SmartClose blokuje aplikacje działające w tle w iOS, aby poprawić żywotność baterii

Nawet po tych wszystkich latach profesjonalnego zajmowania się aplikacjami mobilnymi, poprawkami, wskazówkami i sztuczkami, nadal nie znalazłem pewnej odpowiedzi na pytanie: „Czy powinienem ręcznie zamknąć wszystkie aplikacje z przełącznika aplikacji wielozadaniowych, czy pozwolić systemowi operacyjnemu obsłużyć wszystko? ? ”

cydia smartclose dla ios wydajnie zamykaj aplikacje działające w tle i oszczędzaj baterię

Istnieją dwie szkoły myślenia. Pierwszą – w którą osobiście bardziej wierzę – jest to, że Apple umieściło wystarczająco inteligentnych rozwiązań w iOS, aby zapewnić wydajne działanie aplikacji działających w tle, a te źle działające są automatycznie zamykane. Druga szkoła uważa, że ​​ręczna interwencja jest koniecznością, ponieważ programiści nie są tak pomysłowi w tworzeniu aplikacji uwzględniających wydajność.

Czy jest więc jakiś kompromis? Ryan Petrich, słynny jailbreak na iOS, uważa, że ​​tak. Jego niedawno wydana poprawka o nazwie SmartClose twierdzi, że jest mądrzejszym sposobem zamykania aplikacji działających w tle.

Domyślnie aplikacje na iOS mogą działać w tle przez maksymalnie 10 minut lub dłużej, jeśli używają określonych specjalnych interfejsów API iOS. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, te aplikacje są „zamrażane” przez iOS w ich ostatnim stanie. Gdy użytkownik wznawia zawieszoną aplikację – a tym samym ją „rozmraża” – zajmuje to mniej czasu niż uruchomienie jej od nowa. iOS robi to wszystko sam.

smartclose dla ios wydajnie zamykaj aplikacje działające w tle, oszczędzaj aktywator baterii

Jeśli jesteś czytelnikiem newsblog.pl, zapewne widziałeś, jak wprowadzamy poprawki, takie jak SwitchSpring, które pozwalają od razu „ zamknąć ” wszystkie aplikacje działające w tle. Rzucenie jest znacznie bardziej gwałtowne; aplikacja nie może zapisać ostatniego stanu ani zakończyć pozostałych zadań. W rezultacie wznawianie zamkniętych aplikacji ma stosunkowo duży wpływ na żywotność baterii, ponieważ iOS musi całkowicie ponownie załadować aplikację.

SmartClose bezpośrednio przełącza uruchomione aplikacje w stan zamrożenia po uruchomieniu za pomocą gestu aktywatora. Jeśli jeszcze nie wiesz, Activator jest również utrzymywany przez Ryana Petricha. Możesz powiązać uruchamianie aplikacji, modyfikować lub przełączać ustawienia systemu za pomocą dziesiątek różnych gestów, takich jak naciśnięcie przycisku Zablokuj, przesunięcie palcem w górę od dolnej krawędzi itp. Petrich zaleca powiązanie go z przyciskiem blokady, aby aplikacje działające w tle są zawieszane po zakończeniu korzystania z urządzenia z systemem iOS.

W ten sposób nie tylko unikniesz niepotrzebnego uruchamiania aplikacji w tle, ale także upewnisz się, że po ponownym uruchomieniu ostatnio używanej aplikacji proces przebiega znacznie szybciej i nie wpływa tak bardzo na baterię. Sytuacja, w której wszyscy wygrywają, przynajmniej na papierze.

smartclose dla ios wydajnie zamykaj aplikacje działające w tle i oszczędzaj baterię

Z tego, co słyszałem na stronach społecznościowych, takich jak Reddit, SmartClose ma dramatyczny pozytywny wpływ na żywotność baterii. Ze starzejącym się starym iPhonem 4S jestem gotów przejść ze szkoły myślenia „ niech iOS obsłuży wszystko ” na drugą, jeśli tylko SmartClose działa tak, jak twierdzi. Potwierdzenie tego zajmie dzień lub dwa testy.

SmartClose jest dostępny bezpłatnie w Cydii. Będziesz musiał dodać repozytorium Ryana Petricha (https://rpetri.ch/repo) z Zarządzaj> Źródła> Edytuj> Dodaj, zanim będzie można je pobrać.

Daj nam znać, czy to działa dobrze dla Ciebie.

x