Śledź, usuwaj i zabezpieczaj wysłane załączniki Gmaila za pomocą docTrackr

Gmail jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą wynalezioną od czasu samego internetu. To może brzmieć jak przesada, ale to po prostu jest dobre. Nawet jeśli czasami nie możesz osiągnąć czegoś, czego chciałeś, na ratunek przychodzą rozszerzenia przeglądarki innych firm, które pomagają rozszerzyć i ulepszyć jej funkcjonalność. Jednym z takich rozszerzeń przeglądarki Chrome, które niedawno odkryłem, jest docTrackr, które umożliwia użytkownikom zdalne śledzenie lub niszczenie załączników Gmaila, a nawet ustawianie uprawnień do przeglądania, drukowania i kopiowania każdego załącznika PDF, aby zapobiec nadużyciom ze strony odbiorców. Szczegóły do ​​naśladowania zaraz po przerwie.

docTrackr_Intro

Rozpoczęcie pracy z docTrackr wymaga zainstalowania prostego rozszerzenia do przeglądarki Chrome. Po wykonaniu tej czynności zaloguj się na swoje konto Gmail i będziesz gotowy do rozpoczęcia korzystania z docTrackr bezpośrednio ze swojego konta. Rozszerzenie tworzy przycisk „bezpieczny załącznik” obok domyślnej ikony załącznika w oknie tworzenia wiadomości Gmaila. Kliknięcie tego przycisku umożliwia wysłanie pliku z żądanymi ustawieniami uprawnień.

Komponować

Po pierwszym kliknięciu przycisku „Zabezpiecz z docTrackr” automatycznie wyskakuje formularz rejestracji, wymagający podania adresu e-mail i hasła w celu utworzenia konta w usłudze. Nie trzeba dodawać, że ci, którzy mają już konto, mogą użyć przycisku Zaloguj, aby się zalogować.

docTrackr_Login

docTrackr obsługuje bezpieczne dostarczanie tylko plików PDF w chwili pisania tego tekstu, ale programiści potwierdzają, że obsługa dodatkowych formatów dokumentów jest już w drodze. Po wybraniu pliku załącznika i kliknięciu przycisku Wyślij w oknie tworzenia wiadomości pojawi się małe menu, w którym można określić typ dostępu za pomocą pól wyboru. Możesz nawet ustawić wiele typów uprawnień dla każdego załącznika, na przykład tylko przeglądanie, drukowanie i przeglądanie lub drukowanie i edytowanie itp. Chociaż „Może wyświetlać” jest zawsze wybrane jako domyślne. Następnie możesz również określić datę wygaśnięcia załącznika, klikając pole kalendarza. Odbiorca nie będzie mógł już korzystać z załącznika po ustalonym terminie. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij „Zabezpiecz i udostępnij”, aby wysłać wiadomość.

docTrackr_Secure

Innym interesującym elementem jest to, że możesz śledzić wszystko, co dotyczy załączników, które wysyłasz za pomocą rozszerzenia, na przykład kiedy odbiorca przeglądał wiadomość, uzyskał dostęp do pliku lub pobrał go, wszystko w czasie rzeczywistym z pulpitu docTrackr. Pulpit nawigacyjny przenosi nawet informacje o lokalizacji i aktualizuje kartę aktywności za każdym razem, gdy odbiorca uzyskuje dostęp do dokumentu. Umożliwia także ręczne włączanie lub wyłączanie dostępu do dokumentu.

Pulpit nawigacyjny docTrackr

docTrackr można pobrać z Chrome Web Store.

Zainstaluj docTrackr z Chrome Web Store

x