbox z App Store

Zainstaluj skrzynkę odbiorczą ze sklepu Google Play

x